KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Events ... here, there, everywhere ...
Post Reply
User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by Chill Will »

Am aflat azi din ziar cum ca legendarii KOOL & THE GANG concerteaza la Bucuresti si vad ca nu se vorbeste pe aici despre asta. Yeah, it's official ...vin pe data de 31 Octombrie in Bucuresti in Bamboo. Pret bilet : 100 RON ( :( )

search "kool & the gang bamboo" pe google pentru mai multe detalii.
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

User avatar
bboyspdy
sub.solist
Posts: 674
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:06 pm
Location: Lisbon
Contact:

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by bboyspdy »

Image

User avatar
bboyspdy
sub.solist
Posts: 674
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:06 pm
Location: Lisbon
Contact:

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by bboyspdy »

Si biletele de aici: http://www.bilete.ro/comanda.asp?evenim ... L+THE+GANG

[video]http://www.youtube.com/watch?v=M_2m-4e4 ... re=channel[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=2mFQz68bMVQ[/video]

baga-v-as posibilitatea de editare a posturilor

User avatar
Chewbacca2
hanzo
Posts: 1753
Joined: Sun Jun 03, 2007 7:16 pm
Location: Berceni

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by Chewbacca2 »

UUUuuuu, 100 RON ^^
Cat de 'selectiv'... Sounds good.

User avatar
Deez
fratele meu tu esti baiat
Posts: 118
Joined: Wed Jan 23, 2008 10:25 pm

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by Deez »

ha, chiar sunt curios cum o sa ''primeasca'' electrocutatii aia din banbu Kool & The Gang :lol:
Image

User avatar
megga
kapnobatai
Posts: 4077
Joined: Fri Jan 07, 2005 2:13 pm
Location: im so high u couldnt reach me with a fuckin antenna...

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by megga »

asa cum au primit xzibit,fat joe,ja rule,lil kim...
O.I.P. Sanziana aka SanzEeK (05.12.1988 - 03.12.2009)

User avatar
Deez
fratele meu tu esti baiat
Posts: 118
Joined: Wed Jan 23, 2008 10:25 pm

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by Deez »

de aia mai auzisera pe iemtivi, de kool & the gang ma indoiesc ca au auzit multi
Image

Blacksun
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1334
Joined: Sat May 05, 2007 1:47 am

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by Blacksun »

Corect , dar multi se duc in bamboo pentru renumele clubului si niciun caz pentru muzica care se baga sau pentru concerte.
Va fi plin :wink:

iLL:WiLL
jazzhopsoul
Posts: 3394
Joined: Fri Aug 26, 2005 12:03 am
Location: 'stanta
Contact:

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by iLL:WiLL »

Ati fost careva? details!
Image

User avatar
Coptură
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1284
Joined: Mon Feb 25, 2008 6:44 pm
Location: Bucarest

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by Coptură »

iLL:WiLL wrote:Ati fost careva? details!

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by Mallone »

bai,io am fost in bamboo chiar in seara cand au cantat ei,dar fusesem la alt eveniment,pana mea ... aveau pliante cu kool & the gang pe toate mesele ( destul de ok facute,cu o prezentare succinta a carierei si a hiturilor care i-a consacrat ). cert e ca am stat ceva ( cam pana cand trebuiau ei sa cante ) dar nu am vazut cine stie ce lume. in nici un caz vreun rapper cu pantaloni largi p'acolo,cum probabil v-ati astepta. Cred ca au venit tot clientii fideli ai bamboo-ului si mult prea putini entuziasti. Acum daca a fost sau nu asa,nu stiu,dar pot presupune. oricum,nu stiu cati dintre aia care au fost in bamboo in seara de "halloween" ( muie ) auzisera de kool & the gang. in general lumea care vine in bamboo nu are cine stie ce cultura muzicala,au doar bani,vin la pacaneala sa bea si sa se simta bine. si daca se mai nimeresc unii ca kool & the gang sa vina p'acolo,iau evenimentul ca atare si aia e. daca aveam bani,chiar stateam la kool & the gang. dar,sincer sa fiu,n-am avut nici macar banii de intrare asupra mea. asta e,am venit si eu la ce evenimente am putut de-a lungul timpului,dar acum nu-mi mai permit sa arunc banii chiar pe orice,desi in sinea mea chiar as vrea sa merg la orice eveniment.
adica na ... chiar nu-si permite oricine sa se duca la un eveniment in bamboo. iar eu fac parte din categoria aia de persoane. daca sa zicem ca maine ar veni immortal technique sau sabac in bamboo si ar fi 100 RON biletul,da,m-as face luntre si punte si as face rost de bani. dar asa ar trebui sa fiu destul de plin de bani sa cheltui 2-300 RON / eveniment in bamboo ... asta e,de 2 ani incoace au inceput sa vina artisti tari la noi. am fost prezent aproape la toate evenimentele la care au venit artisti reprezentativi pentru mine,dar la unele nu am putut sa ajung din varii motive. si-n situatia asta probabil se afla multi ca mine care nu posteaza pe forum la evenimente doar asa,ca sa se afle-n treaba.
Regret ca toate cluburile astea de fite tin chiar si-n perioada asta coada ridicata si nu micsoreaza si ei intrarea macar cat e la Eve ( 50 RON e acceptabil,zic eu ) si au chiar preturi exorbitante la rezervarea meselor si la tarie. eu unul cel putin tin la demnitatea mea,deci nu pot merge in bamboo cu ultimii bani,dupa care o saptamana sa cer tigari altora si sa mananc doar acasa ). Prefer sa ma considere "lumea" ( ha,care lume ? ) panglicar si sa stau acasa.
Intr'adevar,uneori cand preturile sunt piperate e o alinare sa nu mai vad aceiasi rapperi boschetari care vin sa stea pe o bere ( vorba aia,vrabia malai viseaza - hai sa mergem la toate concertele rap,dar la toate s-o ardem ca niste boschetari ),de multe ori mai enervanti decat outsiderii aia pe care-i tot critica,dar care macar au bunul simt sa nu se planga de preturi,atata vreme cat au fost de acord sa plateasca intrarea. Repet,multi nu vor fi de acord cu mine,vor zice : am voie sa ma plang de ce vrea pula mea,atat timp cat platesc un ban. da,te poti plange atunci cand platesti din obligatie un ban,ca functionarii publici sunt niste muraturi,dar nu te poti plange de preturi,cand nimeni nu te obliga sa vii in Bamboo,Le Gaga,Fratelli,Bellagio,Eleven sau mai stiu eu ce club de fite de prin Bucuresti la un eveniment pe care ti-l doresti atat de mult ( iarasi,randunica viseaza mamaliga in cazul unora ).
Ca sa n-o mai lungesc atat,concluzia e clara : nu ai bani,stai acasa tata. de fapt,multi stau acasa chiar si daca au bani,coz' who the fuck gives a shit anyway ?
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
Coptură
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1284
Joined: Mon Feb 25, 2008 6:44 pm
Location: Bucarest

Re: KOOL & THE GANG @ BAMBOO / 31 OCTOMBRIE

Post by Coptură »

^^sau puteai sa zici ca n-ai fost ca n-ai avut bani. si atat

Post Reply

Return to “Evenimente”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests