Nane

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Nane

Post by G-MONEY »

poate se referea la Nane :lol:
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Re: Nane

Post by DiNO »

Poate se referea la hora.
Image

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: Nane

Post by iemsy »

Eu cred ca a vrut sa intre pe topicul "Arssura".

domestos
dimineata verific forumu
Posts: 995
Joined: Sun Mar 22, 2009 7:47 pm
Location: Bucuresti56

Re: Nane

Post by domestos »

n-am chef de dastea.mersi, Dino!
Image

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Nane

Post by Boka »

zob,plm :))
alte genuri

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Nane

Post by paranoic »

:)) ce trolli

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: Nane

Post by Pilu »

G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Nane

Post by Djony »

Suna destul de bine piesa,dar mie mi se pare ca nu prea il prinde stilul asta comercial pe Nane...
Parca ar fi sunat mai bine piesa asta cantata de Guess Who sau de Tranda.

User avatar
c0p
rapperu vostru preferat
Posts: 233
Joined: Fri Apr 18, 2014 11:31 am
Location: București

Re: Nane

Post by c0p »

Nu știu cât succes comercial ar avea piesa asta; de radio merge numai a doua strofă, prima mai puțin. E mai degrabă o piesă fresh de vară. Ok-ish, chiar.

Werther
Sturm und Drang
Posts: 4675
Joined: Sun Jun 11, 2006 7:39 pm
Location: Bucuresti

Re: Nane

Post by Werther »

Am zis ca pe forum s-au mai schimbat userii. Auzi la asta: DOAR PRIMA strofa merge pe radio, a doua nu. Ce-ai patit coaie, unde esti producator executiv? :)))

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: Nane

Post by iustinescu »

e tare rau piesa! :bow: mi se pare ca fix stilul asta il prinde cel mai bine pe nane. iese clipul si a dat si nane tunul :)

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Nane

Post by Djony »

Mai are cineva piese cu tipa care canta pe refren? Am cautat pe youtube "helen" si nu am gasit nimic...

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: Nane

Post by NskY »


Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Nane

Post by Djony »

Mersi frumos NskY

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Nane

Post by Djony »

NANE in Bucharest
9 hrs ·

• Dar… Dacă lucrez la ALBUMu’ ăsta cum sa dorm? Am crezut că am 70 de piese noi când am venit, oficial, la Okapi Sound în 2013. Scuzaţi-mi limbajul, dar mi-am băgat pula în TOATE. Grăsanu şi Laur mi-au zis că pot să fac orice vreau eu, fără să mă gândesc la nimic. Nici la radiouri, nici la succes, nici la bani. Toţi băieţii din Okapi muncesc la materiale organice, despre ei şi viaţa lor, fără să le pese de ce e la modă sau cum trebuie să fie o piesă, ca să ajungă HIT. Fix whateva’.
• Am luat proiectul ăsta de la zero, din nou… PENTRU CĂ POT. Pentru că vreau să fie despre mine ACUM şi despre ce tot ce văd, ACUM. Sunt plecat de acasă de la 18 ani SĂ FAC MUZICĂ. Voiam să fac asta dintotdeauna.
• Ştiu că albumul meu va fi ceva ce nu e în rap-ul românesc la ora actuală. Ştiu că e posibil ca radiourile să fie reticente PENTRU CĂ E MUZICĂ din aia care spune adevărul. Nu încerc să par, încerc să arăt ce sunt. Nu e MUZICĂ DIN AIA care doar sună bine şi nu transmite nimic. Cânt despre mine, despre noi şi ţara noastră. Cânt şi despre tine, ăsta care citeşti acum. Cânt şi despre lucrurile prin care treci tu şi pe care le vezi tu. Cânt despre ce e frumos, dar şi despre ce e urât. Fiindcă aşa e la noi. Şi frumos şi urât…
NU ŞTIU ŞI NU ÎMI PASĂ dacă o să-mi cumperi CD-urile, hainele, sau dacă o să vii la concertele mele. O să poţi să-ţi dai jos albumul meu şi moca de pe net, să-l asculţi. ÎL PIRATEZ EU şi îţi trimit link de download gratuit.
• Ceea ce îmi pasă, în schimb, e sa observi diferenţa dintre mine şi restul. Dintre noi, Okapi Sound, şi restul, de fapt… Muncim NON-STOP, ca să facem diferenţa prin calitate, nu cantitate. Scoatem materiale mai rar, pentru că e greu să faci ceva ce nu s-a mai facut, care să sune şi autentic. Toţi sună la fel. Toţi zic aceleaşi lucruri. Noi nu mai suportăm “feicăreala” asta. Nici “beef-urile” si “diss-urile” astea pline de frustrare, în ţara asta plină de şmecherie pe stomacul gol. Rog rapperii să se mai relaxeze şi să se privească mai mult în oglindă.
• Nu suntem aici să ne jucăm de-a “repu’”. Suntem aici să vă luăm pe sus şi să spargem capetele cu muzică blană când veniţi la show-urile noastre. Nu ştiu ce aţi auzit, dar vă spun că nu ne-aţi auzit ÎNCĂ materialele care trebuie să apară.
• Urmează album Spike, urmează album Tranda, urmează album Guess Who, urmează album Mitză, Maximilian lucrează şi el la album nou (mamă, de câte ori am zis “urmează” şi “album”!!!). Junky tocmai şi-a lansat primul mixtape şi urmează să scoată şi el album. Grasu a scos un album clasic.
• Eu am scos 6 mixtape-uri până în prezent şi o grămadă de piese (care nu vor fi pe album, apropo, pentru că vreau să conţină numai piese noi).
• În toamnă, sau cel târziu, în iarnă, o să scot şi eu PRIMUL MEU ALBUM OFICIAL. Pot să vă spun că e cel mai tare proiect pe care l-am făcut vreodată. Nu am mai fost în viaţa mea atât de entuziasmat, pasionat şi îndrăgostit de vreun material la care am lucrat, până în prezent.
• Vin peste voi! De fapt, venim peste voi!!! Țineţi-vă TARE!!!
• M-a luat valu’ şi am scris muuult prea mult. Mă bag să termin şi piesa asta… Bau.

Okapi sunt pusi pe treaba anu` asta :D

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests