R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
Shade.
Shaman
Posts: 3273
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:08 pm
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by Shade. »

Rimaru nu cred ca a mai exersat cat era necesar in anii care au trecut. Are o colaborare mica cu artisti gen raku sau cumicu dar nu a mai scris albume intregi ca pe vremuri. Cred ca ce va scoate pe viitor se va apropia de valoarea lui reala de MC.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by Boka »

cecece?Ma vere,sandox,eu mi-am spus parerea despre o piesa.Piesa asta putea sa fie cantata si de Esoteric(mc-ul meu preferat),daca suna asa,tot slaba mi se parea.
Rimaru era un mc foooarte skillos iar asta e ceva gen 5 la suta din potentialul lui.Daca facea grasu asa ceva il respectam,la ce cacaturi scoate.Dar piesa tot slaba era.Okapi scoate niste basini expirate,in niciun caz futuristice.
Si nu,mc-ii care se respecta nu se schimba,Onyx ne-au aratat asta la concert acum vreo luna jumate asa.Curvele se schimba :)

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by sandox »

Boka stai usor ca eu nu am nimic nici cu parerea ta nici cu parerea lui iemsy, fiecare cu ce ii place, nu vreau sa dau nimanui in cap. Hai sa o spun altfel ca sa nu fiu inteles gresit, eu sunt de parere ca Rimaru nu se intoarce inapoi, timpul a trecut toti cei care bagau bine in urma cu 15 ani s-au schimbat, toti ne schimbam, ce a fost ramane acolo in trecut...Pe mine ma bucura faptul ca inca mai iese cate ceva, nu am pretentia sa vedeti lucrurile cu ochii mei dar nu e aiurea ca nu mai e acelasi sentiment pentru muzica asta? iar senzatia asta se generalizeaza treptatin repul romanesc...e o plictiseala generala si in randul artistilor si in randul ascultatorilor.

morcheeeba
dimineata verific forumu
Posts: 541
Joined: Fri Dec 04, 2009 2:51 pm
Location: Drumul Taberei
Contact:

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by morcheeeba »

:caramizi: babaiatule ce e asta?
To survive an attack,
There’s only one way,
Battle to the death,
That’s how sharks play.

User avatar
psihopat
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1269
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:21 pm

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by psihopat »

Acuma nu mai ai voie să zici că piesa nasoală că gata ești nostalgic după vremuri de demult.

Piesa e de căcat și independent de tot restul discografiei racla.

sandox
fratele meu tu esti baiat
Posts: 148
Joined: Fri Feb 11, 2005 10:19 pm

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by sandox »

Ce pula mea tot sariti de cur in sus? De parca am venit sa va fur mancarea din fata...fiecare cu parerea lui ce tot atatea discutii? Iti place asculti nu bafta, eu am spus ca imi place piesa si clipul, asta e parerea mea pentru care am primit reprosuri...vai de pula noastra disecam un pisat, de parca fiecare trebuie sa detina dreptatea absoluta. In fine ce tot atatea justificari si discutii de cacat, vorbiti voi aici despre ce vreti ca tot le stiti pe toate si parerile voastre sunt cele mai bune.

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by G-MONEY »

Ba tu cred ca ai copilarit cu Rimaru sau esti ruda cu el, altfel nu-mi explic. Piesa este o mizerie absoluta, MAI ALES cand o pui in balanta cu ce a scos Rimaru la viata lui. Nu e evolutie, este o involutie, direct in epoca de piatra. Orice om obiectiv si care a ascultat ceva muzica la viata lui o sa-ti zica asta. De ce sa ne ascundem dupa perdea? Ok, iti place tie, esti printre putinii. Vizualizarile alea sunt facute de oameni curiosi care credeau ca Rimaru s-a intors. Decat sa se intoarca asa, mai bine sa nu se intoarca deloc.

Nu trebuie sa fie parerile noastre cele mai bune si crede-ma, toti am fi vrut sa avem alte pareri (pozitive), dar e greu cu piesa aia
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by Ionuţ »

G-MONEY wrote:Piesa este o mizerie absoluta, MAI ALES cand o pui in balanta cu ce a scos Rimaru la viata lui[..]


Boss, piesa e o mizerie pentru tine. Mie îmi place, nu te căca în gustul meu te rog.
Decat sa se intoarca asa, mai bine sa nu se intoarca deloc.
Eu aș prefera să se întoarcă Rimaru, chiar dacă nu o să mai fie pe gustul vechilor ascultători de RACLA.
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by G-MONEY »

fiecare cu gusturile lui. Dar e ca si cand i-ai cere lui Hagi sa se intoarca pe teren doar pentru ca e Hagi. Talent inca are si o sa aiba pana moare dar fotbal cum juca pe vremuri nu mai poate. La Rimaru e ceva de genul, cu mentiunea ca hiphop de calitate mai poate sa faca. Mie imi miroase a disperare, trebuie sa mai ciuguleasca si el ceva si de aia a revenit. Imi pare rau doar ca a ajuns in situatia asta.

Daca vine unu si-mi spune ca vai, o face din pasiune dupa nspe ani de pauza, il injur. Hai sa nu ne mai mintim, ca nu mai avem 10 ani.
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

User avatar
Gabi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1300
Joined: Mon May 24, 2010 2:00 pm

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by Gabi »

Da, s-a întors pentru milioanele dă ieuro. Murea de foame.
\\o \o/ o//

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: R.A.C.L.A. - Ține-te de ea(?) (2014)

Post by iustinescu »

dupa mai multe ascultari, pe mine chiar m-a prins piesa. as zice ca e chiar tare 8)

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests