Bonobo (dj set) in Bucuresti / 5 Decembrie

Events ... here, there, everywhere ...
Post Reply
User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Bonobo (dj set) in Bucuresti / 5 Decembrie

Post by pr0n »

In noaptea de 5 decembrie va avea loc un Eveniment FUNK marca FLAMA.
Party-ul va avea 2 scene :
Scena mare : BONOBO (DJ SET)
Leizaboy
Ufe
Zicu
Scena chill out : Dhajz of broken beats la pachet cu ceai cald, sucuri naturale si prajiturele proaspete.

Locatia este un studio de film strada Baiculesti 29, in spatelel casei Scanteii.

http://www.myspace.com/sibonobo
http://www.bonobomusic.com

BONOBO sau pe numele sau real Simon Green si-a lansat primul album la 18 ani. Nu numai ca si-a produs singur discul "Animal Magic", aparut in 2000, dar l-a si construit de unul singur, iar aceasta aparitie, in contextul in care asa-numita muzica de chill out era nelipsita din playlisturi, l-a propulsat in noul val de downtempo.

Pentru că aspiraţiile sale erau mult mai mari şi nu dorea sa fie prins în graniţele unui anume gen muzical, a renunţat la Tru Thoughts în favoarea labelului londonez Ninja Tune, Tune si a unei perspective mai aproiate de viziunea lui asupra muzicii,cu care în 2001 a relansat discul menţionat mai sus.

Aceeaşi dorinţă de a deveni un artist complet l-a determinat, în 2003, să lanseze “Dial M For Monkey”, discul cu care şi-a stabilizat poziţia de star, depăşind simplul termen de producător de muzică de canapea. Lansarea albumului i-a dat curaj să-şi formeze o echipă de instrumentişti cu care să concerteze live.
„Days to come”, ultima sa producţie, care a apărut pe piaţă în 2006 la aceeaşi casă de discuri, a câştigat premiul „Albumul Anului” oferit de Gilles Peterson, directorul BBC Radio1 din Marea Britanie.
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
awaky
i'm the scatman
Posts: 4737
Joined: Wed Mar 22, 2006 1:16 pm

Re: Bonobo (dj set) in Bucuresti / 5 Decembrie

Post by awaky »

crrrrr

User avatar
Chewbacca2
hanzo
Posts: 1753
Joined: Sun Jun 03, 2007 7:16 pm
Location: Berceni

Re: Bonobo (dj set) in Bucuresti / 5 Decembrie

Post by Chewbacca2 »

DJ Set o fo naspa la Iarmarocfest.
Just sayin'...

User avatar
Rainbows And Lsd
dimineata verific forumu
Posts: 752
Joined: Tue Oct 21, 2008 11:07 am
Location: In the Sky with Diamondillium

Re: Bonobo (dj set) in Bucuresti / 5 Decembrie

Post by Rainbows And Lsd »

eu nu prea am stat in sala mare unde era treaba efectiva ca era muzica prea gay si nu se putea respira de cald. in schimb intr-o camaruta langa aia cu prajiturele m-am indragostit de o pizda care mixa p-acolo. daca aflu si cum o cheama o sa dau o laba in sanatatea ei
anyhow, the wine goes down good and
as long as there's enough of that
maybe we can make a comeback on the next piece
of paper.

Post Reply

Return to “Evenimente”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests