Spike - Propaganda (2018)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by hanno »

nu mai suntem in 2000 sa ne radem de manele. ne putem rade de gold diggers, trap si multe altele

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by G-MONEY »

Nu cred ca a scos piesa asta ca sa rada ci mai mult sa spuna un adevar. Pana una alta, in piate, targ (nu ala de craciun) sau alte adunari de genul, nu am auzit trap dar manele, din pacate, da.
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by Vallejo »

nah a scos piesa asta pentru ca stia ca doar asta o sa fie ascultata. uite si aia fala singura piesa din rap ul romanesc cu mesaj... din ultimul timp. adica ce e rap ul mai ales asta de la noi fara sa arati cu degetu pe altii sau fara caterinca ieftina? asa e cand n ai skill sa faci muzica buna sau sa arati ca esti un mc smecher. cand n ai de unde iti pierzi timpu cu alte tampenii in loc sa te duci la furat. fala aia suna mai mult ca o manea decat rap dar na poate asa trebuie sa sune rap ul la craiova. cat despre piesa lu spike decat sa aud manele de o suta de ori pe un beat tampit prefer sa ascult dani mocanu - camora la orice ora 8)

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by Boka »

F Charm e vecin cu G-Money,sta in Rahova,nu e de la Craiova.
Cine mai asociaza Craiova si Oltenia,in general, cu garoii,are o pula peste bot.
On topic:sunt multe piese ascultabile pe albumul asta,dar asta cu manele e de ascultat cel mult la caterinca.

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by Vallejo »

lol chiar credeam ca e din craiova. adica asa dupa muzica nu stiu. nu era neaparat un diss :lol: deci nu l aveti pe f charm in echipa dar cu jianu L ul e tot la fel de mare
hanno wrote:nu mai suntem in 2000 sa ne radem de manele. ne putem rade de gold diggers, trap si multe altele
gold diggers ? cine mai foloseste termenu asta ? kanye parca avea o piesa care se numea asa acum 10-12 ani

trap? vezi ca nici asta nu mai e la moda. atlanta era rip de mult fara gucci mane future migos si chiar si astia mai sunt trap doar cu numele. cat despre jeezy sau ti nu mai reprezinta nimic de cativa ani. tocmai pentru ca trapu nu mai e la moda. dupa trap au fost la moda salbaticii din chicago. da asta s a intamplat tot in urma cu cativa ani. iti zic eu care sunt pe val de ceva timp? cioroii din detroit si california de nord. mai ales aia din detroit

banuiesc ca multe altele sunt tot old news ca manelistii

si pana la urma de ce sa radem? imi amintesc cand eram mic si a aparut 50 cent. toti taranii ziceau "ce plm ma 50 cent face manele. nu e rap. uite asta e rap adevarat nu 50 cent. cine plm e ala lloyd banks? nu ascult asa ceva. nu esti rapper daca asculti g unit" si acum daca te uiti in spate get rich or die tryin e un clasic si unu din cele mai smechere albume ever

dar poate te referi in romania na la noi treaba sta mai diferit pentru ca pe ulita un trend dureaza intre 5 si 10 ani pana ajunge. pana la urma care trap in ro? ca cioroii aia cand zic trap nu se refera la muzica. la noi papagalii au venit si au zis ca fac trap ca vin cu muzica fresh. penibil. chiar daca vorbim de muzica nu au facut trap niciodata doar s au folosit de numele asta pentru ca se stie romanii sunt fraieri pun botu. si pana la urma oricum fac muzica pt copii deci wu cares? adica uite numele clasice bug mafia parazitii la familia ce wack sunt. ce asteptari sa ai de la unu ca nosfe sau super ed sau mai stiu eu un retardat care viseaza ca bea codeina sau rapperi cu nume de restaurant etc

cat despre spike tot timpu a facut muzica stupida si daca vorbim de versuri tot timpu a fost wack. manele e pe locu 2 cea mai penibila piesa din ultimu timp. pe locu 1 e adidasii. o sa ma prefac ca n am auzit bunny. acum o sa vina unu si o sa spuna ba manele e la caterinca. nu conteaza boss tot un jeg e si adidasii tot caterinca e de exemplu. adica daca ma cac acum pe mine si toti o sa vada si o sa zic "stai dawg ca m am cacat pe mine la caterica" nu conteaza tot o sa put a cacat

lol cat am scris e clar ca sunt intoxicat la ora asta

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by aghiuta »

Vallejo wrote: iti zic eu care sunt pe val de ceva timp? cioroii din detroit si california de nord. mai ales aia din detroit
Drop some names, pentru noi, muritorii.

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by Vallejo »

bandgang sada baby peezy drego & beno babyface ray ...
sob x rbe shorline mafia mozzy ...

domestos
dimineata verific forumu
Posts: 995
Joined: Sun Mar 22, 2009 7:47 pm
Location: Bucuresti56

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by domestos »

Image

^h8-
serios, sunt ok
Posts: 413
Joined: Sat Jul 07, 2007 12:43 pm

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by ^h8- »

mai bine ascult parazitii

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by Mallone »

O piesa foarte misto, light, "de ascultare", cum zic manelistii pe vechi. Mai trebuie si d-astea.
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by hanno »

Fail de dimensiuni imense. Strofele parca sunt guess who wanna be, nici flow, nici muzica. Iar refrenu probabil trebuia inclus in piesa manele

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Spike - Propaganda (2018)

Post by paranoic »

e catchy refrenul. o ascult in masina

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests