14 MAR - fabrica - CASPA | TRG | ALIEN PIMP | TONY031R

Events ... here, there, everywhere ...
Post Reply
User avatar
Tony031R
un domn / doamna
Posts: 54
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Sep 03, 2008 1:55 am
Location: Bucharest
Contact:

14 MAR - fabrica - CASPA | TRG | ALIEN PIMP | TONY031R

Post by Tony031R »

Yazee.ro & Dubstep.ro prezinta:

Image

SAMBATA / 14 MARTIE 2009 / 30 lei
CLUB FABRICA
(Str. 11 Iunie Nr.50, Bucuresti)

Daca anul trecut Yazee impreuna cu Dubstep.ro v-au oferit posibilitatea de a-i vedea in Club Fabrica pe Boc (Forecast, Bassism / Sziget, HU) si Whistla (Sub.FM, Ox Rider / London, UK) - primele nume grele din scena dubstep / 2-step europeana in Bucuresti, pe data de 14 Martie 2009 duo-ul organizatoric revine in Club Fabrica din Bucuresti (Str. 11 Iunie Nr.50 (zona Parcul Carol) si va prezinta una dintre legendele sound-ului dubstep pe plan international, unul dintre cele mai cerute nume din ultimul an in Romania din perspectiva publicului, unul dintre cei mai in voga produceri si DJ pe care genul i-a avut vreodata: CASPA (Dub Police, Sub Soldiers, Fabric / London - UK) intr-un DJ set in premiera pentru Romania. Portile clubului vor fi deschise incepand cu ora 22:00 iar intrarea pe toata seara va fi 30 de Lei.


Image
CASPA
Dub Police, Sub Soldiers, Fabric / London - UK

Incepand cu anul 2006, Caspa si-a inceput ascensiunea pe scena mondiala dubstep, iar aceasta s-a dovedit a fi mai rapida decat a oricarui producer din aceasta zona. Cu anthem-uri ca Acton Dread, Cockney Violin, Rubber Chicken sau Louder remixuri la piese semnate Matty G, N-Type sau The Others precum si cu hit-ul absolut TC - Where's My Money (Caspa Remix) a castigat respectul si atentia intregii scene mondiale de muzica electronica si nu numai. A aparut pe compilatii ca Watch The Ride - Skream, Dubstep Allstars Vol.5 - N-Type, Rinse01 - Geeneus, Rinse02 - Skream, I Love Dubstep - Rinse. Alaturi de Rusko a creeat cel mai iubit DJ duo de dubstep din lume, a produs piese ca Bread Get Bun, Rock Bottom, remixuri ca Lennie De Ice - We Are IE (Caspa & Rusko Remix) si si-a pus numele pe o editie a celei mai cunoscute serii de mixuri din lume: FabricLive.37.
A mixat in aproape toate cluburile de renume de pe glob si la aproape toate festivalurile iar in 2009 printre gig-uri ca Snowbombing 2009, Exit Festival, Supercharged, Dub Police @ Fabric, Ministry Of Sound @ London, World Of Drum&Bass @ Miami se numara si prestatia din Club Fabrica - Bucuresti. Sound-ul promovat va fi cat se poate de fresh, Caspa pregatindu-se pentru lansarea albumului de debut pe 17 Aprilie in Fabric, Londra. Puteti asculta preview-uri in show-ul Dub Police de pe Rinse.FM in fiecare miercuri noapte de la 1.
http://www.myspace.com/caspadubstep


Alaturi de CASPA pe data de 14 Martie, in club Fabrica ii veti mai asculta pe:

Image
TRG
Tempa / Bucuresti

Unul dintre numele, deja de calibru mondial, care nu mai are nevoie de absolut nici-o prezentare.
Vom lasa si de aceasta data sound-ul sau unic sa vorbeasca.
http://www.myspace.com/trgproductions


Image
ALIEN PIMP
DubKraft, Grinch, Prozacforangels.com / Madrid - ES

Pionierul muzicii electronice din Romania, ownerul primului label de dubstep romanesc si promotorul celui mai indraznet sound al momentului de pe scena mondiala se intoarce in Romania pentru un DJ set exclusiv, primul in tara dupa aproximativ jumatate de an de la relocarea sa in Madrid, Spania, in pragul lansarii albumului sau de debut Prozac For Angels. Give him the warmest welcome possible!
http://www.myspace.com/thealienpimp


Image
TONY031R
Dubstep.ro / Bucuresti

Unul dintre numele upcoming de pe scena romaneasca de dubstep, co-fondator Dubstep.ro, va deschide seara cu o selectie completa de la deep la dancefloor.
http://www.myspace.com/tony031r


De spectrul vizual se va ocupa:

Image
SKVJS
Bucuresti

SKVJS is a Romanian based cultural project which involves visual elements programmed under a few artistic laws. Born almost five years ago, SKVJS has performed on most of the Romanian dance, but also non dance events.
SKVJS stands up for originality, creativity and impulsiveness. Its principles are related mostly to the musical background, considering that visual artists are bounded to stay close to the music they get in contact with.
The project was born from different cultural influences, starting with the art university, photography, electronic music, continuing with art design and ending up with urban cultures (graffiti, abstract drawing, etc.). All these influences are strongly reflected in SKVJSʼs performances.
SKVJSʼs universe is made up from distorted images of different day by day realities, passions for urban elements, snapshots from personal facts and various musical approaches at a large scale. The project will always aspire for a deep extension of the main idea of music through the visual elements.


Soundsystem adecvat / club full open / lumini, lasere, strobo / visuals / 8 ore de dubstep / preturi accesibile si oferta diversificata la bar / tilllate support / chillout area / non-smoking area etc.

Pentru mai multe detalii va rugam accesati: www.yazee.ro, www.dubstep.ro, www.tilllate.com sau www.fabrica-club.ro.

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Post by iustinescu »

omaifachingad :shock:

User avatar
Chewbacca2
hanzo
Posts: 1753
Joined: Sun Jun 03, 2007 7:16 pm
Location: Berceni

Post by Chewbacca2 »

^^


User avatar
Alex Marius
"Incet nu puteti sa mergeti?"
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 25, 2009 2:02 am
Location: Bucuresti, Drumul Taberei

Post by Alex Marius »

sambata trecuta a fost nebunie cu tes la rok. noptile dubstep in fabrica sunt marfa
dubbing is a must

User avatar
uite
adevarat sa mor de nu
Posts: 348
Joined: Thu Sep 29, 2005 12:22 am
Location: Buckarestless !
Contact:

Post by uite »

sambata trecuta a fost nebunie cu tes la rok
nu s-a comparat cu ce-a fost la arene.

___________________

30 Ron pt 1 invitat mi se pare mult,fabrica n-are loc :lol:
plus ca e BSE cu o zi inainte ..
Demented beats for disturbed minds.

User avatar
Alex Marius
"Incet nu puteti sa mergeti?"
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 25, 2009 2:02 am
Location: Bucuresti, Drumul Taberei

Post by Alex Marius »

cum sa nu aiba? la tes la rok nu era foarte aglomerat. te duceai linistit si la bar si la wc
cred ca la bse vin multi rau. vad ca nu scrie pretul pe site. in cluj a fost 300. mi se pare ok.

edit: l-au afisat pana la urma. 25 lei. si mai ok :D
dubbing is a must

User avatar
Tony031R
un domn / doamna
Posts: 54
Joined: Wed Sep 03, 2008 1:55 am
Location: Bucharest
Contact:

Post by Tony031R »

Nu e numai un invitat. Sunt 3 nume grele ale dubstep-ului pe plan mondial (si asta conform publicului si persoanelor avizate all over the world, oamenilor de la dubstepforum.com, si de la majoritatea publicatiilor si site-urilor avizate din lume).
30 de lei pentru Caspa - una dintre legendele dubstep-ului pe plan mondial si unul dintre cei mai ceruti DJ din lume (a se vedea calendarul pe myspace si wishbox-urile all over the world) si care isi mai si lanseaza albumul intr-o luna, Alien Pimp care ne onoreaza cu prezenta exclusive tocmai din Madrid pentru eventul asta, reprezentant DubKraft, no.1 selling digital label in materie de dubstep pe Digital-Tunes si Juno, castigatorul a 2 pozitii din top 3 la Best Digital Label la Dubstepforum Awards, TRG - care este deja un artist comparabil cu invitatul principal, din ce in ce mai vizat in cluburile din UK si la festurile europene, visuals top class de la SKVJS, instalatie de lumini, lasere, proper sound etc. chiar nu mi se pare mult :) Evenimentul a fost anuntat cu mai mult de o luna inainte (cu tot cu pret, tocmai din punctul asta de vedere).
Comparabil, intrarea in Bucuresti e 7 euro iar in Berlin, unde Caspa mixeaza cu o zi inainte, e 13 euro (line-up mai slab ca la Bucuresti, Caspa + DJ locali)

Sunt sigur ca cine isi doreste sa ia parte la evenimentul asta si apreciaza calitatea line-up-ului, a publicului care va fi prezent, a conditiilor etc. nu se va zgarci la 5 lei diferenta :)

Va asteptam pe 14 Martie. Toate cele bune!

PS: La Tes La Rok a fost aproape plin, aprox 400 de oameni, poate chiar peste, prezenta mai mare ca la Arenele Romane :)

PS 2: Pe www.tilllate.com exista si posibilitatea de a castiga una din cele 4 invitatii la eveniment. Give it a go!

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Post by pr0n »

Tony031R wrote: PS: La Tes La Rok a fost aproape plin, aprox 400 de oameni, poate chiar peste, prezenta mai mare ca la Arenele Romane :)
si la arene au fost 400 de oameni, poate chiar peste... dar m conteaza?
vibe sa fie :twisted:
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
Alex Marius
"Incet nu puteti sa mergeti?"
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 25, 2009 2:02 am
Location: Bucuresti, Drumul Taberei

Post by Alex Marius »

cat de bine s-au pupat cele doua nopti - dnb si dubstep - a fost vibe.. dar s-o ia dracu de aglomeratie. noroc cu preturile accesibile ale bauturilor.
toata aprecierea pt fabrica .. nu numai pentru rucsacul pe care acum o luna mi l-am uitat la garderoba si mi l-au pastrat pana alaltaieri cand l-am recuperat ;)
dubbing is a must

cafteala
official QB murderer
Posts: 4424
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:53 am

Post by cafteala »

ASTA DA PETRECERE.
FABRICA PLINA, 800 DE INSI.
FEEL THE VIBE!!!

http://www.youtube.com/watch?v=mGSZEQNjnsg[/youtube]

Post Reply

Return to “Evenimente”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests