Battle no. 3

Hip hop events ... here, there, everywhere ...

Moderator: dan

User avatar
kif
pleau
Posts: 1239
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Dec 13, 2004 12:52 pm
Location: Pipera-Dr.Taberei. Stiu orice straduta care le leaga. Daca fac o ora inseamna ca le stiu si altii.

Post by kif »

dap...claaar unu din cele mai tari care le am vazut eu :D

a fost...tare!
Image

User avatar
GANi
Hadesse
Posts: 388
Joined: Tue Dec 28, 2004 2:40 pm
Location: Av.
Contact:

Post by GANi »

Detaliati si voi, ca ma oftic aiciiiiiiiiiiiiiiii ~X(

User avatar
AngeL
tanar
Posts: 6
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:56 pm
Contact:

Post by AngeL »

pay..ce sa`tzi detaliem...k a fost in forma omu` shi i`a terminat p`aia...
in fine, in finala a picat cu Knoxx...shi ala super tare!
shi in rest no prea i`am retzinut p`aia...sry :D
ehh parerea mea(poate doar a mea) k inafara de J shi Knoxx nici unu n`a mai dat bine, unii au avut punch`uri bune..altzii deloc, unii dadeau doar rime...altzii s`au incurcat, sau n`au avut inspiratzie, etc...

aforic
fratele meu tu esti baiat
Posts: 128
Joined: Wed Mar 02, 2005 2:40 am

Post by aforic »

unii dau rime..altii n-au inspiratie..aia care "da" bine "da" la fel de bine si ca cei fara inspiratie..numai ca au probleme i a conjuga verbe intr-un interval foarte scurt de timp...aceia nu se numesc agramati..ci..cei cu inspiratie instabila din punct de vedere gramatical...daca vrei sa dai bine sa rimezi bine..sa strigi bine.,..sa vorbesc bine..in timp ce un negativ iti numara secundele ar trebui sa cunosti anumite notiuni de gramatica,literatura si tot ce inconjoara sfera poetica..fie ea rimata sau alba...poti sa completezi cele 40 aprox un minut doar printro singura sclipire care nu neaparat ataca inamicul pus pe hartza...ce incearca sa te darame doar dintr-0 privire...
nu e mare filozofie...
trebuie doar sa sti cum sa lovesti acolo unde el e deja ranit...(a nu se intelege rusinea care o poarta pt acel lucru)..
nu e mare scofala sa stai si sa urmaresti atitudinea celui din fata ta...ii copiezi gesturile in minte in secunda premergatoare ecsplicarii acelui fapt..daca contine si putin comic..inseamna ca starea care ti-a imprimat-o dovedeste aroganta si poate fi combatut cu cea mai mica tenta umoristica..
cam asa...fac eu..sau fuck eu..
tu citesti,,,
si te opresti........aici venea rima cu fetesti sau abur esti....




...prin aburi..
pace!

dragonu
tanar
Posts: 37
Joined: Sun Oct 16, 2005 8:39 pm
Location: bucuresti

Post by dragonu »

ba battleul a fost tare de tot cel putin sesiunea de la sfarsit a fost extraordinara...eu cu aforic versus j si knox..deci phun la maxim..plus ca j a castigat finala felicitari(a fugit cu sticla de bautura :roll: ),,in final turntable science..care au rupt norma..nu mai vorbim ca dupa cypher cu catziva baietzi unde am ras mult..peace ne vdm joia viitoare much respect 4 aforic

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

no me gusta.. no me gusta.. pero para nada :D
you just never know when you're living in a golden age.

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

Da, J si Knoxx in finala...

Super tare battle-ul de la sfarsit pe echipe, si Aforic care i-a rupt capul pustiului ala... :twisted:

Aforic a fost nebun aseara frateeee... de neoprit! :bow:

dragonu
tanar
Posts: 37
Joined: Sun Oct 16, 2005 8:39 pm
Location: bucuresti

Post by dragonu »

aforic its crazy dar e poet.. :bow:

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

tu nu prea ai fost in forma maxima aseara Dragoane, what happend? :?:

...ca nici beat nu erai :D ...cred ca te uitai dupa sticla lu J si nu te mai puteai concentra :lol: :P

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

Am auzit ca s-au luat J, Knoxx, Aforic si Dragonu' de un tovarasu' al lu' Copilu care s-a urcat pe scena si l-au luat la diss-uri. Mai tine mine cineva niste faze care le-au zis?

Dar mai ales.. a filmat cineva? :bow: :lol: :lol:

dragonu
tanar
Posts: 37
Joined: Sun Oct 16, 2005 8:39 pm
Location: bucuresti

Post by dragonu »

adevarat nu am fost chiar in forma maxima insa am dat destul de binisor..si nu uita stateam langa aforic omu m-a eclipsat aproape innebunise..daca era sa fie la cypher inebuneam yo ca ma luam de totzi copacii :mrgreen: ..pana la urma tind sa cred ca am castigat putina experienta de la sesiunea de aseara,important e ca m-am distrat pe cinste, ca toata lumea astept finala..si chiar sper sa cad cu aforic pt ca stiu ca iese show..1 luv

User avatar
akasha
ingerash
Posts: 94
Joined: Thu Feb 03, 2005 8:00 pm
Location: buc..southside

Post by akasha »

G-E-N-I-A-L Aforic....f tare!!!
felicitari j k ai aratat k locu tau e in finala :wink:
mi-au placut prezentatorii....f subtil"C:sa voteaza publicu!!.....M:nu mai dadea indicii!!"....=)).....pacat d gramatica lui k mai scuipa kte ceva...da asta estem ...c sa ne face?.....dc e greva :lol:

f buna echipa dragonu cu aforic 8) iar j si knoxx au facut fatza frumos.........

cre k battle'u asta a inchis gura la totzi.....nu vad c comentarii ar mai putea iesi
Hold the person that you love closely if they're next to you
The one you love, not the person that'll simply have sex with you
Appreciate them to the fullest extent, and then beyond
'Cause you never really know what you got, until it's gone

dragonu
tanar
Posts: 37
Joined: Sun Oct 16, 2005 8:39 pm
Location: bucuresti

Post by dragonu »

aa si de baiatu ala s-a luat lumea pt ca a intrat si a inceput sa spuna ca el rupee..si normal ca s-a luat lumea de el ..cel mai calm a fost gnom a dat 4 dume foarte tari si apoi s-a retras..yo i-am spus lu baiatu ala ca degeaba e larg imbracat daca are sufletu mulat..oricum s-au intamplat multe o sa faca un rezumat kombat ca el se pricepe mai bine

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Post by Bazooka Joe »

Deci au participat:
J
Knoxx
Jepcar
God aka Waspy
Tomas
Chrom
Dazzo
Marco

Finala a fost J vs Knoxx ...si invingator a fost J, dupa ce 3 membri din juriu au cerut o runda suplimentara (eu am votat J din prima). Juriul format din: Kombat aka eu :)), Kondamnat, Koma si Underman, si nu cred ca a mai fost nici o problema de data asta.
Intre semifinale si finala s-a facut un session cu Aforic, Dragonu, Satan (baiatul acela care se certa cu toti :)), J, Jepcar si Gnom ... care a pregatit finala. Dupa finala... asa offconcurs a fost un battle pe echipe Dragonu si Aforic vs J si Knoxx ... foarte tare, cred ca au dat baietii vreo juma de ora daca nu mai mult ... si dupa Turnntable Science.
Din punctul meu de vedere un eveniment foarte reusit

ne vedem saptamana viitoare la Carbon :D
Last edited by Bazooka Joe on Fri Nov 11, 2005 1:39 pm, edited 1 time in total.
muie copos

User avatar
Grigo Grigo
un domn / doamna
Posts: 77
Joined: Sun Nov 06, 2005 8:28 pm
Location: Bucharest
Contact:

Post by Grigo Grigo »

Filmare!!!!!!!!!!
dragoane..ai mila de prietenu tau de la dunare!! ce draq..chiar asa nu a filmat nimeni.....?????????? :shock:

Post Reply

Return to “Ştiri / Evenimente / Shop-uri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests