J. Yolo

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Boka »

si totusi,vorbeam de yolo...ba...ma doare la pula daca imi canta mie dance in conserva de pateu pe productia lu Phane,sau ii da nu stiu ce interviu in premiera lu Eladio...NU ASTA ERA IDEEA...am inteles si ce a zis Mallone,asa e,dar,inc-o data:NU ASTA ERA IDEEA!!!Ala poa'sa cante ce vrea pula lui,eu nu il critic pe el,e muzica lui,frate,nu imi mai place,trec la altcineva,eu sap in continuare dupa ce imi place,nu astept sa-mi dea un sait pe tava ce sa ascult.Eu stiu foarte bine ce-mi place,si chiar daca as considera ca s-a stricat,nu i-as spune-o lui in fata si nici altcuiva,ci as trece mai departe.Cine crede ca un artist are vreo datorie morala fata de vreun ascultator,care sa ii influenteze latura artistica contrar vointei lui,e un mare bou.Ideea e legata de administratorii de aici:e hip hop-il pui la hip hop.Nu e hip hop-il pui la alte genuri,ce e atat de greu de inteles?Adica unii fac hip hop romanesc si ceilalti fac promovare/download in plm?Si aia de la hip hop romanesc de fapt fac dance da au facut acum 7'ji de ani hip hop si gata,au un loc pe viata la hip hop romanesc?
In fine,sper ca ati inteles ideea si...craciun fericit la toata lumea!

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by NskY »

da ma boka, dar incearca sa privesti problema si din cealalta parte.. e yolo la hh romanesc, lumea il stie pt rep, lumea poate vrea sa auda sa vada ce mai face, dar poate lumea nu se gandeste sa-l caute la promovare download sau la alte genuri, ca ei stiu ca hip hop. si intra la hip hop pe topic la yolo si asculta ce piese a facut in ultimul timp. o sa observe ca nu mai e rapu pe care il facea, ci e altceva. e posibil sa le placa, e posibil sa nu, pt ca unora dintre noi ne plac si alte genuri muzicale. mie personal imi place muzica comerciala in ultimul timp, dar apreciez in continuare un rap de calitate. yolo e aici pentru ca si-a castigat oarecum locul in rap, macar pt ce a facut in trecut si tot merita sa fie aici. daca a facut 2-3 piese dance / house si il mutam la alte genuri, pe urma poate face iar o piesa rap, ce facem? il mutam inapoi? pe urma sa scoate iar ceva de club si inapoi la alte genuri? si puya mi se pare normal sa fie aici chiar daca unii zic ca s-a stricat si face alte genuri acum. e rap, cand zici rap romanesc zici automat si la familia, sau zici automat si zale si indiferent ce ar face acum, merita sa fie la hh romanesc si sa se discute aici despre ei.

si semnatura mea ca de fiecare data:
:)

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by Eladio wutanghiddenmember »

o parte din topicurile deschise la hip-hop romanesc de pe ultimele 2 pagini au fost mutate la promovare/download, asta pe baza faptului ca eu consider ca nu sunt nume cunoscute la nivel national

momentan atat la hip-hop romanesc cat si la promovare/download sunt niste nume la granita dintre cele 2 categorii, eu personal sunt pentru hip-hop romanesc cat mai aerisit si doar cu nume care atunci cand scot o piesa, un clip, un album, impactul pe care ii au, se poate vedea in traficul portalelor de hip-hop si al vizualizarilor pe youtube

va rog numai deschideti topicuri cu cei mai putin cunoscuti la nivel national la hip-hop romnesc, ca le voi muta, indiferent de calitatea materialului
Dan

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: J.Yolo - Cool - album 2011

Post by dan »

si raman la aceasi parere

acum daca este ceva la promovare / download ce este foarte apreciat si face multe zeci de mii de vizualizari in timp scurt pe youtube, sa mi se atraga atentia sa il mut la hiphopromanesc

la fel daca ceva de la hiphopromanesc nu genereaza interes, il voi muta la promovare download


acum sa mai vorbim despre yolo, potentialul lui este imens, acum el stie ce cale doreste sa aleaga pe plan muzical

NuMaCunosti
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2177
Joined: Thu Apr 05, 2007 9:39 pm

Re: J. Yolo

Post by NuMaCunosti »

a mai aparut asta ? eram curios doar..

[video]http://www.youtube.com/watch?v=jN44_Icn4oo[/video]
Nu sunt perfect ... Dar cine esti ca sa ma judeci ?!

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: J. Yolo

Post by Pilu »

Ce-mi place cum suna....primele 12 secunde
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: J. Yolo

Post by paranoic »

mai traieste yolo?

edit
lolo, traieste.
imi place cantarea asta :D cat talent are baiatu asta, il vad in stare sa faca si rock si manele si e zmeu la lirica
se vorbea de un album la un momentdat, chiar aparusera pe net vreo 2 bucati care se auzeau cam nasol dar pareau rep d-ala bun

[video]https://www.youtube.com/watch?v=pIzTIqYvkeI[/video]

:connencter:

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: J. Yolo

Post by nea Caisa »

hai, frate ca asta si aia cu te pup pa, pa sunt niste mizerii imense. si nu ma refer comparativ cu ce fac rapperii sau muzica asa zis underground, ci comparativ cu ce e pe la tv. :lol:
cel putin asta e parerea mea, mai bine o ascult pe delia sau adda :lol:

User avatar
Cristi
#Spargator fericit
Posts: 1608
Joined: Mon Feb 14, 2011 8:25 am
Location: undeva pe terra

Re: J. Yolo

Post by Cristi »

delia e piesa pe langa piesa asta
degeaba vrei s-ajungi erou , nu exista!

User avatar
JaBy
dimineata verific forumu
Posts: 602
Joined: Fri Jan 27, 2006 5:28 pm

Re: J. Yolo

Post by JaBy »

Si adda ne.a aratat ca poate :)).

Mi.am amintit cat de tare era yolo ala de la zale. Ar fi fost frumos sa scoata un album hiphop.
0722 deja imi suna cunoscut

TMT
un domn / doamna
Posts: 64
Joined: Thu Nov 14, 2013 1:29 am

Re: J. Yolo

Post by TMT »

in momentul de fata nu vad de ce yolo are topic si delia nu

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: J. Yolo

Post by CreativeEgo »

...rasistule.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
schumy
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2066
Joined: Tue Apr 21, 2009 6:45 pm
Location: sectoru' 3
Contact:

Re: J. Yolo

Post by schumy »

si rasist si misogin
Image

Ha !
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1366
Joined: Mon Jul 28, 2008 3:21 pm
Location: Galati
Contact:

Re: J. Yolo

Post by Ha ! »

paranoic wrote:mai traieste yolo?

edit
lolo, traieste.
imi place cantarea asta :D cat talent are baiatu asta, il vad in stare sa faca si rock si manele si e zmeu la lirica
se vorbea de un album la un momentdat, chiar aparusera pe net vreo 2 bucati care se auzeau cam nasol dar pareau rep d-ala bun

[video]https://www.youtube.com/watch?v=pIzTIqYvkeI[/video]

:connencter:
bine ca nu-ti place piesa noua a lu ombladon dar iti place mizeria asta
Andrei wrote:Verdele este culoarea mea preferata. Ash dori sa pot sa am grija de tot verdele din lume

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: J. Yolo

Post by CreativeEgo »

Acuma serios vorbind, piesa asta e mai bună decât piesa lui Ombladon. Nu că-mi place, dar dacă aș fi forțat să ascult una dintre astea 2 piese at gun point, aleg șlagărul.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests