Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by Ghiumurluc »

nu tuturor le place mozart si nici picasso - asta nu ii face tarani ignoranti neaparat...
...un ștrudel și o armă

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by greuceanu »

corect, dar nu vad rostul postului lui. cui crezi ca-i pasa ca nu-i place lu calugaru de pe internet bboyala? e hatereala de prost gust.
Image

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by Boka »

ma vere,eu il respect pe Dragon,dar la treaba cu mahoarca o arde aiurea rau de tot.Adica e la mintea cocosului ca orice abuz te face varza...eu am abuzat de haleu si in 2 ani aproape mi-am dublat greutatea...am un tovaras care a abuzat de coca cola si acum are ulcer perforat...am alt tovaras care a abuzat de alcool si acum se lupta cu o hepatita alcoolica...am un alt tovaras care tragea la sala ca disperatu in liceu si in primii ani de faculta si avea un fizic model,si de cand lucreaza si s-a lasat arata ca o para imensa si i-au gasit si ditamai cardiomegalia pe ecograf...fostu meu coleg de banca din 1-4 era tripat pe dulciuri,tin minte ca in fiecare pauza halea cate o vata pe bat,si dup-aia ciocolate and shit,si acum a dat in diabet insulinonecesitant,i-au gasit glicemia 512...asa si iarba si h-u in exces te imping spre schizofrenie...in exces in plm adica zilnic ca haplea,nu ocazional.

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by NskY »

si totusi... dragonu a fost in starea aia nasoala de la iarba? am inteles piesa aia "n-o sa mai fiu niciodata" si mi-a placut asa si cum suna si ce zice.. iar dupa un an vine cu o piesa noua in care zice ca de fapt iarba era problema.

dragos23
rapperu vostru preferat
Posts: 214
Joined: Tue Nov 05, 2013 10:03 pm

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by dragos23 »

Boka wrote:ma vere,eu il respect pe Dragon,dar la treaba cu mahoarca o arde aiurea rau de tot.Adica e la mintea cocosului ca orice abuz te face varza...eu am abuzat de haleu si in 2 ani aproape mi-am dublat greutatea...am un tovaras care a abuzat de coca cola si acum are ulcer perforat...am alt tovaras care a abuzat de alcool si acum se lupta cu o hepatita alcoolica...am un alt tovaras care tragea la sala ca disperatu in liceu si in primii ani de faculta si avea un fizic model,si de cand lucreaza si s-a lasat arata ca o para imensa si i-au gasit si ditamai cardiomegalia pe ecograf...fostu meu coleg de banca din 1-4 era tripat pe dulciuri,tin minte ca in fiecare pauza halea cate o vata pe bat,si dup-aia ciocolate and shit,si acum a dat in diabet insulinonecesitant,i-au gasit glicemia 512...asa si iarba si h-u in exces te imping spre schizofrenie...in exces in plm adica zilnic ca haplea,nu ocazional.
Eu zic ca melodia e dedicata pustilor astia care nu gandesc ca tine,si ei cred ca daca fumeaza iarba ca spartii nu au nici pe dracu!

User avatar
psihopat
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1269
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:21 pm

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by psihopat »

NskY wrote:si totusi... dragonu a fost in starea aia nasoala de la iarba? am inteles piesa aia "n-o sa mai fiu niciodata" si mi-a placut asa si cum suna si ce zice.. iar dupa un an vine cu o piesa noua in care zice ca de fapt iarba era problema.
bineînțeles, special goldul la magistrală n-avea nicio legătură

Adverss
HotDeBrichete
Posts: 1618
Joined: Fri Mar 20, 2009 1:35 pm

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by Adverss »

Image


dragos23
rapperu vostru preferat
Posts: 214
Joined: Tue Nov 05, 2013 10:03 pm

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by dragos23 »

Adverss wrote:Image

Ca o completare la postul tau.... https://www.youtube.com/watch?v=eDEICivAaaY

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by NskY »

dragos23 wrote: Ca o completare la postul tau....

[video]https://www.youtube.com/watch?v=eDEICivAaaY[/video]

ba e tare dragonu... dar aici nu... :?

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by tzele »

Hai ca e un promo, merge. :D

NichiforSolitaru
fratele meu tu esti baiat
Posts: 159
Joined: Mon Jan 11, 2010 9:55 pm

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by NichiforSolitaru »

NskY wrote: iar dupa un an vine cu o piesa noua in care zice ca de fapt iarba era problema.
nu zice asta. In ziua de azi pe net vezi doar "iarba nu creaza dependenta", "iarba e buna", "iarba nu iti face nimic", "iarba vindeca canceru" (nu neg beneficiile uleiului de cannabis aici,dar rapperu de 18 ani fara prea multa educatie si minte va crede ca daca ai cancer si fumei paie te vindeci). Ce zice e ca defapt exista dependenta de iarba si exista prajeala de iarba,ceea ce e adevarat.

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by iemsy »

Dependenta psihica dar nu fizica.

User avatar
Suzy
Viata mea e pe forum. w00t!
Posts: 17444
Joined: Fri Sep 23, 2005 11:44 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by Suzy »

e si fizica, dar nu ca la heroina si astea. pana la urma orice exces dauneaza.
Inainte sa rup forumu', trebuie sa-mi fac canonul.

Multumesc acum celor ce, M-AU lasat sa iau LSD

Nosfi langa mine l-am pierduuuuuuuut....
Suzy wrote:tata a venit aseara la mine in camera si cica "am vazut o nunta gay la tv. cat de frumoasa ai fost."

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by Ghiumurluc »

iarba e substanta cu cel mai mare potential de indobitocire
...un ștrudel și o armă

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Dragonu - Anul Dragonului (2014)

Post by Boka »

poftim cultura...

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests