Ombladon - Indiferent (album nou)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by hanno »

iemsy wrote:
hanno wrote:frumos, are un vibe care imi aminteste de 2003-2004 cand probabil as fi stat toata ziua pe mtv ca sa prind piesa.iar pe ombladon nu l-am mai auzit de foarte mult timp dand intr-un fel care sa nu para ca ia la misto beatul
:lol:
?

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by Dani »

Da, deci daca facem o retrospectiva a ultimelor aparitii Parazitii prin interneti, piesa asta chiar suna ok si are si vreo 2 versuri faine; ala cu o data ca niciodata si ala cu budzdugan si morar.
Per total, e cam aceeasi ciorba reincalzita by Parazitii, insa eu inca mai cred ca Ombladon e singurul dintre ei care poate sa faca ceva, cat de cat, placut.
Refrenul e oribil, dezastruos, sa-mi bag pl ca suna in ultimul hal.
In rest, nu mi se pare nimic spectaculos si subiectul e cam pueril, dar piesa suna ok.

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by Djony »

Foarte tare piesa, mai puțin aerele astea de gangsta (îmi fac dreptate cu briceagul și cum arată el nervos muie la cameră, aproape ca m-am speriat) și " viitorul sună bine doar dacă sună underground". Baga-ti-ai pula în el de underground. ...
În fine, oricum piesa e chiar tare și îmi da speranțe pentru un album solo la nivelul "Condoleanțe"

User avatar
c0p
rapperu vostru preferat
Posts: 233
Joined: Fri Apr 18, 2014 11:31 am
Location: București

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by c0p »

Djony wrote: îmi da speranțe pentru un album solo la nivelul "Condoleanțe"
Hai să nu exagerăm. „Condoleanțe” a însemnat Ombladon în vârf de formă și inspirație. Piesa asta nu ar avea loc pe albumul ăla.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by Boka »

"ma culc odata cu gainile si de 2 ori cu ma-ta!" ...daaa,stiu,e o duma grosolana,retardata,rad pustii de 12 ani...MAI IESITI IN PULA MEA AFARA DIN CASA :)))
baietii mari si-au luat felia inapoi...pentru ceilalti-o sedinta la coafor,machiaj,etc
Respect,Ombladon!

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by CreativeEgo »

Nu e vorba că-i retardată, dar e de pe vremea lui Ceaușescu, dacă nu chiar de pe vremea lui Dej duma asta. Când aveam 7-8 ani le ziceam asta cu găinile puștilor de la bloc. Da știu că nu te deranjează, că-n cercurile în care te-nvârți tu, un ”pizda mă-tii” e deja punch de Oscar.

MAI STAI ÎN PULA MEA ÎN CASĂ!!! Citește ceva, uită-te la un documentar măcar. Viața nu e mai true la bodegă decât e-n bibliotecă decât atunci când îți pui ochelari de cal și te limitezi la cercul tău strâmt. Ca Ombladon, Cheloo și fanii lor, ca să fiu on-topic. ”...știm, așa-i juma de țară”
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by Ghiumurluc »

piesa e batrana si de cacat, la fel ca mc-ul.
case closed.
...un ștrudel și o armă

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by Dani »

Boka, diferenta dintre tine si Ombladon e ca tu te culci o dată cu găinile, de două ori cu mă-sa cui vrei tu.

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by iemsy »

Momentele alea cand printre cele mai vechi trupe de muzica si cunoscute cu peste 400.000 like-uri face muzica cu scule low cost dar CAND O SA_L INTERESEZE SI PE ASCULTATORUL DIN ROMANIA DE SOUND, d-aia auzim numai cacaturi la radio, NU VRETI CALITATE, d-aia e mai misto sa-i injurati pe Okapi si pe Hahaha Facem ca incearca sa ofere calitate (a nu se intelege ca ce scot ei este bun, poate fi o piesa/album slab), baga-mi-as pula in punch-urile voastre de cacat.

Image
Nu neparat o si fac bine dar incearca, si nu, nu vreau sa fac comparatia celebra.

Si daca asta se vrea a fi hip-hop romanesc cu beaturi low cost, atunci imi bag pula in el si il ascult pe ala din afara.

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by Ghiumurluc »

cum adica date gratis fanilor? au pus albumul la liber pe net? voiau sa ceara bani pe clip?
oricum iau bani de la youtube, ce vor de fapt?


daca nu faceau bani (destui) din asta se opreau de mult. nu le mai plangeti voi de mila, sa fim seriosi.
nu e vorba doar de mafia.


http://socialblade.com/youtube/user/bugmafia
2,7k-43k $/luna. vai, saracii.
...un ștrudel și o armă

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by Djony »

c0p wrote:
Djony wrote: îmi da speranțe pentru un album solo la nivelul "Condoleanțe"
Hai să nu exagerăm. „Condoleanțe” a însemnat Ombladon în vârf de formă și inspirație. Piesa asta nu ar avea loc pe albumul ăla.
Ok, poate că am exagerat puțin, dar eu de foarte mult timp aștept un album nou de la Ombladon și pana acum, toate piesele scoase de el în ultimul timp mi s-au parut destul de tari. Poate ca n-o sa fie la nivelul "Condoleanțe", dar sigur o sa fie peste "Cel mai prost din curtea scolii" și de ce nu, albumul anului 2015. Poate doar albumul lui Doc & Motzu sa fie mai tare,în rest nu prea cred că are concurență la ce cacaturi au ieșit la noi în ultima vreme. 2014 cred ca a fost cel mai slab an în materie de rap romanesc de foarte mult timp...

User avatar
Godflesh
rapperu vostru preferat
Posts: 265
Joined: Sat Aug 27, 2011 5:51 am

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by Godflesh »

eu cred ca voua nu va place hip-hop-ul

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by iemsy »

cristyyo wrote:cum adica date gratis fanilor? au pus albumul la liber pe net? voiau sa ceara bani pe clip?
oricum iau bani de la youtube, ce vor de fapt?


daca nu faceau bani (destui) din asta se opreau de mult. nu le mai plangeti voi de mila, sa fim seriosi.
nu e vorba doar de mafia.


http://socialblade.com/youtube/user/bugmafia
2,7k-43k $/luna. vai, saracii.
nu ai inteles.. si nu-i plangeam, iar ei au tot dreptul sa se planga.
e ok sa iei bani doar de la youtube, ce mai conteaza :))

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by Ghiumurluc »

nici eu nu vorbeam de tine.
am vazut multi cu "bă ce se chinuie trupele astea de rapp, lua-le-aş oăle în gură".
...un ștrudel și o armă

domestos
dimineata verific forumu
Posts: 995
Joined: Sun Mar 22, 2009 7:47 pm
Location: Bucuresti56

Re: Ombladon - Indiferent (album nou)

Post by domestos »

Mi se pare o piesa foarte buna, chiar da, aduce un vibe din 2003-2004 si singurul vers care mi se pare mega exagerat este ala cu banii, ca are fonduri insuficiente cand defapt are mare mertz :lol:
Image

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests