hip-hop romanesc vs. promovare / download

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
creTzu
aka Cascarino sau Nelu
Posts: 1970
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:10 am
Location: Suceava
Contact:

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by creTzu »

conditia ca artistul respectiv sa aiba o colaborare cu nustiu cine e deplasata tare :) nu colaborarile te fac mai bun sau mai prost in ceea ce faci. toata discutia asta s-ar rezolva simplu daca l-ati face pe Danut dictator acolo, sa zica el cine sa fie la hiphop romanesc, ca in momentu de fata nu vad pe nimeni mai avizat decat el. Hail Danut ! :)

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by dan »

sunt colaborari pe bani si la noi in rap, plus smecheria nu este pe cine ai invitat pe albumul tau, ci este atunci cand un rapper mult mai bine cotat, te invita pe albumul sau

cand colaborezi cu cineva nu trebuie sa o fortezi, daca te intelegi cu acel cineva si aveti acelasi film pe un subiect, atunci poate iesa ceva... sunt rapperi foarte cunoscuti, prieteni, care nu au colaborat niciodata


as avea tendinte uneori de dictator, dar mai bine nu, poate as avea de multe ori argumente corecte sa ii dau replica cuiva pe care il mul la promovare download, dar nu imi place energia cu care ma incarc

Sceptik
un domn / doamna
Posts: 96
Joined: Wed Jul 04, 2007 10:17 pm

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by Sceptik »

Deci a auzit cineva prostii mai mari decat ce a spus Mallone? Doamne.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by Mallone »

da-i ba drumu' de aici ... vii si spui ca am postat prostii,dar nu aduci fix niciun argument.
eram sigur c-o sa apara din diverse cotloane tot felul de copii prosti care sa comenteze aiurea.
Viața e complexă și are multe aspecte.

Sceptik
un domn / doamna
Posts: 96
Joined: Wed Jul 04, 2007 10:17 pm

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by Sceptik »

Sa aibe cel putin un material cu timbru ? Cel putin 3 aparitii pe un material cu timbru? Cel putin 3 materiale LP ? Sa aibe vechime de minimum 13 ani ? Sa fie afiliati unei case de discuri ? Ba esti nebun ? serios esti sanatos?. Dane,nu`ti mai bate capu, e foarte simplu, artistii care prind la public ,care creeaza interes si artistii cu potential au tot meritul sa fie aici.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by Mallone »

ba baiatule,tu ce n-ai inteles ? conditiile astea nu se cumuleaza. e de ajuns sa respecti una dintre ele,pentru a fi inclus la sectiunea de hip-hop romanesc ... textul nu e facut pentru capsomani,iar tu ai cazut in plasa.
shalom !
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
CamorRa7
dimineata verific forumu
Posts: 764
Joined: Sun May 02, 2010 1:28 pm

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by CamorRa7 »

SOC SOC SOC!!! :lol:
Terminati ma cu hhromanesc vs promovaredownload.. sa se contopeasca si gata.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by Mallone »

nu,nu,sa nu se contopeasca ... mortzii cu mortzii,si viii cu viii ...
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
CamorRa7
dimineata verific forumu
Posts: 764
Joined: Sun May 02, 2010 1:28 pm

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by CamorRa7 »

=)) hai boss..oricum vor iesi la suprafata doar cei care merita

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by Megiddo »

Il punem pe Dan judecator suprem pentru cine merita si cine nu sa fie considerat HH romanesc, adica aia care se pot asculta, si cine reprezinta restul, la fel si cu producatorii.
Unii-s pur si simplu norocosi/au cunostinte, relatii si ajung la HH romanesc si-s varza. Altii fac muzica de nota 10 si-s ori necunoscuti per total, ori "la promovare/download".

Ar trebui sa tragem o linie. Doar pentru ca te-ai lansat pe o piesa cu DOC sau mai stiu eu cine, nu inseamna ca meriti sa fii considerat HH romanesc.
O idee buna: daca mai mult de 50% din feedback e negativ si nu e un veteran al rapului romanesc, clar cade undeva mai jos.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by NskY »

Megiddo wrote: O idee buna: daca mai mult de 50% din feedback e negativ si nu e un veteran al rapului romanesc, clar cade undeva mai jos.
macar o saptamana topicul sa aiba un poll "isi merita locul la hh romanesc?" cu variantele "da" sau "nu"...

shadowzzz
Majestate ninja
Posts: 2190
Joined: Wed Feb 23, 2011 2:52 pm
Location: Hyperbolic Time Chamber

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by shadowzzz »

^ simple as that :D
I have an approximate knowledge of many things.

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by dan »

NskY wrote:
Megiddo wrote: O idee buna: daca mai mult de 50% din feedback e negativ si nu e un veteran al rapului romanesc, clar cade undeva mai jos.
macar o saptamana topicul sa aiba un poll "isi merita locul la hh romanesc?" cu variantele "da" sau "nu"...

si asta ar merita incercat, dar cu completarea sa se stranga un numar minim de voturi, sa zicem un 25-30 de voturi in total, sa starneasca ceva interes intre forumisti

pe mine nu m-ar incanta un vot de genul 9 pentru, 2 impotriva, la fel cum nu m-ar incanta nici daca ar fi un vot cu 16 pentru, 14 impotriva, dar macar in cazul al II-lea, s-a starnit ceva interes si o mare problema e tocmai faptul ca multe proiecte muzicale nu starnesc interes, chit ca au in componenta oameni talentati


Megiddo wrote: Unii-s pur si simplu norocosi/au cunostinte, relatii si ajung la HH romanesc si-s varza. Altii fac muzica de nota 10 si-s ori necunoscuti per total, ori "la promovare/download".

aici cei din provincie sunt in dezavantaj

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by NskY »

dan wrote:
NskY wrote:
Megiddo wrote: O idee buna: daca mai mult de 50% din feedback e negativ si nu e un veteran al rapului romanesc, clar cade undeva mai jos.
macar o saptamana topicul sa aiba un poll "isi merita locul la hh romanesc?" cu variantele "da" sau "nu"...

si asta ar merita incercat, dar cu completarea sa se stranga un numar minim de voturi, sa zicem un 25-30 de voturi in total, sa starneasca ceva interes intre forumisti

pe mine nu m-ar incanta un vot de genul 9 pentru, 2 impotriva, la fel cum nu m-ar incanta nici daca ar fi un vot cu 16 pentru, 14 impotriva, dar macar in cazul al II-lea, s-a starnit ceva interes si o mare problema e tocmai faptul ca multe proiecte muzicale nu starnesc interes, chit ca au in componenta oameni talentati
corect.. dar eu cred ca o sa genereze interes mai rapid. cu siguranta o sa vina de astia gen creative ego si o sa despice firu-n patru si o sa aduca o gramada de argumente pentru care NU merita sa fie la hh romanesc. daca vor veni contra-argumente si de la altii in afara de boka si eladio inseamna ca totusi respectivul merita sa fie la hh r.

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: hip-hop romanesc vs. promovare / download

Post by Eladio wutanghiddenmember »

Oare e chiar asa de greu de recunoscut ceva calitativ?

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 31 guests