Iarmaroc Fest 2010

Events ... here, there, everywhere ...
dan
Pop
Posts: 8654
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Iarmaroc Fest 2010

Post by dan »

Image
Între 21 şi 23 mai, la 45 km de Bucureşti are loc festivalul Iarmaroc Fest, ediţia 2010.

Iarmaroc Fest uneşte muzica, arta, natura, oamenii feluriţi şi îi introduce în stilul de viaţă şi distracţie contemporan.

Culture Clash Stage:
Vali, Ion, Logan, Cos Mir, Lucas, Flore, Rusu, Minus, Camil, JB, Alien Pimp, Giuser, Inner, Dragos Rusu, Alexandru Jijian, TRG, The Model, Sillyconductor, Surround Around Sound & Khidja.

Folk Stage:
Vasile Seicaru, Adi Bezna, Eugen Avram, Dinu Olarasu, Iulia Gusatu, Emre Imre, Alina Manole, Ada Milea & Fao.

Funk Stage:
Kraak, Smaak, Greg Wilson, TM Juke, Bread, Butter, Syncronize, Gemini Bros, Grand, Nemo, Emap, Rapala, Ufe, Zicu, Marc Hype, JM Dunloop, Leizaboy, Dubase, Manki’N'Stieb & Diesler.

Hip-Hop Stage:
Cedry2k, Dj Sauce, Raku, Faibo X, Grigo, Turntable Science, Vlad Dobrescu, Dj Paul, Grupul de Rezistenta, Limun & Dragonu’.

Drum’n'Bass Stage:
Psycho Freud, Dropdread, Terrarin, Nocs, Flo, Filth-er, Terry T & Ludmila.

Chillout Stage – concert de chitară, flaut, saxofon şi instrumente experimentale.

Boom Boom Stage:
Dinky, Dyed Soundorom, Emi, Posh, Suciu, Lemos, Kron, Praslea, Xandru, Ovidiu Andrei, Mauss, Matthew Styles, Rhadoo & El Cezere.

Reggae Stage:
Tippa Irie, Chesarion, El Negro, Jah Militant, Rayzah, Charlie Dundeen, Skarlatake, Kaya Crew, East Root, President Tuk, Kogaion, Jam, Zuza Boys & Drum Up Live Percution.

Techno Stage:
Jeff23, Jah Good, Spicy, Rozzman D, Bacid + Nos, Rael + Dj Treize, LC4, Zyrox + Acid Up Dub & Dr. Maxvillie.

House Stage:
JT Dolnaldson, Chemars, Alex Linte, Bela, TBF, AWD House, Tic Tac, Bon Bon, Boola, Alexandra, Miss I, Angel, Negru & Mircea Matei.

Selectro Stage:
Elite Force, Drumattic Twins, Marika, Mesmer, NotsocommonDJ, Unu’, Tone, Bully, D-Laid, Sinkronize, Line of Sight & Junkyard.

Live Stage:
Dub Pistols, Noze, Electro Guzzi, Wareika, Belleruche, Groove Orchestra, byron, Guilty Lemons, The Others, Sunday People, Du-te Vino, Blazzaj, Luna Amara, Tripcycle, Brum Conspiracy, Kal, Lemon & L’Orchestre de Roche.

Goa Stage:
Banco de Gaia, Sectre Vibes, Styx, Barbalekku, Djane Roua, Lygos, DJ Chaikovsky, Pheno Type, Poet, Inyourpahze, The Matra Flow, Liquid Ross, Whicked Hayo, Ldb System & Z Cat.

În premieră la Iarmaroc Fest, va avea loc un festival de film vechi unde vei putea urmări proiecţiile unor documentare româneşti realizate între anii 1920-1940.

De asemenea există spaţii de joacă şi distacţie unde ne asteaptă: tiroliana, peretele cu blocatoare, pânza de păianjen, podul Indian, rodeo, ringuri de sumo şi box gonflabile, podul suspendat, tir cu arcul şi plasa piratului.

Preţul unui abonament este de 100 lei dacă se achiziţionează în avans.
*primii 1000 de cumpărători vor primi câte un tricou Iarmaroc ediţie limitată.

Preţ bilet vineri (la locaţie), începând cu ora 12:00 : 120 Lei (valabil 3 zile)
Preţ bilet sâmbătă (la locaţie), începând cu ora 8:00 : 150 Lei (valabil 2 zile)
Preţ bilet duminică (la locaţie), începând cu ora 8:00 : 50 Lei (valabil o zi)

Pentru camping preţul este de 5 lei de persoană (cu cortul personal) sau 100 lei pentru 2 persoane pe toată durata festivalului (aveţi cort şi sac de dormit).

Pentru a sărbatori eliminarea vizelor pentru Serbia, orice cetăţean sârb care se va prezenta cu paşaportul la festival va avea intrare liberă.

Locaţie: la 45 km de Bucureşti, în comuna Borăneşti, fosta bază militară de lângă Urziceni.

www.iarmaroc-fest.ro
http://www.iconcert.ro/iarmaroc-fest-2010.html

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by pr0n »

sa ma pis pe scena lor techno
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
meta666
clitstomper
Posts: 3808
Joined: Tue Nov 17, 2009 2:31 pm
Location: bucuresti

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by meta666 »

care mergeti?

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by iustinescu »

eu, daca primesc banii pe care-i astept pana diseara :D

User avatar
meta666
clitstomper
Posts: 3808
Joined: Tue Nov 17, 2009 2:31 pm
Location: bucuresti

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by meta666 »

pai daca vin mai multi poate ne intalnim gramda la un moment dat si ne dam la temelie impreuna, dati PM

User avatar
Mertz1.
a.k.a. MeRmE
Posts: 376
Joined: Sat Jul 01, 2006 1:39 am
Location: Bucuresti/Cluj Napoca

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by Mertz1. »

la cat e de mediatizat sa nu fie garda si sifoni pe-acolo...
zoonoua

User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by Chill Will »

cel mai de cacat festival la care am fost vreodata!
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

User avatar
pr0n
TeVreauFa
Posts: 2353
Joined: Sun Jul 31, 2005 6:57 pm
Location: N/A
Contact:

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by pr0n »

mocirla, a?
Megiddo wrote:Hades forum pe harta!

User avatar
meta666
clitstomper
Posts: 3808
Joined: Tue Nov 17, 2009 2:31 pm
Location: bucuresti

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by meta666 »

mie mi-a placut, bag pula

Black Sheep
TheRapist
Posts: 2101
Joined: Sat Jul 21, 2007 1:36 am
Location: mai underground ca mortii tai

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by Black Sheep »

Poze + Recenzie: Iarmaroc Fest 2010

Image

http://blacksheepsound.ro/poze-recenzie ... -2010.html
Image

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by tzele »

Image

“Eu nu inteleg ce e cu dezorientarea asta, toata lumea se plimba de colo pana colo... fara motiv”, cu astfel de probleme existentiale m-a intampinat o cunostinta mai veche “angrenata” in mecanismul care a organizat anul acesta festivalul-balci Iarmaroc, ce s-a desfasurat in perioada 21-23 mai intr-o padure izolata de langa localitatea Boranesti, undeva la 40 de kilometri de Bucuresti. Oferta artistica a fost atat de mare (14 scene cu muzica si alte acareturi si surprize ) incat trebuia sa explorezi constant regiunea pentru a “consuma” cat mai mult din ceea ce a avut de oferit evenimentul. A fost un du-te-vino bezmetic prin noroi si umezeala (vineri preponderent ploios, sambata partial innorat, duminica senin), un talmes-balmes caruia ii dai greu de cap oricat de logic, coerent si narativ ai gandi............................. http://www.4elemente.ro/cronici-evenime ... 10-99.html

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by iustinescu »

n-am ajuns, dar n-as zice ca-mi pare rau

si referitor la numarul scenelor, mai bine erau 5 scene si ca lumea, decat 14 si mai mult de jumatate degeaba ;)

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by tzele »

in fine, nemultumirea e mare printre platitorii de bilet. feedback-ul pe site-uri e, in general unul negativ. intr-adevar, organizarea a scartait grav in raport cu artistii prezenti DAR asta e problema lor, la anvergura eventului si la problemele climatice, pentru cei din public, eu as zice ca a fost cat s-a putut de ok. da-o-n cacat ca am venit pentru aventura si explorare, nu neaparat pentru o trupa care a intrat mai tarziu decat era programat sau sa fac 3 dusuri pe zi. in principiu nu au fost nume foarte mari, sunt sanse sa-i prindeti si alta data, nu-i panica.
se pare ca asa se intampla cand treci un astfel de festival in mainstream, vin tot felul de tartani care stramba din nas ca nu au jacuzzi si playstation in cort. curios lucru, de pet-urile si gunoaiele care au ramas in urma nu s-a plans nimeni.totul e la nivel declarativ, pana la urma si urbanii subculturali sunt ignoranti pana in maduva oaselor si dezinteresati atunci cand vine vorba de problemele altora. egoism ca la oras, ce pula mea, sa am eu comfort, da-i in pula mea pe restul, merg cu masina prin mijlocul padurii si daca se impotmoleste si ii blochez pe saracii aia care merg perpedes dau vina pe organizatori ca nu au vorbit cu bechtel sa asfalteze drumurile.
epilog: pacat ca nu a fost si scena de manele

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by Suzy »

ba, nu stiu ce sa zic. avand in vedere ca 90% sunt nemultumiti inseamna ca a fost ceva in neregula cu festul, nu cu ei. n-am fost, sincer, dar mi-e greu sa cred ca toti aia sunt nebuni si au primit exact experienta pe care o asteptau, si acum fac mofturi.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Re: Iarmaroc Fest 2010

Post by tzele »


Post Reply

Return to “Evenimente”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests