Solid Like Rock # 6 @ Cetatea Brasovului [5-6 iunie]

Events ... here, there, everywhere ...
Post Reply
User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Solid Like Rock # 6 @ Cetatea Brasovului [5-6 iunie]

Post by Suzy »

Image

http://www.feeder.ro/2010/06/05/solid-l ... rasovului/

SOLID LIKE ROCK # 6 / 5 IUNIE / CETATEA BRASOV

Pe 5 iunie Tralala Events revine cu a sasea editie a festivalului Solid Like Rock, festival desfasurat in Cetatea Brasovului.
In cadrul Solid Like Rock # 6 vor fi organizate trei scene, reunind un numar de 21 de artisti ( dj, trupe, vj) locali si internationali.
Editia din 2010 va avea drept capete de afis:
Adam Freeland, unul dintre fondatorii miscarii breakbeat din Marea Britanie. Initial el a fost jumatatea grupului ‘Tsunami One’, grup ce a devenit faimos prin hit-ul Hip Hop Phenomenon. Mai tarziu si-a format propriul grup ‘Freeland’. Single-ul We Want Your Soul din albumul de debut ‘Now and Then’ a ajuns in top hit 40, in numeroase tari din lume.
Dan Le Sac vs Scroobius Pip tot un duo britanic ce combina beat-uri electronice & hip-hop, devenit faimos in 2007 cu single-ul “Thou Shalt always Kill”. Cei doi britanici se bucura de apreciere internationala fiind invitati la multe festivaluri de renume: Glastonbury, Bestival, Lowlands, Fuji Rock Festival, Coachella, Monolith, etc.
Rico Tubbs vine din Finlanda, mixind multiple genuri de muzica: fidget house, speed garage / bassline, indie dance / electro, oldskool rave & dubstep. Single-uri de succes Gangsters, I Like It Raw, Bmore Dominator. A fost nominalizat doi ani la rind la titlul de cel mai bun dj de muzica electronica si producator in Finlanda.

Din Romania, la Solid Like Rock # 6 vor mai participa: Gojira, Suie Paparude, Nico de Transilvania, Jujadex, Wizz, Seb & Tomasan, Bully (Tralala Events), 3P, Whiteroly, T.H.K., Kojoc ( Skunk Predatorz), Djubei, Burner Greene, Alex Chronic (Astronaut Kru)
La proiectii: Vj Flowerstepper
Biletele pot fi achizitionate in avans la pretul de 28 lei, prin www.ticketpoint.ro, www.bilete.ro si reteaua magazinelor Diverta si 40 lei la intrare, in seara evenimentului.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

Post Reply

Return to “Evenimente”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests