Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

MaZ
rapperu vostru preferat
Posts: 279
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Nov 05, 2008 8:02 pm

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by MaZ »

@ greuceanu , m-am exprimat eu gresit, am vrut sa spun la modul general , nu era iti era adresat tie.
E forum sa discutam, nu trebuie neaparat niste beri. Te poti intelege mai bine in scris pentru ca e per total mai bine organizat, cand esti la o discutie fata in fata si cu o bere , se divagheaza mult. :D
Daca nu te intereseaza de ce mai postezi? : :lol:

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by Ionuţ »

Bă n-o fi recenzia fetei ăleia cine ştie ce, dar nici reacţia lui DOC nu e prea e de om matur. Mare lucru era să contacteze pe cineva de la SSS.net ca să ajungă la un compromis de bun simţ.
sa va aduc tacamuri la pula asta sau serviti cu mana? Dino, ne vom caca pe site-ul vostru pe unde vom putea pana ii luati dreptul la login acestei dejectii cu valente de om.
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by CreativeEgo »

Doc îmi place. Vlad Munteanu, în schimb, e o primadonă ușor de rănit la suflețel... Și reacția a fost de fix de pizdă rănită.
Mallone, câteodată o arzi mai prost decât Vallejo, mă jur.
Iar recezia e praf și Oana Simionescu nu prea le are cu ego-repu și alea-alea. Ceea ce nu înseamnă că reacția cetățeanului Vlad Munteanu e justificată în proporție de măcar 1%.
Și nici nu știam să SSS e-al lui Dino...
GM, vezi că am precizat că albumul lui NA e patetic în sensul că-i prea sentimental și siropos.

Asta așa, că să le iau pe rând. :lol:
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
Asclepio
rapperu vostru preferat
Posts: 248
Joined: Sun Dec 13, 2009 5:07 am

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by Asclepio »

Interesant o sa fie acum daca: a) cei de la SSS retrag recenzia de pe site sau b) cei de la Facem vor refuza sa colaboreze pe viitor cu SSS (om vedea in timp) sau c) se mizeaza pe memoria scurta a "spectatorului", partile dand-o ulterior la pace. Interventia lui Doc, pe care nu o voi califica, le serveste in principiu celor de la Facem drept amplificator de notorietate. Astept Freestyle-ul "Barfe despre Tarfe 3" :oops: , poate peste cateva luni se pune si de o compilatie ("Tarfe pregatite pentru fiecare").
Nu un bou mitologic, ci un legendar zebu....

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by Kashim »

sa va aduc tacamuri la p*** asta sau serviti cu mana? Dino, ne vom caca pe site-ul vostru pe unde vom putea pana ii luati dreptul la login acestei dejectii cu valente de om.
am ras. am ras prea mult.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by hanno »

prima data, cand am vazut numele "Dino" credeam ca se refera la dreptul de login al vreunui user de pe forum :lol:

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by Kashim »

de ce are lumea impresia ca ora de logica din liceu are vreo legatura cu coerenta in exprimare? voi ati fost la ora aia? ati deschis manualul?
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by greuceanu »

MaZ wrote:Daca nu te intereseaza de ce mai postezi? : :lol:
imi place sa ma cert cu lume random :oops:
Image

MaZ
rapperu vostru preferat
Posts: 279
Joined: Wed Nov 05, 2008 8:02 pm

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by MaZ »

greuceanu wrote:
MaZ wrote:Daca nu te intereseaza de ce mai postezi? : :lol:
imi place sa ma cert cu lume random :oops:
Cred ca s-ar potrivi mai bine 4chan :evil:

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by tzele »

Slaba recenzie. Mizeriutele astea ma motiveaza sa revin ca recenzent. :D

Mi-a placut, in schimb, comentariul literar al lui Mallone:
Imi place ca au inceput sa sara de basanau in sus toate curvele virgine si neprihanite, exact precum taranul din spania cu audi. "dar vai, doc, la varsta ta matusalemica o jignesti si injuri pe Oana Simionescu fiindca ingurgiteaza excremente cu viteza sunetului (nu a luminii, ca se aude si cand plescaie, atunci cand mananca cacat) si pofta lui Flamanzila din Harap-Alb?". E, uite ca unii oameni sunt sensibili la diletanti si la australopiteci suferinzi de prostie in stare pura, precum tweeterul unor boxe scumpe la distorsiuni. Nici eu n-as accepta ca orice prost sa-mi calce-n picioare munca.

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by paranoic »

va comportati exact ca niste fanatici religiosi. n-am bagat de seama beeful pentru ca Deliric, pentru un om intreg la cap si in toata firea, nu mai reprezinta demult un reper in hip hop, a aparut fatuca aia din ceata si l-a luat putin la pula cu mixtaperulile lui d-alte Nane si ati inceput sa va dati cu tesla in coaie pe toate partile, gata, v-a dat lumea peste cap. In state ego rapul e stalpul de rezistenta al hip hopului (vezi Jay Z Magna carta),imi bag pula in el de hip hop

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by nea Caisa »

o gramada de aberatii in articolul ala, dar chiar era nevoie de o reactie asa ostila?
imi pare rau ca nu am prins miezul discutiei, sariti cu print screenuri :lol:

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by CreativeEgo »

Bun, dincolo de toată melodrama cu dama Oana şi melo-dama Vlad, mixtape-ul e nebunie. Cred că l-am ascultat de vreo 20 de ori de când a apărut şi încă nu m-am săturat. Şi de fiecare dată am altă piesă preferată. Practic nu e nicio piesă peste care să vreau să sar. Flowul lui Deliric e atât de natural şi curge atât de melodios pe toate piesele, zici că scrie pentru beaturile astea de 10 ani încoace. Doc e şi el la înălţime, în special pe 100 de linii. Se vede c-a scris la nervi şi cu nerv şi e un răspuns mai bun pentru cunoscători ca domniţa Oana decât toate mugetele alea de pe FB. De fapt, toţi invitaţii sunt tari. Mi-au plăcut mult strofele lui Nwanda, mult peste tot ce-a dat pe albumul lui. VD, Flou Rege, Kazi, Eyekon, foarte tari. Pula mea, mi-au plăcut până şi Blaziny şi Stress, ceea ce-i mare lucru. :)

Un material foarte bun. Sper să existe şi un mixtape VD, după album... în vreo 2 ani, probabil. Până atunci, mă mulţumesc cu un mixtaped Nwanda. :D
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by Mallone »

vreti sa va arat ca daca ma apuc eu sa hateresc doar ca sa trezesc reactii - si cu argumente, nu asa, aiurea (chit c-o sa-mi iau permis de port arma + arma de foc, telescopica si box, si-o sa umblu cu ele dupa mine cand ies din casa), se darama tot internetul de ras si de frustrare, pe cealalta parte? cred ca nu stiti cate chestii negative pot iesi din mine ...

frate, sunteti prosti si nu va dati seama de faptul ca LUCRURILE NEGATIVE AU UN IMPACT EMOTIONAL MULT MAI PUTERNIC DECAT CELE POZITIVE

Asta e fix motivul pentru care penibila asta e atat de bagata in seama.

daca vine g-money si-mi da un pumn in gura pe strada din senin, iar eu ii intorc celalalt obraz, spunandu-i ca nu-i just ce-a facut el, o sa se fasaie totul precum basinile lu' israel kamakawiwo'ole din anii '90. dar daca rup o sipca din gard, ii pun un calus in gura si spal cu el pe jos toata calea rahovei, strada barca, teius, margeanului si-l duc si pe strada targu ocna la spalatorie la pervers, si-i dau 50 de milioane ciubuc, ca sa-i bage furtunurile pe gura si sa i le scoata pe cur, asta dupa ce-i sfasie coaiele cu menghina, cam care e calibrul impactului emotional pe care-l vor avea cele doua actiuni, atunci cand le paralelizam?

hai, plecati in mortii vostri de aici cu penibilitati d-astea, ca deja ma enervati, si ne certam ...
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Deliric1 - Inspectia Tehnica Periodica

Post by CreativeEgo »

Wow, Mallone, ai redescoperit apa caldă. :) Păi normal că lucrurile negative au alt impact emoţional, d-aia oamenii sunt consideraţi maturi atunci când pot să treacă peste toate rahaturile astea fără să reacţioneze pe măsură, să plătească cu aceeaşi monedă. Are şi expresia aia cu "răzbunarea e arma prostului" un sens, totuşi... Când vine unul şi te critică (comparaţia cu pumnul e aiurea, că nu s-a dus Oana Simionescu să-l zgârie pe Doc pe faţă), mai ales când sunt alţi câteva mii care te pupă-n pulă de zici că-s moaştele lui Cedrea, eşti un dobidoc dacă răspunzi c-o înjurătură. Mai ales când spui pe X piese că te doare-n pix de haterii care nu înţeleg cam cu câte straturi geologice eşti tu deasupra...

Orice ai spune, reacţia userului Vlad Munteanu e idioată, în cazul cel mai bun.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests