Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
James Carter
Mugiwara
Posts: 2890
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Jun 16, 2008 9:46 pm
Location: Cartierul minunat
Contact:

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by James Carter »

Nu-mi place rapul lui Jager, nu ma prinde, dar "Critici" e adevarata.
Cum spunea cineva pe aici - se ia muzica mult prea in serios. E simplu: iti place -> asculti; nu iti place -> nu asculti; restul nu conteaza.

#pulamea
pra pra

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Ghiumurluc »

CreativeEgo wrote:Piesa e de pe primul album, din 2012, btw. :)

Și nu cred că zice în piesă Jager ce ai înțeles tu... Mai degrabă vorbește despre diferența între criticile pertinente și alea care nu au treabă cu muzica.
stiu ca e de pe primul album, am citit in descriere, so what?

feedback-ul e util sub orice forma e transmis. si daca spune unul "muie jager", tot e mai bine decat nimic. daca artistul are pretentii ca feedback-ul sa fie sub o anumita forma sau sa contina anumite fraze, cuvinte sau expresii, artistul greseste. asta mai ales cand vorbim de un necunoscut.

in cazul lui DOC, care am vazut ca a sustinut o campanie anti-prostălăi pe fb-ul lui, e altceva. el are ce sa cearna si nu ramane cu ciurul in mana si cu oala goala la final.
...un ștrudel și o armă

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Boka »

cristyyo,nu e asa ca in playlistu tau sunn sub 20 la suta piese rap?Da rap nu alte bulangeli travestite.
Stau si ma uit la ce ai scris aici si nu numai si nu-mi vine sa cred.

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Ghiumurluc »

tu asculti ce vrei, boss. nu te controleaza nimeni la playlist, daca ti-e teama sa nu fi vazut drept bulangiu prin prisma muzicii pe care o asculti.
de altfel, am mai spus-o de cateva ori, ascult rap foarte rar. ca sa te "linistesti", nu am niciun fel de rap in playlist. nici bulangiu, nici barbatesc ca ăl al tau.

treaba cu muzica e periculoasa observ. e 2015 in plm, fiti mai toleranti. unii sunteti la modu "ascult muzica asta si asta e ce trebuie sa asculte toata lumea, daca nu asculti asta esti (1) idiot sau (2) bulangiu".
nu, coi, intoleranta asta va otraveste mintea si unora si trupul.
...un ștrudel și o armă

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Boka »

total de acord cu tine :bow: ...pai si atunci de ce iti dai cu parerea despre muzica asta daca tu recunosti ca nu o asculti ca nu iti place.Sau daca nu iti place de ce o mai asculti? :lol: Tre sa fii sadomasochist sa te supui unei astfel de torturi,de a asculta ce nu iti place,doar sa spui pe un forum ca e de cacat :lol: Fix asta nu inteleg,de ce faci asta?

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Kadhafi »

eu beau si-l ascult pe miles davis. miles davis si wes montgomery. si dupaia beau iar. si cand nu ma mai tin pe picioare bag gabi lunca gropare deschide mormantu. sa stiti

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Ghiumurluc »

Boka wrote:total de acord cu tine :bow: ...pai si atunci de ce iti dai cu parerea despre muzica asta daca tu recunosti ca nu o asculti ca nu iti place.Sau daca nu iti place de ce o mai asculti? :lol: Tre sa fii sadomasochist sa te supui unei astfel de torturi,de a asculta ce nu iti place,doar sa spui pe un forum ca e de c***t :lol: Fix asta nu inteleg,de ce faci asta?
imi place sa fiu la curent cu anumite domenii. nu detest rap-ul si nu imi creeaza durere, deci faptul ca ascult uneori nu are niciun aspect sado-masochist.
...un ștrudel și o armă

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by CreativeEgo »

oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

tzele
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1484
Joined: Thu Jun 30, 2005 11:51 pm
Location: acolo
Contact:

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by tzele »

Am pus pauza la Salam sa dau play la melodia asta. Imi pare rau, nu s-a meritat.

User avatar
Godflesh
rapperu vostru preferat
Posts: 265
Joined: Sat Aug 27, 2011 5:51 am

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Godflesh »

uite un om sincer

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Ghiumurluc »

nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa
...un ștrudel și o armă

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Boka »

tzele wrote:Am pus pauza la Salam sa dau play la melodia asta. Imi pare rau, nu s-a meritat.
pai intoarce-te la salam.

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Ghiumurluc »

hai ca deja o ardeti aiurea cu directorul
...un ștrudel și o armă

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Boka »

cristyyo wrote:hai ca deja o ardeti aiurea cu directorul
pe bune?
cristyyo wrote:nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa nu-mi pasa, nu-mi pasa, nu-mi pasa

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Jager - Pandemie Lexicală (2015)

Post by Ghiumurluc »

...un ștrudel și o armă

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests