Cedry2k - Sfinții Închisorilor [EP] (2014)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Post Reply
Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by Kadhafi »

Scuze scriu cy telefonul dar vad ca multi nu au inteles pe ce lume traim. Suntem in pragul unui totalitarism mondial dictat de marele capital mai opresiv decat au fost vreodata orice curent teocratic. Uitati va la cum sunt eutanaziati oamenii cand nu mai sunt priductivi social cum s a minetarizat pana si pancele mamelor in tarile asa de evoluate din nird. Ati auzit de turismul zoofil din danemarca. De partidul politic pedofil, de sexul tarifat pana si in unteriorul cuplului samd. Vorbiti de progres e un regres uman

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by CreativeEgo »

Este fix cum zici tu, oamenii trăiesc mai prost ca niciodată.

...boule!

Ionuț, șterge te rog ce e în plus aici, începând cu mesajele mele. Vita asta elvețiană scoate afară tot ce e mai rău din mine. :evil:
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by Kadhafi »

Cat despre cei socati ca iese un album despre legionari, era a3a optiune nationalismul pur si rezistent fata de comunismul bolshevic evreuesc si de capitalismul libertal liberal tot evreiesc. Comunismul dupa atatia zeci de ani cred ca i am inteles escrocheria, a capitalismului ne va trebui tot atat? Plus ca pragmatic vorbind nu avem nici un atu ca sa ne fie bine in capitalism. Stric nici unul. Nivelul de trai va fi mult mai prost si decat in comunism. Nu se ifuscheaza nimeni ca toate albumele care ies sunt pe strict pe aceias linie ideologica de 20 de ani, bagabonteala, bani, femei, droguri, gangsta gangsta. Si cand iese un singur album "pe alceva", pe nationalism, e vai "n as fi crezut in viata mea". E fascism ideologic, nu cumva sa auzim o parere diferita in fond. Uniformizarea voastra e un spectacol de cacat.

User avatar
Shade.
Shaman
Posts: 3273
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:08 pm
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by Shade. »

@ Kadhafi

Este senzational ca ai un set de informatii pe care il interpretezi incomensurabil de prost. Cand lumea era evoluata si inteleapta si existau clasele sociale antice, in grecia homosexualitatea era preferata heterosexualitatii. Plato zicea ca singura dragoste sincera era intre barbati. Pedofilia s-a redus odata cu evolutia sociala, in zonele mai intelpte ale globului cum ar fi la arabi sau in india inca se practica ca traditie.

Da, eu iti dau dreptate, din scopuri speculative mor de foame si sete si boli grave doua continente si da este un totalitarism global capitalist. In acest capitalist exista o libertate a oamenilor care nu a mai exista, oamenii nu realizeaza cat de recente sunt fenomene ca iubirea, relatiile liber alese si libertatea. Pana la inceputul secolului al XX-lea oamenii erau sclavi intr-o mare proportie. Ignoranta ta e un spectacol pentru ca lucrurile pe care le acuzi sunt datorate fascismului ideologic si pot sa iti dau MII de referinte despre cum capitalismul e o forma fara exterminare directa de fascism ideologic.
"Fascism should more properly be called corporatism because it is the merger of state and corporate power." Benito Mussolini.
Eu sunt saman si iubesc toate traditiile intelepte antice dar nu pot sa ignor rolul societatii moderne si in special al medicinii in implementarea intelepciunii antice. Nu exista in triburile care mai supravietuiesc acum pareri contrare tehnologizarii exista pareri impotriva distrugerii mediului, pareri impartasite si de principalii oameni de stiinta moderni. Ca tu sa ai telefon pe care sa scri pe forum si laser neurochirurgical sau pacemaker din nefericire mor doua continente de foame. In ce a mai ramas din triburile Maya si Kogi se spune ca intelepciunea antica poate functiona doar alaturi de omul modern si ca oamenii societatii moderne trebuie sa invete respectul pentru mediu iar membrii tribului sa foloseasca noua tehnologie.

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by DiNO »

Veronica micle, gagica lu' Eminescu a fost maritata legal si la biserica atunci cand 14 ani cu Stefan Micle care avea 45 de ani si era rector al Universitatii din Iasi.

Those were the times!
Image

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by rage »

Nu mai trag, nu mai scriu si acum are deja EP pregatit.

Just saying...

User avatar
Asclepio
rapperu vostru preferat
Posts: 248
Joined: Sun Dec 13, 2009 5:07 am

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by Asclepio »

L-a scos - precum scoate NA - din sertarul care contine 645 de LP-uri nepublicate... Sfintii inchisorilor care te blagoslovesc la dus :butch2:
Nu un bou mitologic, ci un legendar zebu....

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by G-MONEY »

mama de cand n-am mai intrat, ati luat-o rau pe aratura :lol: ba, ce conteaza cat de repede scoate ep, lp, dublu album sau o intreaga discografie? Nsky a dat cel mai bun exemplu la faza cu pictorul :wink:

Legat de subiectul abordat si numele albumului..plm, o fi si o categorie de fanatici care o sa aiba albumul asta pe post de noua biblie. E dreptul lor, cum e si dreptul nostru sa nu ne placa. Nu ma mira deloc titlul albumului si subiectul. Aaa, daca scoteau aia de la Parazitii asa ceva, da, eram socat, dar tinand cont ca e vorba de Cedry2k, e cat se poate de normal :) Ca majoritatea vroiam altceva, nu conteaza. Important e ca omul s-a intors sa faca ce-i place :wink: (din partea mea sa se retraga de 10 ori si sa revina tot de atatea ori)
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by CreativeEgo »

Dar nu e nimeni şocat. Adică io, cel puţin, nu-s.

E cum zice Cabron:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=DC-vaHpSnas[/video]

Nici io n-am nimic cu Cedry2k, dar nu pot să accept mizeriile.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by DiNO »

Haha, varianta cu clip e mai smechera.
Image

cyta
fratele meu tu esti baiat
Posts: 141
Joined: Tue Feb 05, 2008 11:14 pm

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by cyta »


caramelow
fratele meu tu esti baiat
Posts: 130
Joined: Wed Feb 23, 2011 11:09 pm

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by caramelow »

La brutărie. Era săl dea în gat la liceu acolo dragonu, si de aia

Adverss
HotDeBrichete
Posts: 1618
Joined: Fri Mar 20, 2009 1:35 pm

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by Adverss »

Image


User avatar
c0p
rapperu vostru preferat
Posts: 233
Joined: Fri Apr 18, 2014 11:31 am
Location: București

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by c0p »


DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Re: Cedry2k - Identitate (2012)

Post by DiNO »

Suna ca pula in teava de caldura.
Image

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests