J. Yolo

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Megiddo »

Suzy wrote:gluma asta merge doar scrisa, n-ai cum sa o zici cuiva. :lol: :lol:
pai de-aia am scris-o. sunt nspe mii de dume care merg doar scrise (intreaba 'netcee-ii')

era autodrop daca ziceam "ca mine". bine, depinde si cat de bine se intelege cu limba romana ala care o citeste.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Megiddo »

Suzy wrote:
Kashim wrote:da' se poate interpreta si in defavoarea celui care o scrie

eu ma tem de dumele astea
nu m-am gandit la asta. m-am gandit ca se pronunta intr-un mod diferit de cum se scrie.
da, se pronunta iei
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Kashim »

Suzy wrote:
Kashim wrote:da' se poate interpreta si in defavoarea celui care o scrie

eu ma tem de dumele astea
nu m-am gandit la asta. m-am gandit ca se pronunta intr-un mod diferit de cum se scrie.
stiu ca nu te-ai gandit la asta, m-am gandit eu :lol:

nu-i chiar auto-drop, "ca eu" e gresit (cum a zis si Megiddo), dar tot iti poate zice cineva "ai zis ca esti jeg, fraiere!" :lol:
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Boka »

da,coaie,cel mai hip hop romanesc in plm.

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by tzele »

Megiddo wrote:
Suzy wrote:gluma asta merge doar scrisa, n-ai cum sa o zici cuiva. :lol: :lol:
pai de-aia am scris-o. sunt nspe mii de dume care merg doar scrise (intreaba 'netcee-ii')

era autodrop daca ziceam "ca mine". bine, depinde si cat de bine se intelege cu limba romana ala care o citeste.
asa e, semantica e valabila doar cand e in avantajul tau :lol: ai dat-o rasol, las-o asa, e mai bine.

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by greuceanu »

Boka wrote:da,c***e,cel mai hip hop romanesc in plm.
hai ca deja o dai in balarii. doar pentru ca nu va baga voua topicurile pe-aici nu inseamna ca tre sa vi pe la fiecare topic sa mananci cacat. pana la urma, e hip hop, nu e, e vorba de yolo. asculta albumele alea de la zale inca o data daca nu esti convins despre cat de hip-hop e omul. intr-adevar piesa asta e o laba si probabil albumul o sa fie la fel, dar nu poti s-o arzi asa, boka. lasompulamea.
Image

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Boka »

=)))))))))))))))))))))))))))
ok,e hip hop,nu e,e vorba de yolo,si tre sa fie hip hop,nu?
am inteles=)))))))))))))))))))))))))))
abia astept sa faca si asta cu andra cu cacat,szloboz,fulgere si fiori sa vad atunci cum o sa-mi spui...pai da,si asta merita la hip hop romanesc ca...ai ascultat zale acum 100 de ani,cat de hip hop e omu,nu?
bre Ghaara,ce drec ma,ne stim,vb aia,am baut,am schimbat impresii despre muzica serioasa,aveam incredere in gusturile tale,cum poti sa vii sa spui ca asta e hip hop pt un material scos acum...10 ani?Cand el face pop?

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Mallone »

boka,tot ce trebuie sa intelegi e ca oamenii din asta traiesc ... mor de foame,daca muzica lor nu vinde ... asta sunt ei,niste muzicanti,daca asa vrei sa-i numesti ... rapul nu se vinde,tocmai pentru ca exista numai frustrati carora nu le convine nimic,comenteaza la orice,sunt saraci,prosti in marea lor majoritate,desueti,anacronici ca mentalitate,neancorati in realitate & so on ...

rapul e o nisa care are un public extrem de limitat ca nr. in romania,aproape toata lumea a ascultat rap in copilarie,dupa care de la 20 de ani incolo,l-au lasat balta,s-au reorientat,ramanand foarte putini oameni dispusi sa mai mearga la concerte /cumpere albume,chiar si din ei,80 % fiind niste frustrati care de la 25 in sus s-au reorientat,ramanand si mai putini oameni care "SUSTIN MISCAREA" ( ce-mi place mie sintagma asta inepta,mestecata de toti )

eu ma bucur pentru oamenii care au reusit sa se lipeasca de vreun radio,sau de ceva de prin mass-media ...

cat despre trupele si mc-iii care inca "nu s-au stricat",ei au avut noroc ca au prins anii '90,in care lumea cum-necum cumpara muzica pe suport fizic,neavand alternativa ... acum au 30+,si,exact cum am zis mai sus,s-au lipit de vreun trust media,de vreun radio,lucreaza prin mass-media,facand rap din placere. dar daca nu faceau asta,muzica ramanand singura lor alternativa,fii sigur ca faceau exact ce face si yolo acum.

si da,yolo merita a fi la hip-hop romanesc pentru materialele hip-hop PE CARE LE-A SCOS,LE SCOATE SI LE VA SCOATE / PE CARE VA APAREA. daca mai vezi pe forum postata cate o melodie de pe la radio zu,astea sunt adiacente,in scop informativ.

oricum,in 2012,trebuie sa fii incredibil de retardat si de incuiat la minte,incat sa asculti DOAR hip-hop.
Viața e complexă și are multe aspecte.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Boka »

am inteles,bre,Mallone,dar speram sa nu ne dam dupa gusturile a terte persoane si sa dam un exemplu generatiilor ce vor veni,cu hip hopul pe care il promovam.

Sceptik
un domn / doamna
Posts: 96
Joined: Wed Jul 04, 2007 10:17 pm

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Sceptik »

De ce toata lumea spune cand cineva face comercial ca o face pentru bani ,ca din asta traieste,etc? de ce nu luati in calcul ca poate chiar asta le place si ca poate daca n`ar castiga bani tot asa ar suna ca sound ca asta ii reprezinta :)

Werther
Sturm und Drang
Posts: 4675
Joined: Sun Jun 11, 2006 7:39 pm
Location: Bucuresti

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Werther »

Nu neaparat ca-i reprezinta, dar unora probabil ca le place mai mult sa fie intr-un top decat muzica in sine. Pe langa asta, unii, boka... nu mananca pateu in vama veche ca sa cante despre viata grea. Plm... Yolo e om in toata firea, ce plm vrei sa faca? Sa-ti cante tie-n conserve de pateu si sa-i dea interviuri lu Eladio?

NuMaCunosti
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2177
Joined: Thu Apr 05, 2007 9:39 pm

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by NuMaCunosti »

:lol: :lol: :lol:
Nu sunt perfect ... Dar cine esti ca sa ma judeci ?!

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Pilu »

Yolo merge pe principiu YOLO
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Eladio wutanghiddenmember »

Werther wrote:Nu neaparat ca-i reprezinta, dar unora probabil ca le place mai mult sa fie intr-un top decat muzica in sine. Pe langa asta, unii, boka... nu mananca pateu in vama veche ca sa cante despre viata grea. Plm... Yolo e om in toata firea, ce plm vrei sa faca? Sa-ti cante tie-n conserve de pateu si sa-i dea interviuri lu Eladio?
N-ar fi primul și n-ar fi ultimul barosan din hip-hop care trece pe la blogul meu. Motivul pentru care Yolo nu e pe blogul www.hiphopdinromania.org e că momentan n-are mare lucru de spus, din moment ce Cool e blocat de 2 ani. Dar cică ar căuta producători talentați și plătește și bine

Werther
Sturm und Drang
Posts: 4675
Joined: Sun Jun 11, 2006 7:39 pm
Location: Bucuresti

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Werther »

Pai nu te arde sa stii de ce s-a stricat la cur? Nu vrei tu aceasta stire in premiera? A, am uitat - tu pe ciorna aia de blog nu ai nimic in premiera, ai doar preluari de pe alte site-uri.

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests