Ciuc Summer Fest / 16-18 Iulie

Events ... here, there, everywhere ...
User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Ciuc Summer Fest / 16-18 Iulie

Post by pr0n »

Image
Image

B’ESTFEST lanseaza anul acesta Ciuc Summer Fest!

Primele nume confirmate: Faithless si Gary Moore


Fanii B’ESTFEST vor avea vara aceasta un motiv de bucurie odata cu lansarea Ciuc Summer Fest 2010 by B’ESTFEST – o serie de show-uri live explozive care le vor oferi sansa de a retrai spiritul festivalului in perioada 16-18 iulie, pe stadionul Iolanda Balas Soter din Bucuresti, Faithless si Gary Moore fiind primele nume confirmate in program.

Vara aceasta publicul roman va avea ocazia sa retraiasca experienta de festival sub forma unei serii de concerte electrizante in cadrul Ciuc Summer Fest 2010. Conceptul de Summer Fest s-a nascut in vara lui 2008, sub acest nume desfasurandu-se show-urile unor nume precum Kylie, Metallica, Lenny Kravitz si Iron Maiden. Vara aceasta, Ciuc Premium – unul dintre principalii parteneri ai B’ESTFEST, va deveni promotorul Summer Fest by B’ESTFEST, care va include, pe langa show-ul Faithless din 16 iulie, inca doua zile de concerte cu artisti internationali de top, pe 17 si 18 iulie, care vor culmina cu un show special oferit de unul dintre cei mai renumiti chitaristi ai muzicii internationale, Gary Moore.

“Ciuc Premium a sustinut festivalul B’ESTFEST, obisnuind consumatorii sa isi gaseasca berea preferata in mijlocul unuia dintre cele mai mari festivaluri de muzica din Romania. Continuand traditia de a sustine muzica live, de calitate, anul acesta Ciuc Premium va lansa Ciuc Summer Fest. Aceasta este promisiunea pe care Ciuc Premium o face consumatorilor sai, de a le face surprize placute, la fel ca in fiecare an, aducandu-le aproape formatiile preferate“, declara Gabriela G?l??anu, Group Brand Manager Ciuc Premium.

„Ne bucura faptul ca fanii B’ESTFEST nu vor fi privati de experienta muzicii live, vara aceasta urmand sa reactivam, cu sprijinul partenerului nostru CIUC Premium, conceptul de Summer Fest” a adaugat Laura Coroianu, CEO Emagic.

Biletele pentru fiecare zi a festivalului Ciuc Summer Fest respectiv 16, 17 si 18 iulie, vor putea fi achizitionate online de pe www.myticket.ro incepand de astazi, 4 martie, si din reteaua magazinelor Diverta incepand de saptamana viitoare, la diferite categorii de pret in functie de distanta fata de scena: 90 lei, 160 lei si 220 lei.

Mai multe informatii despre noi confirmari in cadrul Ciuc Summer Fest pe afisul evenimentului vor fi facute publice in curand.

Biografie Gary Moore

Gary Moore, pe numele sau adevarat Robert William Moore, si-a inceput cariera muzicala in anii ’60 si a evoluat de-a lungul timpului alaturi de artisti precum Thin Lizzy, B.B. King, Colosseum II, Greg Lake sau trupa de blues-rock Skid Row, portofoliul sau fiind completat si de o fulminanta cariera solo. Moore a inceput sa cante de la o varsta frageda, la 8 ani avand deja prima sa chitara acustica. Asemenea altor artisti din acea perioada, artistul a fost influentat din punct de vedere muzical de nume celebre precum Elvis Presley sau The Beatles, iar mai tarziu, dupa ce i-a ascultat live in orasul sau natal pe Jimi Hendrix si trupa Bluesbreakers a lui John Mayall, stilul sau muzical s-a indreptat catre o directie de blues-rock ce avea sa ii domine intreaga cariera.

A debutat in 1973, odata cu lansarea albumului “Grinding Stone”, iar cativa ani mai tarziu, in 1978, a revenit in atentia criticilor de specialitate odata cu materialul “Parisienne Walkways”, realizat in colaborare cu Phil Lynott, care i-a propulsat pe primele pozitii din UK Singles Chart. La scurt timp a urmat albumul “Thin Lizzy”, hitul “Black Rose: A Rock Legend”, ajungand pe locul 2 in topurile din UK. In 1987, Gary Moore a colaborat cu numerosi artisti internationali pentru reinregistrarea celebrei piese Beatles “Let It Be” in cadrul unui proiect caritabil dedicat strangerii de fonduri pentru supravietuitorii dezastrului aeronautic MS Herald of Free Enterprise.

Desi recunoscut initial ca un chitarist de blues-rock, versatilitatea interpretarilor lui Gary Moore sunt evidentiate si prin numeroasele colaborari cu artisti precum George Harrison, Colosseum II, Albert Collins, Jim Capaldi, The Beach Boys, Gary Husband, Ozzy Osbourne sau Andrew Lloyd Webber. De altfel, unul dintre cele mai influente nume ce i-au marcat stilul muzical a fost Peter Green, membru al trupei Fleetwood Mac, caruia Moore i-a dedicat albumul sau tribute din 1995, “Blues for Greeny”, un material ce continea in intregime compozitii muzicale ale lui Green. Moore este la randul sau recunoscut ca un artist ce a influentat numerosi chitaristi, printre care Randy Rhoads, John Sykes sau Kirk Hammett (Metallica), fiind renumit pentru stilul sau imprevizibil, un melanj de rock, jazz, blues si country, de la riff-uri traditionale de electric blues pana la hard rock sau heavy metal. Piese precum „Parisienne Walkways“, “Out in the Fields“, “Empty Rooms“, “Over the Hills and Far Away“, “Wild Frontier“, “Friday on My Mind“, “After the War“, “Still Got the Blues (For You)“, “Cold Day in Hell” sau “Story of the Blues” au facut istorie in interpretarea lui Gary Moore, artistul fiind considerat si astazi unul dintre cei mai talentati chitaristi si interpreti ai tuturor timpurilor.
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: B’ESTFEST 2010

Post by Suzy »

sper sa fie mai multe trupe anul asta. vad ca tine si mai putin. :(
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
Blu
trendi fensi cul
Posts: 1626
Joined: Tue Dec 21, 2004 11:32 am
Location: Constanta

Re: B’ESTFEST 2010

Post by Blu »

vreau lady gaga 8)
esti penal

User avatar
Anghel Marius
dimineata verific forumu
Posts: 588
Joined: Sun Feb 24, 2008 12:13 am
Location: Constanta

Re: B’ESTFEST 2010

Post by Anghel Marius »

aoleo ce nu`l suport pe Faithless :caramizi:
I'm just a Hip-Hop Junkie!

User avatar
Blu
trendi fensi cul
Posts: 1626
Joined: Tue Dec 21, 2004 11:32 am
Location: Constanta

Re: B’ESTFEST 2010

Post by Blu »

Ii , ca E mai multi

(Maxi Jazz, Sister Bliss si Rollo Armstrong, Faithless este una dintre trupele ..... )
esti penal

User avatar
tux
since '91
Posts: 1311
Joined: Fri Aug 12, 2005 7:55 pm
Location: ROMAN // NT
Contact:

Re: B’ESTFEST 2010

Post by tux »

vin sa-l vad pe dino :D

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Re: B’ESTFEST 2010

Post by DiNO »

inca nu mi'am confirmat prezenta.
Image

User avatar
paulio
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1295
Joined: Thu Jun 14, 2007 2:49 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: B’ESTFEST 2010

Post by paulio »

Blu wrote:vreau lady gaga 8)
crek ca pe libertatea.ro am citit ca lady gaga si EMINEM e posibil sa vina anul asta "in cadrul unui festival"
sper sa se adevereasca

User avatar
Chewbacca2
hanzo
Posts: 1753
Joined: Sun Jun 03, 2007 7:16 pm
Location: Berceni

Re: B’ESTFEST 2010

Post by Chewbacca2 »

ar fi foarte foarte tare.

Black Sheep
TheRapist
Posts: 2101
Joined: Sat Jul 21, 2007 1:36 am
Location: mai underground ca mortii tai

Re: B’ESTFEST 2010

Post by Black Sheep »

am auzit si eu la stiri ca sunt in tratative cu Eminem. Mama ce marfa ar fi... :oops:

Oare daca ar veni eminem ar fi scris acolo mic jos pe afis ? :lol:
Image

Black Sheep
TheRapist
Posts: 2101
Joined: Sat Jul 21, 2007 1:36 am
Location: mai underground ca mortii tai

Re: B’ESTFEST 2010

Post by Black Sheep »

Eminem will descend upon European soil to headline three majorfestivals this summer - Scotland’s T In The Park, Switzerland’s OpenairFrauenfeld and Ireland’s Oxegen ...
http://www.interscope.com/artist/news/d ... =nid_24614

deci nu cred k o sa vina la noi:)
Image

DexStaR
The Drunken Master
Posts: 1964
Joined: Sat Mar 11, 2006 10:08 am
Location: Balta Alba Salajeaaaaaaan
Contact:

Re: B’ESTFEST 2010

Post by DexStaR »

cica pula bestfest anu asta....
nasol
nu-s bani ..astea...
peepee in ya girl's eyebrow

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: B’ESTFEST 2010

Post by Suzy »

pula Jägermeister :(
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Re: B’ESTFEST 2010

Post by pr0n »

B’ESTFEST nu va mai avea loc anul acesta
dar concertul Faithless ramane confirmat


Ca urmare a perioadei de recesiune ce afecteaza inca numeroase ramuri ale economiei globale, compania organizatoare a B’ESTFEST - Emagic - a luat decizia de a amana editia de anul acesta a festivalului.

„B’ESTFEST a crescut an de an, si un eveniment de aceasta talie necesita costuri enorme, care intr-o piata afectata de restrangerea bugetelor de marketing si advertising nu pot fi sustinute exclusiv din vanzarea de bilete. Am obisnuit publicul cu o anumita notiune a ceea ce inseamna un festival non-liniar de minim trei zile, cu mai multe scene, peste 30 de artisti si diferite alte atractii. Anul acesta conceptul de B’ESTFEST nu ar putea avea loc in aceleasi conditii, prin urmare am preferat sa amanam cea de-a patra editie, asa cum de altfel si festivaluri internationale precum Glastonbury, Leeds/Reading, Pukkelpop sau Melt! au facut de-a lungul timpului.” a declarat Laura Coroianu, CEO Emagic.

Show-ul deja anuntat al trupei Faithless, nu va fi anulat, urmand sa se desfasoare la data stabilita, pe 16 iulie sub un alt concept. Mai multe detalii despre locatie si bilete urmand a fi facute publice in perioada urmatoare.
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
NCristian
forumilian
Posts: 3304
Joined: Thu May 04, 2006 9:01 pm
Contact:

Re: B’ESTFEST 2010

Post by NCristian »

ce cacat

Post Reply

Return to “Evenimente”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests