Stres

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by CreativeEgo »

Kashim eşti un hater şi nu eşti cel mai deştept de aici, deşi ai afirmat chiar tu lucrul ăsta de mai multe ori.

Iar Mallone are dreptate, Stress e middle-class, dar fără sclipiri. Iar comparaţia cu Gnom e deplasată rău. A mai rămas cineva necontrazis/neaprobat de mine?
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Kashim »

^ m-ai contrazis si m-ai aprobat in acelasi timp sau mi se pare mie? :lol: creca esti un zeu. mai mic in rang ca mine, dar zeu.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

.trip
ce n'est pas possible
Posts: 2269
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm
Location: in your baby momma's DMs

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by .trip »

e mai tare gnom ca stress.

ego, astept sa ma contrazici.
la puscarie ma duc mama sunt dependent de heroina

User avatar
Exile
scuip tot, liniste
Posts: 1551
Joined: Mon Jan 28, 2008 5:51 pm
Location: Arad
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Exile »

Cum pula mea să-l compari pe sclavul ăsta cu Omu Gnom?

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Boka »

Exile wrote:Cum p*** mea să-l compari pe sclavul ăsta cu Omu Gnom?
aici sclavu e gnom.si asa e,nici nu se compara.

User avatar
Exile
scuip tot, liniste
Posts: 1551
Joined: Mon Jan 28, 2008 5:51 pm
Location: Arad
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Exile »

Serios? :lol: Mă faci să râd, Boka...

P.S.: Cum era duma aia cu Nas și The Game? :lol:

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Boka »

:lol: deci tu vrei sa spui ca tovarasul tau care canta despre NIMIC,sau,in cel mai bun caz,despre el e un super mc,si Stress,care are super mesaje amplificate de feelingu pe care il pune pe piese e un sclav? :lol: bravo,bre...sparge-te de ras...

User avatar
Exile
scuip tot, liniste
Posts: 1551
Joined: Mon Jan 28, 2008 5:51 pm
Location: Arad
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Exile »

Confunzi malul cu mall-ul, Boka. :D Cum să-mi spui că Gnom nu are mesaj? Înseamnă că nu l-ai ascultat pe Gnom. Și până la urmă, să-mi bag pula-n mesaj. E MUZICĂ. S-o luăm simplu: Stress sună ca pula. Și nu pot asculta un MC ce sună ca pula. Ca flow, ca voce, ca tot. Liric, Gnom e printre cei mai buni MC români. A avut mai multe wordplay-uri și dume într-o piesă cât a avut probabil Stress pe tot albumul. Nu te mai stresa atât. :lol:

User avatar
iSPAS
Shaworman
Posts: 5401
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by iSPAS »

stai putin, daca ai colaborat cu el nu inseamna ca tb sa il pupi in pula :lol: de la stress am ascultat 2 chestii: o mel cu deliric si bucata lui de pe haarp, bucati foaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarte bune. gnom e super bun, de ce trebuie sa comparam mc diferiti? e ca si cum l-ai compara pe pique cu van persie, care e legatura? o sa iau albumul pentru a-l asculta
enjoy life.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Boka »

Ba i-am ascultat vreo 4 piese.Ca voce? :lol: Ii da Stress clasa la orice ora.Si daca masori lirica in dume de curtea scolii,da,Gnom e mai bun.Flow? :lol: :lol: :lol: asculta cum termina Stress pe Mastile lui Marte.Nu ma stresez deloc,pana la urma important e ce am eu in player nu ce vorbim aici. :D Si nu e Gnom.

User avatar
Exile
scuip tot, liniste
Posts: 1551
Joined: Mon Jan 28, 2008 5:51 pm
Location: Arad
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Exile »

Eram sigur că cineva se va lua de faptul că am colaborat cu Gnom. :lol: N-are nicio legătură și nu pup în pulă pe nimeni, e pur și simplu realitatea. Și, da, sunt MC diferiți, dar nu eu am venit cu comparația asta de căcat. Boka, tu oricum ești nebun și nu are rost să stau la discuții cu tine pe forum, e evident că privim altfel lucrurile și avem altfel de viziuni asupra repului. :)

Cert e că repul românesc e de tot căcatul în 2012 și nu ai ce asculta mai deloc, cu câteva excepții.

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by NskY »

exile, o arzi de parca ti-ar fi futut stress gagica... :)

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Mallone »

incetati frate cu discutiile astea in contradictoriu,discutii care ale caror fond e total pueril si pe deasupra,nici nu duc nicaieri ... din 2005,de cand am oficial cont pe forum ( il urmaream inca din decembrie 2004 ),se reitereaza aceleasi bombe de discutii. nu poti compara merele cu perele,ci doar merele ionatane cu merele ... din turcia,sa zicem. n-ai cum sa-l compari pe chucho cu nwanda,sau pe vlad dobrescu cu sase sase ... e absolut stupid,nu credeti ?
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by paranoic »

Exile wrote:E MUZICĂ. S-o luăm simplu: Stress sună ca p***. Și nu pot asculta un MC ce sună ca p***. Ca flow, ca voce, ca tot. Liric, Gnom e printre cei mai buni MC români.
Apropo de asta, tu te-ai ascultat vreodata pe tine? Ai cea mai enervanta voce din muzica romaneasca. De cand ma tin sa-ti zic :>
Cum zice Ego. Stress, ca si Gnom, e un MC de middle-class.
Mallone wrote:nu poti compara merele cu perele,ci doar merele ionatane cu merele ... din turcia,sa zicem. n-ai cum sa-l compari pe chucho cu nwanda,sau pe vlad dobrescu cu sase sase ... e absolut stupid,nu credeti ?
iSPAS wrote:de ce trebuie sa comparam mc diferiti? e ca si cum l-ai compara pe pique cu van persie, care e legatura?
pai, ambii sunt MC, asta e legatura. Cum ai putea compara doua lucruri daca ar fi identice? Adica tu ce vrei, sa-l compari pe Omu Gnom cu Omu Gnom? hai frate, nu e ca si cum Gnom e zeu si Stress e muritor de rand.
Din punctul meu de vedere un om serios poate compara merele alea de zici tu.

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: Stress - Cadere Libera 2011

Post by Kashim »

Super mesaj? Maretia noastra ca popor e super mesaj? Ok, ok...

Dar gnom si stress au stiluri total diferite. La Gnom totul tine de jocurile alea de cuvinte si cum ai spus asta treaba devine mult prea subiectiva. Sunt oameni pt care asta-i cel mai important lucru, sunt oameni care urasc jocurile de cuvinte. Dar Gnom e peste Stress oricand oricum oriunde. Sa nu uitam ca Stress a avut nevoie de Deliric si de Haarp Cord ca sa impresioneze.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests