Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
megga
kapnobatai
Posts: 4077
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Fri Jan 07, 2005 2:13 pm
Location: im so high u couldnt reach me with a fuckin antenna...

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by megga »

a zis mata ca a zis el ca a zis shobby?
O.I.P. Sanziana aka SanzEeK (05.12.1988 - 03.12.2009)

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by Pilu »

Nu. Mi-a zis prietena'ta si atat.
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by Eladio wutanghiddenmember »

are cont pe forum?

User avatar
megga
kapnobatai
Posts: 4077
Joined: Fri Jan 07, 2005 2:13 pm
Location: im so high u couldnt reach me with a fuckin antenna...

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by megga »

ma-sa? doar la pulameaa ca si fi-su
O.I.P. Sanziana aka SanzEeK (05.12.1988 - 03.12.2009)

exro79
dimineata verific forumu
Posts: 582
Joined: Fri Apr 04, 2008 10:14 am

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by exro79 »

hahaha
"any advertisement in public space that gives you no choice whether you see it or not is yours, it belongs to you ,, its yours to take, rearrange and re use.Asking for permission is like asking to keep a rock someone just threw at your head"
- Banksy

Ha !
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1366
Joined: Mon Jul 28, 2008 3:21 pm
Location: Galati
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by Ha ! »

Eladio wutanghiddenmember wrote:a zis shobby ca albumul e gangsta rap?
ma doare in cur. Toti care vorbesc despre muzica lui shobby zic ca e "gangsta rap".
Andrei wrote:Verdele este culoarea mea preferata. Ash dori sa pot sa am grija de tot verdele din lume

User avatar
Shade.
Shaman
Posts: 3273
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:08 pm
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by Shade. »

Ha ! wrote:
Eladio wutanghiddenmember wrote:a zis shobby ca albumul e gangsta rap?
ma doare in cur. Toti care vorbesc despre muzica lui shobby zic ca e "gangsta rap".
Decat sa ne certam de care e nu mai bine ascultam?Daca nu ii place cuiva nu va asculta.

entertainer2
un domn / doamna
Posts: 54
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:03 pm
Location: Sectorul 6
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by entertainer2 »

Ha ! wrote:Da, ascult specii. Pe langa specii ascult si mafia si parazitii si la familia chiar si cabron. Shobby nu ma incanta cu nimic. Si ai mare dreptate, judecam muzica, nu omul. Si imi cer scuze, am deviat putin de la subiect. Cu toate astea, shobby mi se pare foarte aiurea. Totusi, hai sa numai vorbim aiurea unul de celalalt fara a ne cunoaste. E oke ?
Asta-i chestia, astia ca tine pot asculta specii si alte treburi de drogati pe legale.
Eu te cunosc pe tine, tu nu ma cunosti pe mine, prin urmare eu pot spune absolut orice doresc despre tine! Nu e oke, tu iti exprimai dorinta de a putrezi in puscarie un om pe care nu il cunosti. Tu esti un frustrat imbecil.
Vad ca toti frustratii au inceput sa comenteze ce canta shobby, de ce canta, si moloz.
Nu e problema nimanui ce a facut el, de ce a facut.
Daca tot ce faci e sa muncesti la program, probabil e greu sa apreciezi ca omul face muzica pentru bani si pentru cei care platesc pentru cd-uri.
Poate intr-o zi o sa va treziti la viata si o sa vedeti ca lucrurile nu-s facute pe placul vostru, cei care asteapta filmarile concertelor pentru a vedea daca a fost atmosfera, daca a cantat bine artistul,etc.
Cum ziceam mai sus, lasa-ti legalele, o sa va distrugeti si putinul creier pe care-l aveti!
Shobby liber! Exact cum ati zice si daca cineva drag ar fi inchis, indiferent ce ar fi facut!!!
Ipocritilor.

entertainer2
un domn / doamna
Posts: 54
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:03 pm
Location: Sectorul 6
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by entertainer2 »

Kashim wrote: Esti retardat. Coae el a facut accidentul ala si merita sa intre in puscarie. Nu trebuie scos doar pentru ca iti place tie cum canta. Daca tata ar fi facut ce ar fi facut Shobby n-as fi inceput sa strig pe net "tata afara din puscarie!". E vinovat - plateste!

Si poti sa-mi explici si mie ce face pe cineva ascultator gangsta rap? Trebuie sa merg pe strada cu sapca intoarsa, bling bling si gasca de coca... baieti dupa mine? Si toti sa purtam tricouri cu "gangsta rap e de vina" ?

CreativeEgo a zis foarte frumos ce a zis.

Dar mama ta care se prostitueaza ca tu sa ai bani sa platesti internetul cum este?
Sincer, cred ca mananci caca, niciodata nu ai sustine intrarea la puscarie a persoanelor dragi tie. Indiferent ce s-ar intampla.
Daca conduci am tupeu sa fac pariu ca ai condus cel putin odata avand niste alcool la bord (mai mult sau mai putin).
Sincer, daca fumezi iarba ar trebui sa ajungi la puscarie!!! Stii ca iarba este considerata un drog si este ilegala,da? Atunci sa te vad daca ai mai sustine treburile astea.
Daca esti pe pastile, garantat asculti muzica house/electronica sau cum slbz vrei sa-i spui.
Acelasi lucru si daca asculti specii, sigur tragi pe nas de la shop, bagi ketamina sau alte cacaturi de genul asta.
Eu sincer, astept momentul in care vei fi futut in cur pentru prostiile pe care le debitezi aici Kashim :))
Tu nu umbli cu baietii dupa tine, umbli cu fetele dupa tine.. dar nu le futi, vrei sa faci dragoste cu ele.. pacat ca ele te considera cel mai bun prieten al lor,confident, labagiu sau cum vrei sa-i zici.
Sanatate.

Ha !
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1366
Joined: Mon Jul 28, 2008 3:21 pm
Location: Galati
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by Ha ! »

ba frate da' shobby asta e ma-ta? E la mintea cocosului, nimeni nu ar sustine intrarea la parnaie a persoanelor dragi. Da' daca greseste trebuie sa plateasca un pret. Iar concluzia cu muzica electronica, speciile si drogurile care corespund genului cum ai tras-o? Parca mai devreme imi ziceai mie ca gresesc cand zic ca shobby canta de cacat ca e ascultat de cocalari. Tu acum cum faci? Sau regula nu se aplica in cazul tau. Esti penibil, pe bune.
Andrei wrote:Verdele este culoarea mea preferata. Ash dori sa pot sa am grija de tot verdele din lume

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by CreativeEgo »

1. "Nu e problema nimanui ce a facut el, de ce a facut." - e problema pietonilor şi participanţilor la trafic, cel puţin. Deci doar ăia închişi în case-l pot ignora.
2. "omul face muzica pentru bani" - şi cu banii ce face? Cumpără băutură, se urcă la volan, omoară oameni etc. Don't be an enabler.
3. "cei care asteapta filmarile concertelor pentru a vedea daca a fost atmosfera" - îţi doreşti să mergi la următorul concert al lui Shobby? Unde se ţine, în sala de mese sau la duşuri?
4. "Shobby liber! Exact cum ati zice si daca cineva drag ar fi inchis, indiferent ce ar fi facut!!!" - eşti ca ăia care zic: "De parcă n-ai fura dacă ai fi parlamentar..." Pentru că mintea ta îngrădită nu-şi poate imagina oameni integri, nu înseamnă că nu există.
5. "Sincer, daca fumezi iarba ar trebui sa ajungi la puscarie!!! Stii ca iarba este considerata un drog si este ilegala,da? Atunci sa te vad daca ai mai sustine treburile astea." - Imbecilule.
Idem pt. tot ce urmează.

Entertainer, eşti de-adevăratelea? Că-mi pari a fi motivul pentru care s-a inventat emoticonul de ROFL.
Textele tale conţin atâtea fracturi logice că mi-e frică c-or să se transforme fracturi reale într-o zi şi n-o să mai poţi scrie pe forum...
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by Kashim »

@entertainer2: ai avut o relatie cu Shobby cat ai fost inchis pentru prostitutie? Incearca sa gandesti si dupa aia sa vorbesti. Am zis ca daca un cunoscut ar fi facut ce a facut Shobby nu as suge pula pe forumuri ca sa fie el eliberat atata timp cat a gresit.
Si legalizarea ierbii n-are nicio treaba cu discutia asta. Atata esti tu de limitat incat nu poti sustine o cauza fara sa apelezi la alte 4-5 exterioare ei.
Si n-ai reusit inca sa intelegi partea cu "baietii dupa mine" din postul meu. Te limitezi la Shobby pentru ca el e mediocru ca tine si refuzi sa recunosti asta. Spor la masturbat cu poza lui in baie.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

User avatar
CamorRa7
dimineata verific forumu
Posts: 764
Joined: Sun May 02, 2010 1:28 pm

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by CamorRa7 »

Kashim wrote: Am zis ca daca un cunoscut ar fi facut ce a facut Shobby nu as suge p*** pe forumuri ca sa fie el eliberat atata timp cat a gresit.
si spre exemplu daca ar fi facut cineva drag tie sau cineva de care iti plage (prieten,mc preferat, trupa sau nu stiu cine) nu l-ai fi luat la pula pe forum..
nu iau apararea nimanu, mi-e indiferent

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by Kashim »

Da nu l-as fi luat la pula pe forum, dar nici n-as fi ars-o gen "eliberati-l!! e nedreptate!!! cine zice ca a gresit cand a baut si s-a urcat la volan e muist si maica-sa e curva!!111"

Plus ca baiatu ala e prea idiot ca sa nu ma amuz pe seama lui.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

User avatar
sniker
dimineata verific forumu
Posts: 530
Joined: Sun Dec 09, 2007 9:44 pm
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Shobby - Mai Greu de Difuzat (Album)

Post by sniker »

Terminati sa va dati aere de intelectuali, smardoi, uanabiz de tot felu', giga contra, una dintre oi, netcee, emcee . Aici se vorbeste despre album, voi sunteti prea avansati ca sa ascultati pe omu asta mediocru si rasuflat, am inteles. Atunci daca v-ati exprimat parerea, dati-i drumu pe alt topic si numai umpleti paginile aiurea. Sunteti mai gangsta de o mie de ori decat shobby (asa cum ii ziceti ) de cand cu netu'. Terminati sa nu ne luam la pula degeaba aici pe forum, nu vad rostu', chiar nu pot schimba nimic, nici eu nici entertainer sau altu care intelege ...

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests