Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by CreativeEgo »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=LCQJXVeTSgs[/video]

Can you dig it?
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

sadox
tanar
Posts: 41
Joined: Mon Jun 13, 2005 2:40 pm
Location: Arad
Contact:

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by sadox »

Cu siguranta we can dig it. :).
Vad ca nu prea se baga nimeni la comentarii si nu cunosc care ar putea fi motivul...adevarat.:).Oricum, dupa mine, mixtape-ul suna destul de bine, din toate punctele de vedere(si nu doar pentru ca e mixat de Dj Dox),ci si din cauza celor doi "vinovati" Alan si Kepa.Ma astept la un album cel putin la fel de tare ca mixtape-ul asta,daca nu chiar mai "banger".Oricum tin sa le doresc mult succes in continuare si sa-l pastreze pe Dox in echipa. :)
Singur cu mine

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by G-MONEY »

Foarte, foarte bun mixtape-ul, asta da hip-hop. Negative, rime, flow, tot ce vrei. L-am ascultat de doua ori si imi place mult :wink:
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by CreativeEgo »

E foarte tare mixtape-ul, într-adevăr. Mai mult nu zic, că oricum toată muzica românească e meh. :(
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by Ghiumurluc »

e peste ce s-a scos in ultimul timp la noi.
...un ștrudel și o armă

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by nea Caisa »

nu cred ca o sa imi placa niciodata astia... :(

sadox
tanar
Posts: 41
Joined: Mon Jun 13, 2005 2:40 pm
Location: Arad
Contact:

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by sadox »

Acuma chiar ma simt mai mult decat bine ca am dat eu primul cep acestui post precum unui pepene(sau lubenitze cum se zice prin partile noastre vestice :)),deoarece reactiile pozitive au aparut precum ciupercile dupa ploaie,ceea ce reprezinta un lucru bun,inseamna ca mai sunt (inca mai sunt) sperante pentru hip-hop-ul romanesc in adevaratul sens al cuvantului (eu asa sper).
Sincer eu unu' nu prea obisnuiesc sa postez decat destul de rar,dar prefer s-o fac intr-o maniera cat mai argumentativ posibila.Iar in ceea ce priveste mixtape-ul cu pricina,simteam nevoia sa intervin. :)

Pace si toate bune va doresc tuturor celor care inca mai simt adevarata muzica hip-hop im sange!
Singur cu mine

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by CreativeEgo »

sadox wrote:Pace si toate bune va doresc tuturor celor care inca mai simt adevarata muzica hip-hop im sange!
Da, fusăi și io la analize recent. Cică numai ce s-a uitat laborantul prin microscop și-a început instant să dea din cap de și-a spart ochelarii de ocular. Pare-se că am hiphopocitele mărite. :(
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

sadox
tanar
Posts: 41
Joined: Mon Jun 13, 2005 2:40 pm
Location: Arad
Contact:

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by sadox »

S-o iau de buna, sau de rea parerea ta?
Sincer sunt debusolat in privinta asta.Totdeauna cand vine unu sau altu, care incearca sa puna oleaca moralul pe plus,vine din spate altcineva care incearca sa dea cu mucii in fasole, sa inteleg?

Sfarsitul e aproape nu?

P.S Stai linistit frate Creative Ego, fata de tine eu stau destul de bine cu hiphopocitele din sange.
Singur cu mine

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by CreativeEgo »

S-o iei de glumă. ;)

Și să nu te mai debusolezi, că e doar muzică. Și declarațiile patetico-lăcrimoase despre cum e mai mult de-atât, cum că-i stil de viață, că ai ipopu în sânge, strada-n suflet, viața-n pulă etc. țin de anii 90. No offense, că e drăguț să vezi pe cineva încă dispus să spună chestii de astea. :)
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by Ghiumurluc »

sadox, esti DJ Dox, boss?
...un ștrudel și o armă

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by Dani »

nea Caisa wrote:nu cred ca o sa imi placa niciodata astia... :(
same here.
Si as vrea sa-mi placa, sa pot sa vad si eu ce vedeti voi asa smecher, dar nu pot.

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by G-MONEY »

sadox wrote:S-o iau de buna, sau de rea parerea ta?
Sincer sunt debusolat in privinta asta.Totdeauna cand vine unu sau altu, care incearca sa puna oleaca moralul pe plus,vine din spate altcineva care incearca sa dea cu mucii in fasole, sa inteleg?

Sfarsitul e aproape nu?

P.S Stai linistit frate Creative Ego, fata de tine eu stau destul de bine cu hiphopocitele din sange.
hai ba, ce ai sarit asa? Nici macar nu ti-am raspuns eu, ca am glume mult mai acide si mai proaste decat ego. O sa te obisnuiesti aici :lol:
Dani wrote:
nea Caisa wrote:nu cred ca o sa imi placa niciodata astia... :(
same here.
Si as vrea sa-mi placa, sa pot sa vad si eu ce vedeti voi asa smecher, dar nu pot.
De curiozitate, cine mai reprezinta hip-hop-ul la noi, din punctul tau de vedere. Ce piese (daca mai sunt) sau stil te coafeaza pe tine la ora actuala?
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by Dani »

VD, Flou Rege, NA (cand scoate un material ok, nu unul tras in beci), Deliric1, Maxi, Doc, Samurai, Cedrea (daca mai e acel Cedrea), Subcarpati, Axes, Serafim, Butch, Carbon, etc.
Toata lumea care face muzica de calitate, dar asta nu-mi gadila mie urechea cum trebuie, la fel si unde am mai scris asta, ca ziceam la cedrea cu haarp, ca suna basic, nici aia nu-mi placea, dar eram fericit ca parca isi revine cedry2k.
Ba, acum daca tu esti ori hate, ori love, nu inseamna ca toata lumea e ca tine, gasesc si hh care-mi place in ro si inca se face, chiar daca procentul este mult mai mic fata de acum cativa ani. Ascult ce-mi place si nu ma prea plang, aici aam zis pur si simplu ca eu nu am putut sa-i ascult niciodata pe oamenii astia, la fel s-a intamplat si cu Ad Literram si daca e, mai gasesc vreo 2-3 exemple.
Nu ma intelege gresit si judeca, fiindca nu pun la zid hh romanesc, chiar vreau sa aud lucruri faine si inca se mai scot chestii misto. Am si zis pe topicurile respective ce mi-a placut, acum daca tu vrei sa vii sa ma judeci si sa-mi zici ca ce rahat imi place ca am scris pe 2 topicuri ca nu ma gadila pe mine placut, e altceva. Dar nu o mai lua asa tare din prima. Stim cu totii ca artistii buni din hh romanesc sunt in scadere si la fel si albumele. Iese cate un boom la un an, cand eram obisnuiti cu mai multe pe an.
Si nu ca vreau sa fac comparatie, dar daca tot dau pause la Kendrick cu albumul sau care chiar e clasic, macar sa ascult ceva ce ma atinge, Alan & Kepa nu au putut face asta niciodata.

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Alan și Kepa - Blackout (mixat de Dj DOX) [2015]

Post by G-MONEY »

Stai ma, eu am pus o simpla intrebare, din pura curiozitate: CE iti place tie ! :) Multumesc pt raspuns. Cum ai ajuns tu la concluzia ca te judec si te inteleg gresit?:) . Toti cei enumerati de tine, in afara de Flou Rege si Serafim si plus Ceilalti, sunt cei care ii ascult si eu din muzica romaneasca. Puteai sa zici ca asculti si Bahoi sau Puya, tot nu te-as fi judecat. eram doar curios, fara pic de hatereala. Probabil asta reiese din posturile mele in general, dar chiar nu judec pe nimeni pentru ce asculta.
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests