Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
Asclepio
rapperu vostru preferat
Posts: 248
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Dec 13, 2009 5:07 am

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by Asclepio »

Kazi e logodit sau insurat ????
Nu un bou mitologic, ci un legendar zebu....

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by hanno »

te-ai trezit si tu acum si te-ai gasit interesant

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by Mallone »

Mi-e greu sa cred ca erori ale naturii precum hanno traiesc, respira, ies din casa fara mamele lor de mana, si, mai mult decat atat, au acces la internet.

Doamnelor si domnilor, acum mai bine de doua decade, intre Grivita si 1 mai, la baza pasarelei care face legatura dintre Calea Grivitei si Calea Giulesti, cum vii dinspre Rosiorii de Vede, a fost avortat in balta de langa halta forma de viata hanno.

Stimate eroare hanno, esti mai neinteresant decat doi vasluieni pe metamfetamina calcati de tren in gara din Bandar Seri Begawan.
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
darius
adevarat sa mor de nu
Posts: 318
Joined: Thu Sep 19, 2013 2:38 pm

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by darius »

:lol:
Boka wrote:recunoaste,ba,bulangiule,ca esti bulangiu.
ce bulangiu...

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by NskY »

:lol: :lol: :lol:

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by hanno »

Mallone wrote: a fost avortat in balta de langa halta forma de viata hanno.
eu macar nu copiez expresii de la cheloo, sau mai rau, de la badea.nu mestec meticulos cacatul varanului care mai scapa din cand in cand din gura coprofagului intermediar ale carui singure calitati sunt muschii si caterinca de mahala.se pare ca unii si pentru malaxat cacat au nevoie de intermediari.eu in schimb sunt proprietarul vorbelor mele, ca forma si continut.
stiu ca sunt putin nedrept ca ma leg chiar de varful referintelor tale culturale, pentru ca acest varf te-a ajutat sa ajungi un ilustru al forumului si al commenturilor anonime, dar caustice.eu zic sa te retragi pe o insula pentru ca deja ai atins apogeul existentei tale..ah, dar stai, lipsesc banii, ca n-a inteles pana acum niciun angajator ca valoarea virtuala trebuie remunerata in bani reali.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by CreativeEgo »

...dar voi de ce vă certați aici, că mi-e neclar? :lol:
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by Mallone »

gunoiule, aici nu efectuam comunicate oficiale. haide s-o dau altfel cu tine, ca vad ca esti exagerat de bolnav mintal:

acum mai bine de patru cincinale, unitatea ta materna a transgresat legile firii, comitand o samavolnicie paternala, defecand, pardon, zamislind pe vulva un pletos ochelarist urat ca boala si prost ca noaptea.

te-ai uitat in dex ca sa intelegi ce-am scris, tranti-mi-as pula-n paraclisu' mortilor ma-tii?

stii bancul cu 1 mai?

1 mai prost ca tine n-am vazut.
Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
c0p
rapperu vostru preferat
Posts: 233
Joined: Fri Apr 18, 2014 11:31 am
Location: București

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by c0p »

:roll: Atâta străduință de a ieși în evidență rar am văzut.

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by NskY »

Mallone wrote: acum mai bine de patru cincinale, unitatea ta materna a transgresat legile firii, comitand o samavolnicie paternala, defecand, pardon, zamislind pe vulva un pletos ochelarist urat ca boala si prost ca noaptea.

te-ai uitat in dex ca sa intelegi ce-am scris, tranti-mi-as pula-n paraclisu' mortilor ma-tii?
:lol: :lol: :lol:

User avatar
Gabi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1300
Joined: Mon May 24, 2010 2:00 pm

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by Gabi »

Deci e însurat sau nu?
\\o \o/ o//

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by hanno »

Stau cam prost cu timpul, dar de maine ma mai eliberez asa ca o sa stau mai putin pe forum, ca am alte activitati mai interesante...

Mallone, eu am dubii ca ai inteles tu cuvintele alea.Eu le stiu din context, adica intrand in contact cu niste idei pe care nu esti capabil sa le intelegi, nu studiind cu acribie dexul ca tine si ca toti complexatii care incearca sa isi epateze audienta din pridvor cu cuvinte mari.

Iti ofer un bonus lingvistic pe exemplul pe care il cunosti cel mai bine, ca altul mi-e ca nu intelegi:
Gunoi planturos si fetid, ma-ta a ramas in stare de prostratie, ca babele in strana, din ziua infama in care din falia aia blanoasa si mefitica i-a irumpt progenitura scabroasa care esti, acum un sfert de veac.

Mi-e sila ca mi-am infestat undele cu acest personaj.
Sa te apuci sa faci recenzie la muzica lui Puya, dar mai ales la versurile lui e ca si cand te-ai duce la spitalul de urgenta pentru o julitura.Dar Mallone probabil ca isi extrage seva culturala din cugetarile respectivului si trebuie tratat ca atare.
Asta e ca copiii aia care nu au cu cine sa se joace si se plictisesc de mor prin casa.Si ce s-a gandit baiatu? Hai sa il zgandar pe hanno putin la coaie, ca nu a mai fost de mult rost de cearta, distractia mea preferata.

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by rage »

Mallone wrote: acum mai bine de patru cincinale, unitatea ta materna a transgresat legile firii, comitand o samavolnicie paternala, defecand, pardon, zamislind pe vulva un pletos ochelarist urat ca boala si prost ca noaptea.

te-ai uitat in dex ca sa intelegi ce-am scris, tranti-mi-as pula-n paraclisu' mortilor ma-tii?
Nu mai pot, rad cu lacrimi :D
Mallone wrote:Doamnelor si domnilor, acum mai bine de doua decade, intre Grivita si 1 mai, la baza pasarelei care face legatura dintre Calea Grivitei si Calea Giulesti, cum vii dinspre Rosiorii de Vede, a fost avortat in balta de langa halta forma de viata hanno.
Bai Mallone, pe pasarela aia am mers eu spre liceu timp de 4 ani. Acum o sa o vad cu alti ochi.

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by iemsy »

E chiar trist, a fost ok, am ras cand a fost ce-a fost dar acum, e trist.

User avatar
Megiddo
The Meggido
Posts: 3362
Joined: Mon Dec 28, 2009 1:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Kazi Ploae - Vise Triste (2014)

Post by Megiddo »

iemsy wrote:E chiar trist, a fost ok, am ras cand a fost ce-a fost dar acum, e trist.
Image
http://www.facebook.com/MegiddoProductions
breakyoself wrote:hi-fi e perversa

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests