WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by Djony »

In această seară DOC, membru trupei CTC, a lansat un material surpriză!
Numele primului EP semnat Vlad Munteanu este „WLAD”, fiind o colaborare cu un alt Vlad și anume Vlad Flueraru. Materialul este disponibil la download gratuit accesând link-ul http://www.vladmunteanu.ro/download. Conceptul web și grafic a fost realizat de Damelina Cadar, pentru mai multe detalii dați click aici!
Image

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by Boka »

il ascultai dupa ce citii postu ala lung al lui Doc.E un material ok,de reascultat daca ai dispozitia care trebe,fain!

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by Dani »

Ca un rezumat.
Doc si Motzu HD va fi ultimul material semnat Doc si are deadline 1 mai. Omul nu se va lasa de muzica, dar nu mai simte rap-ul ca inainte si vrea sa lase deoparte numele de Doc, care l-a consacrat ca mc, si sa faca ce fel de muzica simte el ca trebuie sa faca.
Treburi precum renuntatul la facebook, nu cred ca-s asa importante, dar a zis ca face si asta.

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by Ionuţ »

degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by aghiuta »

Nu am ascultat decat o data materialul pana acum, dar e prima oara dupa multa vreme cand mi se pare ca Doc e pe drumul cel bun dpdv artistic. Materialele din ultimii ani aveau parca ceva fortat. Probabil se leaga de ce a spus el, ca nu mai "simtea repul" la fel, dar incerca sa il faca. Pe materialul asta suna foarte dezinvolt...la fel de tehnic ca intotdeauna, dar parca abordeaza subiecte si probleme actuale pt el, decat sa se forteze sa fie "rep".

Daca o sa ascult in continuare ce face, depinde de cum o sa ma gadile la urechi si creieri, la fel ca pana acum. Dar cred ca a facut alegerea corecta pt el, ca om si artist. Sper sa ii iasa.

Parerea mea.

User avatar
danielsen
dimineata verific forumu
Posts: 560
Joined: Mon Sep 08, 2008 2:44 pm

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by danielsen »

Suna bine
Image

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by CreativeEgo »

1. Bun, simți? - ce mișto curge instrumentalul, stare de liniște instantă. Chitara aia pe final mi-a futut creierii, mi-a adus aminte de asta, ca feeling. Și-mi place mai mult Flueraru decât Doc Munteanu. Mișto piesa, overall. - 10/10
2. Nu vreau - iarăși - beatul mă rupe. :bow: Versuri simple, dar deloc simpliste. #chesăcumesaj Frumos taie și Undoo. 8/10
3. Foc - da, deci piesă de dragoste cu storytelling. Miștocuță. Mai bună decât Ceai, oricum. 8/10
4. Întrebare - ca sound, asta e cam corny, mai ales refrenul. Docteanu nu m-a impresionat, Flueraru killed him on his own shit. 6/10
5. Iubito - bună și asta. Beat jazzy, pian și trompetă. Ca temă, un fel de ”De ce țipă femeia asta” mai blândă. Din nou, ca versuri, Fluerare peste Vladoc și Deliric. - 8/10
6. Aproape de sol - foarte tare instrumentalul. Și refrenul. Și ambele strofe. Da, cred că-mi place. :) - 10/10

Bun material, bre, chiar foarte bun.
Flow fără fițe, natural, de la ambii emcees, beaturi liniștite, fără excese cauzate de pusee de personalitate ale beatmakerului. Îmi place mult Flueraru, se pupă bine cu Mlad Vunteanu (no homo). Oricum, albumul îl simt ca pe un proiect Flueraru pe care a picat și Doc ulterior. Dar grefa a reușit, pacientul a supraviețuit. Notă generală: 9 din 10.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by aghiuta »

Tre' sa revizitez materialul, ca eu nu m-am prins ca sunt 2 MCi pe album :lol:

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by Ghiumurluc »

albumul e gay, din pacate. s-a dus vremea hardcorelii, au ramas fetele in rap. morala: femeile sunt cele mai longevive creaturi.
Aproape de sol e the hidden gem.
...un ștrudel și o armă

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by aghiuta »

Bun, ala dezinvolt era Flueraru. Sunt senil.

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by Dani »

Imi place tare vibe-ul albumului.
E o gura de aer proaspat si e bine. Imi place drumul lui Doc, daca e asta.
Strofa de pe prima piesa imi rupe capul, nu prea ma omoara restul strofelor de pe piesa aia, dar refrenul ala e intr-un mare fel pentru urechile mele

cristyo, mai spune-ne.

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by Ghiumurluc »

bine asa, doc, vlad, vlad munteanu, omu vechi, omu nou. :bow: :bow: :bow:




acum pot sa stau cu voi? :)
v-am spus ca tot rap-ul romanesc e meh pentru mine. sunt aici doar sa mai citesc una-alta. pe langa asta, imi place de voi. no homo.
...un ștrudel și o armă

User avatar
delir
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2249
Joined: Fri Sep 22, 2006 6:45 pm
Location: tot acolo
Contact:

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by delir »

cristyyo wrote:v-am spus ca tot rap-ul romanesc e meh pentru mine.
Și pentru DOC la fel, chiar el a spus-o pe Facebook. Dar prefer să ascult un material "gay" de la el precum WLAD, decât piese de genul ăsta, apreciate doar de Boka și toți ganxterii de 14 ani de la noi.

GIEEEEEEE
artificial intelligence is no match for natural stupidity

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by Dani »

cristyyo wrote: v-am spus ca tot rap-ul romanesc e meh pentru mine.
Si pentru noi, dar vrem sa mai gasim si cate ceva ok prin el.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: WLAD (Vlad Flueraru,DOC)

Post by Boka »

delir wrote:
cristyyo wrote:v-am spus ca tot rap-ul romanesc e meh pentru mine.
Și pentru DOC la fel, chiar el a spus-o pe Facebook. Dar prefer să ascult un material "gay" de la el precum WLAD, decât piese de genul ăsta, apreciate doar de Boka și toți ganxterii de 14 ani de la noi.

GIEEEEEEE
:lol: esti cam prost,amice...unde am zis eu ca materialul asta e gay?Vezi ca de la destia asa ca tine se aud vorbe proaste si poate ma trezesc si cu Doc pe la concert intrebandu-ma de ce vreau sa-i dau bocanci in fata.De ce nu iti vezi tu de treaba ta civilizat cand vine vorba de terte persoane in rap?

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests