SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Swift
rapperu vostru preferat
Posts: 226
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed May 31, 2006 6:23 pm

SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Swift »

Salut,

Probabil unii dintre voi o sa fie putin deranjati de faptul ca mi-am permis sa postez direct aici dar inainte sa judecati actiunea mai bine ascultati materialul.
SickSound Crew are placerea sa va ofere albumul "Atentie, Se Inchid Usile!". Un material la care au lucrat, pe partea de productie, oameni precum: Havana, Megiddo, Argatu, Ortega, Qishta Ceinaru.

Cine e SickSound Crew?
Pai: In Extremis, The Bridge Committee, Clue, Qishta, Havana

Tracklist:

1. Intro (prod. Ceinaru Beats)
2. Atentie Se Inchid Usile (prod. Ceinaru Beats)
3. Kung Fu feat. Dj Em (prod. Megiddo)
4. Razboi fara eroi (prod. Havana)
5. Breaking The Cycle (prod. Havana)
6. SickSound 2.0 (prod. Havana)
7. Horror Story cu Andrea Sofronie (prod. Havana)
8. Real (prod. Havana)
9. Munca si Sudoare (skit)
10. Ai Of Da Taigar feat. Smokey & Krem
11. Jackpot feat. DJ B-Jam (prod. Havana)
12. Nu am tot cu Mr. Levy (prod. Argatu)
13. Corner (prod. Ortega)
14. Ye! (prod. Megiddo)
15. Asta E feat. DJ B-Jam (prod. Ceinaru Beats)
16. Outro (prod. Havana)

DOWNLOAD:
http://www.sicksoundcrew.ro

Playlist:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... ZcYpE0j5l8

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Pilu »

L-am ascultat cap coada.Imi place!
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Mallone »

in afara de strofa lu' smokey de pe "Ai Of Da Taigar",titlu care mi-a adus aminte de piesa celor de la "Survivor",nu-mi place absolut nicio piesa de pe acest album. alt album cu productie buna,dar lipsit de substanta,mesaj,si toate cele ... nu vreau sa fiu rautacios,dar nu prea are ce cauta la rap romanesc ... e clar de promovare/download ! cu toate ca o sa-mi iau multe injuraturi si critici pentru sinceritate,m-am decis ca de acum incolo sa comentez toate albumele care-mi vin in mana ...
sunt satul de rapul asta romanesc mediocru ... prea multi producatori buni,si prea putini mc talentati si cu subiecte ...
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by greuceanu »

l-am ascultat si eu aseara, imi place aia produsa de argatu, suna foarte grav asa. in rest, de aceeasi parere cu mallone. cel mai MC mi se pare baiatu ala inalt, Jazz 8 cred. si negru' da bine. restu nu zic ca-s mc prosti, dar sunt asa, de duzina, nu stralucesc cu nimic. mi se pare un album facut in graba dar l-am si ascultat asa pe sarite, il mai ascult zilele astea mai atent, poate am sarit peste ceva. Per total e un album Bun, ca sa-i dau un calificativ in stilu' vechi de la promovare/download.
Image

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Kashim »

ma asteptam la mai mult.
e un album bun, dar nu prea iese in evidenta nicio piesa, niciuna nu se ridica la nivelul cypherelor lansate pana acum.
imi place ideea skitului.
productia lui argatu nu ma rupe in niciun fel in cazul asta.
cel mai MC mi se pare baiatu ala inalt, Jazz 8 cred
+1
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

Swift
rapperu vostru preferat
Posts: 226
Joined: Wed May 31, 2006 6:23 pm

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Swift »

Bai, Eu ma bucur de feedback-ul oferit de voi chit ca nu este unu tocmai bun. Parerile voastre sunt parerile voastre... Produsul e cel de mai sus, poate sa va placa sau poate sa nu va placa din acest motiv vi l-am oferit gratis. Consider ca locul lui este la Hip Hop Romanesc. Auditie placuta ascultand ceea ce va satisface pe voi din punct de vedere al hip hop-ului!

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by NskY »

mie mi se pare reusit materialul, bravo!

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Kashim »

NskY wrote:mie mi se pare reusit materialul, bravo!
pai e reusit, ca nu-i in niciun caz un album prost, dar parca nu se leaga, nu merge.
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by CreativeEgo »

Am ascultat şi eu albumul. Nu e reuşit, e foarte reuşit. Producţii beton şi variate, versuri bune care se leagă în piese cu mesaj consistent, pe care toţi MCii vorbesc despre aceleaşi lucruri (ceea ce e mult lucru, că la noi se practică halucinaţiile verbale în sensuri variate şi li se spune chestii profunde), profesionalism din toate punctele de vedere.
Un mare BRAVO! În special pentru că aţi reuşit să vă adunaţi câţiva care promiteaţi şi aţi reuşit prin muncă acolo unde alţii se dau cu curul de pământ şi se enervează că nu-s apreciaţi din prima.

Şi, Mallone, nici io nu vreau să fiu răutăcios, dar eşti sigur că n-ai ascultat altceva? N-o s-o ard Boka pe-aici, nu mă apuc eu să-i apăr pe băieţii ăştia, că par în stare să-şi susţină punctele de vedere, dar mi se pare absolut îngrijorător că poţi asculta aşa un material şi să spui că n-are mesaj sau că MCii sunt prea puţin talentaţi.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Mallone »

Sunt 100 % sigur ca n-am ascultat altceva,stai cuminte. Din noua generatie,nu-mi place aproape nicio trupa / mc. Producatori buni,mc strigator la cer de mediocri.

1) Ori mesteca aceleasi clisee,avand niste abordari puerile asupra unor subiecte care ar trebui sa fie tari;
2) Timbrul vocal nu-mi place ... halesc foarte putini mc care tipa in microfon;
3) Aranjamentul muzical e crucial ... sunt multi oameni care stralucesc prin insasi colaborarile pe care le fac ... astia nu stralucesc prin nimic. beaturi bune,abordare vax !

Asta e parerea mea,si mi-o mentin,indiferent de cat de pozitiv o sa fie feedback-ul de pe forumul asta. Eu nu-i cunosc,nu i-am vazut in viata mea,nu-s tovarasul lor de la bloc,sunt un simplu ascultator caruia nu-i place ce aude.

Daca o sa lucreze la versuri,aranjament muzical si poate timbru,atunci o sa fie altceva ...

Daca vor sa asculte un album de hip-hop romanesc foarte bun din care sa se inspire,sa asculte " Raparta - Rapartamentu' ",sa vada ce inseamna un album facut ca la carte,cu negative smechere,mesaj si tot tacamul ...
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Megiddo »

Am ascultat si eu albumul intr-un final. Tre sa-l mai ascult de cateva ori pana sa imi fac o parere "finala", dar la prima ascultare pot sa zic ca e bine lucrat, delivery este, productia e ce trebuie (mai ales la Kung Fu si Ye! huehue). Au "crescut" baietii mult din 2010 pana acum.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

Kashim
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1534
Joined: Fri May 01, 2009 4:51 pm
Contact:

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Kashim »

Daca o sa lucreze la versuri,aranjament muzical si poate timbru,atunci o sa fie altceva ...
diferenta intre parerea mea negativa si parerea negativa a lui mallone: eu nu vreau sa fie altceva
productia e ce trebuie (mai ales la Kung Fu si Ye! huehue)
:lol:
sunt omul care a demonstrat ca connect-r e mason. tu ce-ai realizat in viata?

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Ionuţ »

La o primă ascultare sună bine. Felicitări şi mulţumesc pentru munca depusă!
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

User avatar
Clue ofSS
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1082
Joined: Thu Mar 20, 2008 1:01 am
Location: SickSound HQ
Contact:

Re: SickSound Crew - "Atentie, Se Inchid Usile!"

Post by Clue ofSS »

Albumul e postat pe forum doar din dorinta de a ajunge la cat mai multa lume. Ca Swift l-a postat aici, ca e sau nu e locul lui aici, conteaza mai putin. Ca idee, eu l-am postat cu o zi inainte, in topicul meu, la Promovare. E cat se poate de normal sa nu placa tuturor si e cat se poate de normal sa fie asteptari ridicate. E chiar ok.
Sunt multe piese egorap? Poate. Dar noi am stiut in permanenta ce si de ce facem. Asta e reteta noastra si pana acum functioneaza.

As mai adauga un lucru. Albumul are destule piese cu mesaj consistent si nu mi se pare corect sa spui ca tot materialul e cumva fiindca are mai multe piese nu stiu de care, dar gusturile nu se discuta.
Eu va multumesc pentru pareri. Poate invatam ceva din cacatul asta.

Pentru cine e interesat, lansarea e pe 9 mai, in Kulturhaus.
https://www.facebook.com/events/1455007 ... 2/?fref=ts


Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests