#LEAPSA I [Ianuarie]

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by CreativeEgo »

Leapșa de dragoste și alți monștri, de la Astma MC:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=5aAIgR2qPng[/video]

Leapșa cu Augh!, mâțe și „coaie la pulă, fetelor!” de la AmUitatCeVoiamSăZic MC:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=_hezKD_FfZE[/video]

Ăsta a dat binișor:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=heZu9OA974o[/video]
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
Manafique
serios, sunt ok
Posts: 451
Joined: Wed Oct 01, 2008 10:31 pm
Location: Basement

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by Manafique »

S-a consumat grav treaba cu leapsa din cauza sutelor de nefututi care au vrut sa "se afirme"

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by Ghiumurluc »

nu sunt sigur daca sunt eu sexist, sau romancele nu au ce cauta in rap.
...un ștrudel și o armă

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by iustinescu »

ba nu doar ca n-au ce cauta in rap, dar sunt si foarte enervante. si nu-s misogin frate, chiar respect femeile, dar ratatele astea lipsite de orice urma de talent, merita fix pula si un sandwich maker :)

ba phane, ti-ai dat cu tesla in coaie atunci cand ai ingaduit sa se screme toti oligofrenii pe munca ta. ti-ai facut ceva reclama si apreciez strategia, insa mi se pare de cacat sa-ti asociezi numele cu toata pulimea repului romanesc

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by NskY »

ba esti nebun jur.. si am citit multe pareri ca a ta. nu si-a asociat phane numele cu nimeni. a facit leapsa, a fost miscarea la inceput, a fost lumea buna, si a fost totul ok. nu a disparut nimic, tot ce s-a facut si a fost bine inca a ramas.. faptul ca foarte multi altii care n-au treaba au vrut sa incerce si ei nu schimba lucrurile misto ce au iesit. decat sa te streseze toti toata ziua cu "frate... vrem si noi beatul" mai bine il dai si nu iti pateaza nimeni numele nicium. daca le-ar fi dat phane share pe facebook atunci puteai zice ca si-a asociat numele cu ei. dar cat timp el n-a avut nicio legatura cu faptul ca unii pe care nu ii cunoaste i-au folosit beatul nu s-a asociat cu ei. + ca stie absolut toata lumea ca beatul a fost pus pe net si nu l-a dat phane special vreunuia de acolo. e ca si cum ai zice ca jedi mind tricks si-au asociat numele cu reparii romani la inceput de drum pt ca si pe beaturile puse de ei pe net au tras astia. plm. sau dj premier sau alchemist sau etc.

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by Ghiumurluc »

da, dar phane nu e jedi mind tricks...
...un ștrudel și o armă

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by NskY »

lol. si care e diferenta? mai ales ca scrie #leapsa prod. phane. are sound mai misto decat jmt :lol:

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by Boka »

un album phane...

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by iustinescu »

nsky, privim diferit lucrurile si iti respect parerea, dar nu sunt de acord cu ea

ar trebui sa fie un privilegiu sa poti folosi beat-ul, nu un prilej sa arati lumii cat de terminat esti. de fapt, cel mai mult ma deranjeaza atitudinea asta pe care o au toti copiii astia care se cred delirici. cumva au impresia ca poti face egorap pe stomacul gol, in timp ce doarme ma-ta in camera cealalta si ti-e frica sa n-o trezesti.

MrMario
fratele meu tu esti baiat
Posts: 183
Joined: Mon Oct 27, 2008 2:25 pm

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by MrMario »

sa nu se mai dea drumul la beat pe net si la leapsa #2 ca ne suparam ... da phane ? :lol:

User avatar
Shade.
Shaman
Posts: 3273
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:08 pm
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by Shade. »

Cred ca puneti problema gresit. Multi copii slabi au dat pe beatul asta dar si multi buni care au impresionat de care nu auzise nimeni niciodata. Rap-ul desi nu credeti trebuie sa aiba o continuitate si va avea, mai slaba sau mai tare.

Ce leapsa e leapsa in 6? Nu mai imi amintesc cati MCi consacrati au dat pe beat-ul lui Phane dar stiu ca nu au fost atat de multi si din titlu "Leapsa" se deduce ca trebuie sa devina un fenomen mai amplu. Sper ca la partea a doua se vor baga mai multi MCi cunoscuti si capabili.

Ma indoiesc ca Phane e vreun prost care nu a stiut ca daca pune beatul la download pe net o sa dea si Mcii buni pe el dar si penibili. Cred ca si-a asumat asta din start.

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by G-MONEY »

Ce vrea iustinescu sa spuna e ca fara sa vrea, datorita lui Phane, netul a fost infestat cu o tona de mizerii si prea putina calitate. Era clar ca asa o sa fie, dar sa nu uitam expunerea uriasa de care a beneficiat el personal. :wink: Omul traieste din asta, e meseria lui sa faca beaturi? Este ! Atunci e normal sa-si doreasca o reclama si sa creeze un fenomen social. Lumea o sa tina minte beatul, nu gibonii care dau pe el.
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Werther
Sturm und Drang
Posts: 4675
Joined: Sun Jun 11, 2006 7:39 pm
Location: Bucuresti

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by Werther »

Ba... eu un singur lucru regret. Ca youtube-ul nu monetizeaza instrumentalul. Eram boss acum. Ii faceam cadou lu Boka un bax de bere doar ca sa n-o mai forteze cu gluma aia peste tot si sa bea si el ceva linistit cu eyekon.

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: #LEAPSA I [Ianuarie]

Post by Ionuţ »

Păi boss, de ce nu înregistrezi instrumentalul la UCMR-ADA? YouTube plătește royalties în România. #bucegipentruboka
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie


Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests