Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

NskY
#
Posts: 7066
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by NskY »

Gharaa wrote:
ANUNT: Incepand de astazi 02.10.2012 orice comanda cu "Carbon" din mediul online nu se mai onoreaza. Cine o face, o face fara acordul meu si as vrea sa fie semnalat acest lucru. Multumesc! CARBON
ce s-a intamplat?

mai e pana in 02.10

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by dan »

se refera de azi

asa a hotarat carbon, eu am scos de azi cele 2 albume de pe hhk: http://shop.hiphopkulture.ro/


Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by Kashim »

recunosc ca n-am nicio experienta in domeniu, dar eu aveam impresia ca mare parte din vanzarea de albume rap se intampla pe net. poate dan ma poate lamuri cum sta treaba aici de fapt.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by rage »

si eu sunt curios care este motivul acestei decizii si in acelasi timp de unde ne putem cumpara albumele din moment ce 89% din vanzari cred ca se fac prin intermediul comnezilor on-line.

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by Megiddo »

Si eu sunt curios. Sau e doar inca un episod din serialul "Au innebunit reparii"?
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by Kashim »

internetul e inventia diavolului
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by Megiddo »

Ba nu stiu, Carbon a ars-o frumos inca din Pirats Klan. Eu doar recent am inceput sa-l ascult si mi se pare un om cu o atitudine "decenta", buna, mi-ar parea rau ca fix acum cand imi place si mie (adica acum cand am inceput sa-l ascult) sa o ia si el razna. Deja s-au dus multi care imi placeau.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by Kashim »

Pana la urma nu-i o tragedie. Omul nu mai vinde albume online (din motive personale care pot varia de la "de aia!" la "internet = diavol").
Poate greseala pe care o fac marii nostrii mci e ca baga prea mult in seama internetul (uite ce bine i-a mers lui 50 cent cand isi baza fiecare piesa pe ce credea el ca vor oamenii care comenteaza pe nahright si rapradar) si cand gasesc ceva ce nu le convine se razbuna pe tot online-ul. dar Carbon nici nu a fost prea criticat pe aici. si daca nu a facut nimeni de pe forumul asta 20 de glume legate de albumul tau inseamna ca internetul nu are nimic cu tine. tu de ce ai avea ceva cu el?
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by Megiddo »

Kashim wrote:Pana la urma nu-i o tragedie.... dar Carbon nici nu a fost prea criticat pe aici. si daca nu a facut nimeni de pe forumul asta 20 de glume legate de albumul tau inseamna ca internetul nu are nimic cu tine. tu de ce ai avea ceva cu el?
Adevarat, adevarat :lol:

Eu pur si simplu vreau sa stiu motivul, poate e bine intemeiat, cine stie.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

cyta
fratele meu tu esti baiat
Posts: 141
Joined: Tue Feb 05, 2008 11:14 pm

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by cyta »

E amuzant să vezi tineri de 18-19 ani comentând deciziile , experienţele, trăirile unor oameni de 30 care au trecut totuşi prin viaţă. Tot ei sunt ăia care ştiu cum tre' să sune hiphopul, rapul, fuego, ei trebuie să-ţi dea acceptul dacă o piesă e bună , sună cum trebuie , e destul de mainstrem sau underground sau care s-a mai stricat sau nu .. Există foarte multă muzică bună pe care să o ascultaţi în loc să fiţi dezamăgiţi de repării noştri care au înnebunit. :)

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by NskY »

Megiddo wrote:Ba nu stiu, Carbon a ars-o frumos inca din Pirats Klan. Eu doar recent am inceput sa-l ascult si mi se pare un om cu o atitudine "decenta", buna, mi-ar parea rau ca fix acum cand imi place si mie (adica acum cand am inceput sa-l ascult) sa o ia si el razna. Deja s-au dus multi care imi placeau.
ce legatura are cu muzica? ai inceput sa il asculti recent pt ca ti-au placut niste piese, orice ar face el de acum inainte, piesele alea raman asa si le poti asculta in continuare.

sau fix acum aveai de gand sa ii cumperi albumu si nu mai poti ? :lol:

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by Kashim »

cyta wrote:E amuzant să vezi tineri de 18-19 ani comentând deciziile , experienţele, trăirile unor oameni de 30 care au trecut totuşi prin viaţă. Tot ei sunt ăia care ştiu cum tre' să sune hiphopul, rapul, fuego, ei trebuie să-ţi dea acceptul dacă o piesă e bună , sună cum trebuie , e destul de mainstrem sau underground sau care s-a mai stricat sau nu .. Există foarte multă muzică bună pe care să o ascultaţi în loc să fiţi dezamăgiţi de repării noştri care au înnebunit. :)
culmea e ca aici nu comenta nimeni decizia, eram doar curiosi. si da, pentru mine eu stiu cel mai bine cum trebuie sa sune o piesa. pentru mine. pentru ce vrea artistul n-am nicio idee. intelegeti asta. daca zic ca nu-mi place pentru ca aia si ailalta nu-s hater, ci pur si simplu nu-mi place pentru ca aia si ailalta. nu impun o schimbare, desi s-ar putea sa zic ca mi-ar face placere una.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by Megiddo »

Kashim wrote:culmea e ca aici nu comenta nimeni decizia, eram doar curiosi. si da, pentru mine eu stiu cel mai bine cum trebuie sa sune o piesa. pentru mine. pentru ce vrea artistul n-am nicio idee. intelegeti asta. daca zic ca nu-mi place pentru ca aia si ailalta nu-s hater, ci pur si simplu nu-mi place pentru ca aia si ailalta. nu impun o schimbare, desi s-ar putea sa zic ca mi-ar face placere una.
Asta e una.

Mariane, n-are legatura cu muzica lui de atunci, ci cu omul. Omul are legatura mai departe cu muzica de acum incolo. In rest, nu ma afecteaza pe mine ca nu-l cunosc si n-o ard cu el, sunt doar curios si, putin asa, mi-ar parea rau s-o ia razna si el.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

User avatar
Godflesh
rapperu vostru preferat
Posts: 265
Joined: Sat Aug 27, 2011 5:51 am

Re: Carbon - Catharsis (Facem Records/2011)

Post by Godflesh »

adica ti-ar parea rau s-o ia razna si el ptr. ca e posibil sa scoata muzica pe care n-o s-o agreezi, right ?
intrebarea mea e : i-ar cumparat vreun album ?

parerea mea e ca ar trebui sa ascultati muzica si sa nu va duceti mai departe din punctu asta de vedere ptr. ca e problema artistului ce muzica scoate, daca isi pierde fanii samd. Tu ca ascultator, in schimb, ai destule alternative. Cat despre curiozitate, sunt si eu in aceeasi oala, dar oricare ar fi motivul incerc sa nu fac legatura cu muzica lui.

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests