Amy Winehouse la Bucuresti

Events ... here, there, everywhere ...

Prezent?

Da
3
13%
Nu
15
65%
Poate
5
22%
 
Total votes: 23

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Amy Winehouse la Bucuresti

Post by pr0n »

Image

Events prezinta Amy Winehouse in premiera in Romania! Controversata artista britanica va canta pe 15 august, pe stadionul Iolanda Balas Soter din Bucuresti.

Un veritabil icon britanic al anilor 2000, Amy Winehouse a constituit, inca de la inceputul carierei, unul dintre subiectele preferate ale tabloidelor insulare. Vocea ei exceptionala, muzica unica, dar si scandalurile provocate de viata sa personala tumultuoasa au tinut zile in sir primele pagini ale ziarelor de scandal.

Fanii si criticii laolalta ii aclama farmecul necizelat, umorul incisiv si combinatia unica de jazz si soul care-i caracterizeaza muzica. Un alt atu al controversatei artiste britanice este talentul incontestabil de compozitoare – muzica pe care-o scrie este, fara exceptie, profund personala, de o candoare brutala. Producatorul american Quincy Jones a declarat ca Amy Winehouse este atat de talentata, incat “vine de pe alta planeta”, sustinand ca este onorat de faptul ca artista britanica canta pe albumul sau de coveruri intitulat “Q: Soul Bossa Nostra”.

„Frank”, exceptionalul sau album de debut din 2003, recompensat cu discul de platina, i-a adus comparatii cu legende precum Billie Holiday, Lauryn Hill sau Macy Gray. „Frank” a uimit deopotriva criticii si publicul prin tonalitatea sa aparte: impletirea dintre maturitatea interpretativa a solistei cu exercitiul auto-confesiv pe marginea naturii umane. Albumul i-a adus lui Winehouse fani pe intreg mapamondul si a delimitat-o pe autoarea sa precum una dintre cei mai diferite si influente reprezentante ale noului val de compozitori pop.

Trei ani mai tarziu, in octombrie 2006, apare frapantul „Back To Black”, un album care reinventeaza sound-ul „girl-group” al decadei `50 -`60. Albumul marcheaza trecerea deplina a solistei intr-o noua etapa, feminitatea, si o tranforma in preferata criticilor din intreaga lume, propulsand-o ca fenomen pop mondial. Include o colectie uimitoare de hituri cu influente funk („Rehab”, „You Know I’m No Good” si „Back To Black”) si ii aduce nenumarate premii (5 Grammy-uri, 2 Brit Awards, un Igor Novello), plasand-o de asemenea in liga foarte selecta a putinilor artisti britanici care au vandut mai mult de 10 milioane de copii per album.

Ciuc Premium este berea oficiala a concertului Amy Winehouse din data de 15 august, de la Bucuresti. Concertul Amy Winehouse este unul dintre cele mai importante evenimente muzicale live pe care Ciuc Premium le sustine anul acesta. Astfel, berea Ciuc Premium continua traditia de anul trecut de a se asocia cu unele dintre cele mai mari evenimente de muzica live de calitate.

Image

Din 26 aprilie, cei mai infocati fani ai artistei au la dispozitie doar 4 zile (26-29.04) pentru a cumpara primele 1000 bilete cu 20% reducere! Cumparatorii pot alege dintre urmatoarele categorii de locuri: Gazon B – 104 lei, Gazon A – 144 lei, Golden Ring – 216 lei sau Premium – 280 lei. Categoria VIP (600 lei) nu beneficiaza de discount. Din 30 aprilie, tichetele vor fi disponibile la pret intreg: Gazon B – 130 lei, Gazon A – 180 lei, Golden Ring – 270 lei, Premium – 350 lei sau VIP – 600 lei in reteaua Eventim din magazinele Germanos, Vodafone, librariile Carturesti, Humanitas si prin intermediul site-ului http://www.eventim.ro. Pot fi achizitionate si in doua rate lunare, doar prin Card Avantaj, la sediul Events din Bd. Lascar Catargiu nr. 15 A sau la sediul Eventim din str. Polona nr. 15.

Ciuc Premium este berea oficiala a concertului Amy Winehouse din data de 15 august, de la Bucuresti. Concertul Amy Winehouse este unul dintre cele mai importante evenimente muzicale live pe care Ciuc Premium le sustine anul acesta. Astfel, berea Ciuc Premium continua traditia de anul trecut de a se asocia cu unele dintre cele mai mari evenimente de muzica live de calitate.
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by pr0n »

Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by pr0n »

Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by dan »

piesa asta e chiar tare de la ea:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=5LTPRJqt2z4[/video]

User avatar
Blu
trendi fensi cul
Posts: 1626
Joined: Tue Dec 21, 2004 11:32 am
Location: Constanta

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by Blu »

o sa vina drogata praf si o sa va fie rusine ca va uitati la ea
esti penal

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by Suzy »

sau o sa fim invidiosi. :(
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by pr0n »

panicatilor, o sa fie bine 8)
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
Bazooka Joe
trendy guy
Posts: 3920
Joined: Mon Dec 13, 2004 11:44 am
Location: bucuresti

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by Bazooka Joe »

muie copos

User avatar
Kaen Shine
Shiftee
Posts: 4274
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:58 pm
Location: in your crib, deboed all yo bling
Contact:

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by Kaen Shine »

get your money's worth from the crack ho! :lol:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=-SFzxiOrl4I[/video]
See this rap thing is all about the the bragadoccio
I check my rearview, emcees ain't gettin closer

User avatar
megga
kapnobatai
Posts: 4077
Joined: Fri Jan 07, 2005 2:13 pm
Location: im so high u couldnt reach me with a fuckin antenna...

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by megga »

parte din show pt mine...eu vreau sa vad si asta:D
O.I.P. Sanziana aka SanzEeK (05.12.1988 - 03.12.2009)

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by aghiuta »

Ce dubios o ard si retardatii aia de prezentatori..."Da, sarbii sunt saraci...gen mega-saraci". De parca are vreo relevanta cand aia e praf pe scena.

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by Suzy »

pai au zis asta pentru ca desi saraci, oamenii au dat o groaza de bani pe bilete si aia si-a batut joc. :roll:
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
Kaen Shine
Shiftee
Posts: 4274
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:58 pm
Location: in your crib, deboed all yo bling
Contact:

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by Kaen Shine »

cred ca e facinatia de a vedea cum se duce o viata omeneasca pe pula. megga seems to enjoy it :lol:
See this rap thing is all about the the bragadoccio
I check my rearview, emcees ain't gettin closer

User avatar
megga
kapnobatai
Posts: 4077
Joined: Fri Jan 07, 2005 2:13 pm
Location: im so high u couldnt reach me with a fuckin antenna...

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by megga »

isi traieste viata cum vrea ea...si face muzica buna...si nici nu obisnuiesc sa judec oamenii...cred ca trebuie sa fii usor naiv ca dupa atat timp sa iti iei bilet la un show amy winehouse si sa nu te astepti sa se intample si asa ceva..
O.I.P. Sanziana aka SanzEeK (05.12.1988 - 03.12.2009)

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Amy Winehouse la Bucuresti

Post by Suzy »

ca si la un show specii. :lol:
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

Post Reply

Return to “Evenimente”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests