Chimie - Biochimie vol. 1 (album, 2015)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Chimie - Biochimie vol. 1 (album, 2015)

Post by paranoic »

Image

Tracklist:
01. Pace stramosilor (intro)
02. Piramide cu Killa Fonic
03. Clar de luna cu Doc si Dorian
04. Regele Bazarului cu Super ED
05. America (skit)
06. Imigrantii 2: Diaspora
07. Phoenix (Esti prost fraiere)
08. Pui de om cu Killa Fonic
09. Cascada
10. Bogat sarac cu Deliric
11 Inapoi in pamant (outro)

Youtube playlist

[video]https://www.youtube.com/watch?v=v5yDQLK-EFw[/video]

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by aghiuta »

Am ascultat albumul o data si nu mi-au ramas decat piesa cu Doc, piesa cu Del si "Pui de om" (care imi place tare). O sa il mai ascult, dar cam asta a fost schema la toate albumele lui Chimie de dupa Specii - 1-2 piese remarcabile, restul skippidy skip.

Sunt putin dezamagit de faptul ca rezonez cu ce spune Chimie-omul (vezi interviul de la Adevarul si Mic Check), mi se pare ca e pe treaba lui si o arde echilibrat (as in, comparati-i evolutia cu cea a colegului Dragos-V-o-Da-Diablo-XXX-nu-faceti-laba-pe-forumz), dar nu pot rezona cu ce o vrea sa transmita Chimie-artistul.

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by paranoic »

L-am ascultat de mai multe ori pe repeat, si cu siguranta o sa il mai ascult, mi se pare un album bun, remarcabil din punct de vedere al instrumentalelor si al soundului abordat, vibe pozitiv, lirica nu m-a impresionat dar nici nu ma intereseaza si nici n-am avut mari asteptari, acelasi Chimie stralucitor pe ici pe colo. Clar de luna nº1

domestos
dimineata verific forumu
Posts: 995
Joined: Sun Mar 22, 2009 7:47 pm
Location: Bucuresti56

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by domestos »

si mie place cum suna.piesa cu doc si cea cu deliric sunt bine, bine.si outro ma sparge :mrgreen:

pies: mi`a ajuns albumul spart, sa ma pis pe contul lor de facebook si pe cine il administreaza ca e un nesimtit si nu stie sa raspunda la o problema de genu'
Image

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by paranoic »

domestos wrote:
pies: mi`a ajuns albumul spart, sa ma p** pe contul lor de facebook si pe cine il administreaza ca e un nesimtit si nu stie sa raspunda la o problema de genu'
mie carcasa sparta si fara folie de sigiliu... plm. ah si am cerut si autograf la modu "boss imi dai si mie un autograf te rog frumos" dar am senzatia ca de vanzari se ocupa vreo firma de marketing sau ceva si deci am primit prin gura

domestos
dimineata verific forumu
Posts: 995
Joined: Sun Mar 22, 2009 7:47 pm
Location: Bucuresti56

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by domestos »

Da si eu la fel am cerut...pentru ca la cd'urile precedente cu chimie ma ajutau baietii care se ocupau de distribuit pe vremea aia. Plm boss, sunt din bucuresti si dau 45 ron pe un cd care oricum nu are timbru si imi mai vine si cu balamaua lipsa, e normal sa ma ia capu' le'am dat mesaj pe facebook dar muie..nu a raspuns nimeni. Ahhh da nici eu nu aveam folie :)))
Image

User avatar
James Carter
Mugiwara
Posts: 2890
Joined: Mon Jun 16, 2008 9:46 pm
Location: Cartierul minunat
Contact:

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by James Carter »

Dubioasa treaba. Am primit si eu astazi albumele ( Biochimie si Strada Stramba) . Putin cam mare pretul tinand cont de calitate dar meh, tre sa pape si rapperii. Problema e cu Strada Stramba, am primit doar carcasa goala. Nu e cd-ul. :lol:
Mi-e dor de pravalia lui dan. :cry:
pra pra

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by Ghiumurluc »

pfahaha, ireal
...un ștrudel și o armă

User avatar
Cristi
#Spargator fericit
Posts: 1608
Joined: Mon Feb 14, 2011 8:25 am
Location: undeva pe terra

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by Cristi »

si ii auzi pe unii prin interviuri " nu cumpara reperi cd-uri"
degeaba vrei s-ajungi erou , nu exista!

domestos
dimineata verific forumu
Posts: 995
Joined: Sun Mar 22, 2009 7:47 pm
Location: Bucuresti56

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by domestos »

se pisa pe fani(nu e corect), stai linistit! asa e si cu ultimul album a lui cumicu...ma rog de ei sa imi raspunda la comanda :| si la sisu...sa moara ma-sa, ma obliga sa iau tricou..plm coae am ce sa imbrac :)) mo33333333
Image

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by G-MONEY »

James Carter wrote:Dubioasa treaba. Am primit si eu astazi albumele ( Biochimie si Strada Stramba) . Putin cam mare pretul tinand cont de calitate dar meh, tre sa pape si rapperii. Problema e cu Strada Stramba, am primit doar carcasa goala. Nu e cd-ul. :lol:
Mi-e dor de pravalia lui dan. :cry:
Niciodata nu am inteles mentalitatea asta fatalista a romanilor...Cum ba sa zici ca trebuie sa pape si rapperii? De ce trebuie sa gandim asa si nu gandim si noi ca occidentalii? Platesc un pret si ma astept la servicii COMPLETE, in raport cu pretul platit !! E ca si cand te duci la kfc si in loc de 8 aripioare primesti 3-4 dar zici e lasa, ca trebuie sa pape si ei. Sau primesti cartofii reci in loc de ambalaj lipsa. Baga-mi-as pula in mancatul rapperilor. Sa RESPECTE prostii (ca asta sunteti, fara suparare) care inca mai dau banii pe cd-uri ! Tinand cont de ce foame e, ar trebui sa-ti aduca albumul personal la usa, nici nu mai vorbesc de autograf (exagerez, dar you get the point)
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Ghiumurluc
dimineata verific forumu
Posts: 974
Joined: Mon Apr 25, 2011 11:36 pm

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by Ghiumurluc »

pai aparent nu prea e foame daca se intampla asta.
...un ștrudel și o armă

User avatar
James Carter
Mugiwara
Posts: 2890
Joined: Mon Jun 16, 2008 9:46 pm
Location: Cartierul minunat
Contact:

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by James Carter »

G-MONEY wrote:
James Carter wrote:Dubioasa treaba. Am primit si eu astazi albumele ( Biochimie si Strada Stramba) . Putin cam mare pretul tinand cont de calitate dar meh, tre sa pape si rapperii. Problema e cu Strada Stramba, am primit doar carcasa goala. Nu e cd-ul. :lol:
Mi-e dor de pravalia lui dan. :cry:
Niciodata nu am inteles mentalitatea asta fatalista a romanilor...Cum ba sa zici ca trebuie sa pape si rapperii? De ce trebuie sa gandim asa si nu gandim si noi ca occidentalii? Platesc un pret si ma astept la servicii COMPLETE, in raport cu pretul platit !! E ca si cand te duci la kfc si in loc de 8 aripioare primesti 3-4 dar zici e lasa, ca trebuie sa pape si ei. Sau primesti cartofii reci in loc de ambalaj lipsa. Baga-mi-as p*** in mancatul rapperilor. Sa RESPECTE prostii (ca asta sunteti, fara suparare) care inca mai dau banii pe cd-uri ! Tinand cont de ce foame e, ar trebui sa-ti aduca albumul personal la usa, nici nu mai vorbesc de autograf (exagerez, dar you get the point)
Ce plm te-ai luat asa nasol? Am zis-o ironic, nicidecum ca ma complac cu faptul ca am dat 29 de ron pe ceva ce merita poate mai putin. Da' plm, e forum, deci tre sa avem reactii, asa am inteles. :lol:
Ah, si vorbeste frumows.
pra pra

User avatar
Samio Molfai
Je suis Pateu
Posts: 419
Joined: Thu Nov 17, 2005 5:53 pm

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by Samio Molfai »

domestos wrote:se pisa pe fani(nu e corect), stai linistit! asa e si cu ultimul album a lui cumicu...ma rog de ei sa imi raspunda la comanda :| si la sisu...sa moara ma-sa, ma obliga sa iau tricou..plm coae am ce sa imbrac :)) mo33333333
Aceasi problema am avut-o si eu cu Cumicu..dar m-am lasat bagubas. Omul imi zisese ca cine se ocupa de distributie e cam copac si mortii lui.. ce sa-i mai zici? daca el nu se ocupa sa-i mearga treaba bine eu ce cacat sa mai zic. Iar la Sisu cu tricoul ar fi mult mai misto si ok daca si ele ar fi o calitate mai buna, gen PORC. Ce face el si multi altii (Xplicit KKT wear) pe sectiunea de haine e SUPER de cacat, material zici ca-i carpa de sters pe jos si imprimurile dispar dupa 2-3 spalari. Deci mo333333333 :)))))

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: Chimie - Biochimie vol. 1

Post by iustinescu »

Boss n.ai inteles...tricourile lui sisu sunt pentru inramare ;)

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests