Haarp Cord

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Haarp Cord

Post by Ghiumurluc »

scrisesem un post lung pentru mesajul tau, G-MONEY. am dat un refresh sau ceva si s-a dus totul.

rezumat:
nu ma intereseaza ce face cedry2k in viata lui privata. iar de la un timp, nu ma intereseaza ce face in cariera lui muzicala.
nu am nimic cu el, apreciez tot ce a facut. inca ii ascult cu placere albumele vechi. ce-i drept, foarte rar.
problema nu e neaparat el, ci rap-ul romanesc, care pe mine nu ma mai atrage in nicun fel de la un timp.

motivul probabil ca sta in postul de deasupra mea. :)
...un ștrudel și o armă

calugaru
fratele meu tu esti baiat
Posts: 196
Joined: Thu Aug 05, 2010 3:21 am

Re: Haarp Cord

Post by calugaru »

-> Promovare, download

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Haarp Cord

Post by Kadhafi »

Mie mi a placut mult clipu si cum o dau baietii. Baietie

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Haarp Cord

Post by G-MONEY »

cristyyo wrote:scrisesem un post lung pentru mesajul tau, G-MONEY. am dat un refresh sau ceva si s-a dus totul.

rezumat:
nu ma intereseaza ce face cedry2k in viata lui privata. iar de la un timp, nu ma intereseaza ce face in cariera lui muzicala.
nu am nimic cu el, apreciez tot ce a facut. inca ii ascult cu placere albumele vechi. ce-i drept, foarte rar.
problema nu e neaparat el, ci rap-ul romanesc, care pe mine nu ma mai atrage in nicun fel de la un timp.

motivul probabil ca sta in postul de deasupra mea. :)
Ete cacat, gata, am imbatranit si nu mai ascultam hip-hop?:) De parca aia de la Wu-tang (stiu ca e aiurea comparatia) au numai fani de maxim 25 de ani. Pana la urma, ce vreti voi de la hip-hop-ul romanesc? Sa cante cu orchestra? Maine poimaine o sa fie lumea extaziata daca o sa cante cu Temisan sau cu Stefan Banica (pentru ca Pasha man) iar astia care vor ceva old school o sa fie priviti ca niste paria. Hip-hop-ul nu e tocmai genul de muzica care sa-ti permita sa canti despre fire, desire, soare si mare. Poti sa faci o piesa mai de vara cum are si doc, dar nu inseamna ca o sa poti face un album intreg si sa te astepti sa placa publicului. E o muzica de nisa, cel putin la noi, oricat ne dorim sa fie altfel situatia. NA de exemplu nu o sa cante in veci despre gagicute la soare, are stilul sau si publicul sau deja format. DOC a incercat ceva nou, majoritatea l-au injurat si n-au inteles de ce o face. Si exemplele pot continua. Spuneti voi, despre ce ar trebui sa cante X sau Y?
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Haarp Cord

Post by Dani »

Eu nu am zis de hip-hop, in general, ci de cel romanesc si da, si eu m-am gandit deseori ca e de vina maturitatea.
Stiu oameni care erau de mici foarte into hip-hop romanesc si cum au trecut anii, cum abia mai asculta asa ceva.
Nu, nu e vorba ca vreau sa cante despre puicute si plaje, ci imi place cand vin cu subiecte mai noi/interesante in compozitii mai noi/interesante.
E misto a cante toti in stilul in care i-a consacrat, dar sa para ca nu ascult aceeasi ciorba reincalzita.
Mafia era ceva nou pana in 2003, 2004, de aia am tot ascultat si ne rupeau, 2012 a fost ceva nou, Specii la fel, Cedrea cu Alchimia + inca vreo 3, la fel;
Eu la asta ma refer.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Haarp Cord

Post by Boka »

daca ramai hip hop,e vorba de evolutie switch-ul de pe romanesc pe strain.Deschiderea orizonturilor.
Daca nu iti mai place hh ro ca incep sa-ti placa alte cacaturi si experimente esuate "altfel",e vorba de retardare.Si poti sa-ti scoti fustita din dulap si fardurile din poseta :) Nu ma refer la cineva anume.
Sunt multi mc tari si la noi,totul e sa-i gasiti,nu sa ramaneti tripati pe aceleasi nume,si daca nu va mai plac sa spuneti ca s-a "stricat" tot hip hopul romanesc.
on:piesa-primu baiat-mediocru,sisu-off beat,deci nu are rost sa comentez,cedry2k-ok.Si non taken.Refrenu are delivery bun.

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: Haarp Cord

Post by iustinescu »

ba prostul familiei, daca un mc e bun si iese din mediocritate, nici nu-i nevoie sa-l cauti, ca te gaseste el pe tine. nu-i vina mea ca "artistii" pe care-i umfli tu cu pompa nu-s in stare sa faca "switch-ul" de la promovare/download la hip hop romanesc

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Haarp Cord

Post by Boka »

iar te bagi in seama cu mine,ma,lake?Da-i drumu in plm de aici :)))

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Haarp Cord

Post by Dani »

Vorbeam de maturitate si evolutie cu o pagina in urma, acum facem un experiment, sa-i spunem lui Boka numele astea:
Drake, Kanye West, Joey Bada$$ etc.
Acum asteptati.

.trip
ce n'est pas possible
Posts: 2269
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm
Location: in your baby momma's DMs

Re: Haarp Cord

Post by .trip »

Un album Eyekon face cât toată discografia lor la un loc.
la puscarie ma duc mama sunt dependent de heroina

User avatar
delir
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2249
Joined: Fri Sep 22, 2006 6:45 pm
Location: tot acolo
Contact:

Re: Haarp Cord

Post by delir »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=yomwJ8tvGeU[/video]

Cică-i mai veche, au pus-o iar pe Jewtube.
artificial intelligence is no match for natural stupidity

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Haarp Cord

Post by G-MONEY »

.trip wrote:Un album Eyekon face cât toată discografia lor la un loc.
Esti fraier. Eyekon, in mod normal, ca nivel e un pic mai sus ca 2pac si Biggie si la acelasi nivel cu fraierul de Eminem. Dar el special a coborat in mediocritate, doar ca sa fie la nivelul rapului de cacat din Romania.
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Haarp Cord

Post by CreativeEgo »

Bă, eu înțeleg că e vorba de Boka aici, dar să știț dă la mine că Eyekon e un MC chiar bun. Nu tot ce ascultă/preferă Boka e rep prost.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Haarp Cord

Post by G-MONEY »

pai daca am zis ca e de nivelul lui Eminem, cum sa fie prost? Nu am zis nici ca ce asculta boka e muzica proasta..ca e el prost, asta e cu totul altceva :lol:
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

.trip
ce n'est pas possible
Posts: 2269
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm
Location: in your baby momma's DMs

Re: Haarp Cord

Post by .trip »

:lol: :lol:
la puscarie ma duc mama sunt dependent de heroina

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests