Cedry2k - Scoala veche (2018)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Kadhafi »

Femeia si albumu bun nu se lasa usor

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Vallejo »

dar mai bine iei o femeie la 100 lei decat un album

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by G-MONEY »

aghiuta wrote:Ba, dar ce fel de pula mea de strategie de vanzare e asta, in care iti tii albumul ascuns de ascultatori? Nu e nicaieri sa il ascult, nu e nicaieri sa il cumpar in format digital, trebuie fie sa dau 100 de RON sa il iau cu un tricou pe care nu il vreau, sau sa ma duc la concert doar ca sa cumpar CD-ul.

Ma gandeam ca suntem in era digitala si asta e cea mai la indemana modalitate de a pune un material la dispozitia ascultatorului, dar se pare ca pentru a intra in posesia albumului asta trebuie sa dovedesti ca esti vrednic sa il asculti, ducandu-te la concert la el, si eventual prezentand si buletinul de vot de la referendumul pro-familie, ca nu cumva sa fii vreun sorosist tradator de patrie iubitor de pederasti.

Vreau sa ii dau bani lui Cedry2k si nu pot, vreau sa ii dau bani lui Cedry2k si nu pot, toate CD-urile sa apeleze la mine.
:bow:
Ai scris cam ce as fi vrut si eu sa scriu. Strategia asta de marketing este extrem de falimentara. Baietii astia efectiv nu inteleg ce inseamna sa ai expunere, nu vor sa invete de la CTC. Cine plm auzise de CTC pana acum cativa ani? Erau cunoscuti doar in underground. Acum intrebarea e cine plm NU a auzit de CTC :wink: Au concerte garla cu o groaza de public (nu conteaza din cine e format), vine bani buni si din reclame si tot asa. Cedrea se pare ca nu a inteles asta, nu m-as mira sa te puna sa rezolvi un puzzle cu teorii ale conspiratiei, daca vrei sa poti cumpara cd-ul.
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Boka »

=))))) strategia asta de marketing le-a adus mafiotilor vanzari de 120 de mii de unitati la de cartier
nu ii iau apararea da...in anii 90 cum se facea rost de casete?Le asculta cineva inainte sa le cumpere?

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Kadhafi »

in anii 90 ...

pai daca e asa, la sfarsitul anilor 80 in sua, too short vindea de rupea direct din portabajul masini casete inregistrate acasa cu casetofonu fara back-uri, cu injuraturi ca nu i-a iesit strofa, si asa mai departe, dar la fel alte vremuri.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Boka »

pan'la urma despre "scoala veche"e vorba :D

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by dan »

Aveti dreptate ca posibili cumparatori de albume, doar ca lucrurile sunt mai complicate de atat. O parte din voi stiti ca ani de zile am colaborat cu diversi artisti de la noi printre care si Cedry2k legat de CD-uri, e greu sa ai pe cineva serios sa se ocupe de comenzi, mult timp pierdut la mail-uri si telefoane, pregatit colete pentru posta si curier, tot felul de probleme care apar, clienti neseriosi, iar daca vrei sa o faci si legal 100%, succes!

Eu am pierdut vreo 6 ani din viata cu asta si daca as da timpul inapoi nu m-as mai complica, nu se merita.

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Kadhafi »

6 ani e mult, unii au pierdut mai putin din viata lor pentru omor calificat

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by G-MONEY »

dan wrote:Aveti dreptate ca posibili cumparatori de albume, doar ca lucrurile sunt mai complicate de atat. O parte din voi stiti ca ani de zile am colaborat cu diversi artisti de la noi printre care si Cedry2k legat de CD-uri, e greu sa ai pe cineva serios sa se ocupe de comenzi, mult timp pierdut la mail-uri si telefoane, pregatit colete pentru posta si curier, tot felul de probleme care apar, clienti neseriosi, iar daca vrei sa o faci si legal 100%, succes!

Eu am pierdut vreo 6 ani din viata cu asta si daca as da timpul inapoi nu m-as mai complica, nu se merita.
Atunci da-mi voie sa te intreb: de ce altii vand mai mult si altii nu? Cedry2k crezi ca are o imagine care vinde? Stim amandoi raspunsul. Are un public de nisa iar ultimele lui...convingeri, ca sa zic asa, nu i-a adus mai multi fani. Vrei sa vinzi? Atunci fa ceva pentru asta. Ok, el e mai under dar in cazul asta nu obligi si mana aia de fani pe care o ai sa-ti cumpere nu stiu ce tricou odata cu cd-ul. E prea mult.
Nu sunt eu expert in marketing dar refuz sa cred ca asta e calea succesului. De ce nu se duce la o casa de discuri care sa se ocupe de toate astea?
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Mallone »

Cand iei lucrurile in serios, esti un om serios, nu ai combinatii/relatii si vrei sa respecti legea, e jale pe vale.
Dan are dreptate.
Viața e complexă și are multe aspecte.

Blocked
tanar
Posts: 41
Joined: Thu Jul 04, 2013 1:06 pm

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Blocked »

Am fost la concertul lui Cedry2k, mi-a placut atmosfera (eu nu mai fusesem la concerte pana acum). Au venit Stripes si Pietonu' (mc si dj) si ca invitat supriza a venit NarcoBranco, a bagat cateva melodii.
Dar nu am inteles de ce a zis ca el v-a merge la referendum. "Chiar daca voi credeti ca e ceva politic, eu am fost printre primii 50 care au semnat nu stiu ce...". Mie mi se pare ciudat referendumul asta.

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by rage »


Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Kadhafi »

Cica a oesit un documentar despre haarp cord zilele vietii noastre stie cineva unde il pot gasi?

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Cedry2k - Scoala veche (2018)

Post by Kadhafi »


Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests