DOC & Motzu in HD (album 2015)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

sadox
tanar
Posts: 41
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Jun 13, 2005 2:40 pm
Location: Arad
Contact:

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by sadox »

Sincer sa fiu,pe mine Doc m-a cam dezamagit ca si mc inca de ceva ani buni incoace, de cand a vrut el sa isi ia lumea in cap sa renunte la serviciul bun pe care l-a avut, si de unde am inteles ca-i iesea destul de multi bani, si sa se aventureze in mocirla asta in care inoata si-n prezent.Dar pana la urma urmei ce naiba stiu eu, sau mai bine zis noi astia care suntem ""soareci de tastatura" si comentam aiurea despre cariera asa zisului mare MC,care vrea sa reinventeze roata inca o data.Si legat de ce a zis Ionut chiar mi-as dori sa avem macar un MC care sa-i semene lui Krs-One ca si atitudine, ca si limbaj, ca si mod de exprimare prin interviuri,fara ""suferinzii"" astia de mari mc pe care multi ii pupa in partea genitala doar pentru ca au ani multi in spate si-si permit pur si simplu sa se prostitueze cum vor ei si in ce mod vor ei, fara sa fie sanctionati de fani,de ascultatori, doar pentru ca ""asa e bine cum zic ei"" .Probabil ca mentalitatea asta de balta,de meltenism si cocalarism ieftin si cronic n-o sa se schimbe prea curand din moment ce e implementat in codul nostru genetic,dar important e sa stim sa-l stapanim si daca se poate sa incercam sa ne vindecam.
Singur cu mine

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by Kadhafi »

ba acum e si alceva, jurnalistu' ala, care e mort ca pula mea in fata unui aurolac, fara pic de spontaneitate, idei, umor, si asa mai departe, pus acolo probabil fiindca e un metrosexual sodomit si hipster, si ca e cumva trendy si trebuie sa ai asa ceva in ziua de astazi pe ecran, e destul de enervant in mediocritatea lui. genu' de om care nu vrea sa deranjeze pe nimeni, cu gleznele goale si fara pic de idei, de atitudine, de convingeri, etc. corporatistu' castrat prin excelenta, se vede ca lu' doc i-sa pus pata pe el, de unde si demonstratia rizibila de testosteron. ala cred ca si daca era scuipat in mutra zambea. dupaia are o atitudine scarboasa si doc, megalomanie la maxim. s-au intalnit bine ca sa iasa o tampenie de emisiune fara cap si coada.

User avatar
creTzu
aka Cascarino sau Nelu
Posts: 1970
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:10 am
Location: Suceava
Contact:

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by creTzu »

baiatul care ia interviurile mi se pare foarte decent si de bun simt. sa nu uitam ca e un live la ADEVARUL nu la "hipap tv". daca ar fi sa-mi dau cu parerea as spune ca datorita baiatului se iau interviuri reparilor si ca n-a fost o sedinta cu patronatul Adevarul in care s-a hotarat la o masa rotunda ca trebuie mai multe liveuri cu hiphop si tre sa gaseasca pe cineva calificat sa le faca si atat au putut...

User avatar
greuceanu
:lol:
Posts: 3967
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:48 am
Location: la 22 grade 33' longitudine estica si 44 grade 38' latitudine nordica
Contact:

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by greuceanu »

pana si MAI are caterinca mai caterinca ca doc
Image
Image

i.unltd
dimineata verific forumu
Posts: 603
Joined: Thu Feb 21, 2008 1:23 pm
Location: Craiova

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by i.unltd »

Spre deosebire, Dobrescu a reusit sa dea un interviu mult mai tare si informativ la aceeasi emisiune, cu acelasi intervievator si aceleasi intrebari: http://adevarul.ro/entertainment/muzica ... index.html.

DOC are o atitudine super bizara si nu inteleg de la ce atatea figuri.

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by Kadhafi »

S-s spus si in emisiune de ce, are un target foarte tanar si fraged. Sensibil la atitudine de marlan nu la bun simt si retorica. Provlema e ca doc are deja 35 de ani si la astia mici de la un prag in sus esti mult prea departe generational de ei si nu mai reprezinti nimic. Parazitii mafia au avut un public relativ fidel care in mare parte a imbatranit odata cu ei si asta le confera longevitatea lor de artisti. Doc daca vrea sa se reinventeze permanent pentru aceias transa de varsta, nu nai are multi ani de cariera in fata lui. Si chiar daca e poate unuk dintre cei mai bun artisti eomani de rap, intemporal nu

User avatar
clnnn
dimineata verific forumu
Posts: 520
Joined: Thu Aug 15, 2013 7:04 pm
Location: Clujgeles

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by clnnn »

Doc a inceput din punctul meu de vedere sa exagereze de cand o dadea prea mult pe ego-rap. Acum si`o arde de zici ca el se pisa pe fani fara pic de respect, o atitudine de tot cacatul parerea mea.
Si Kadhafi, ce plm ti se pare atat de gresit la gagiu` ala? Ca e simtit? Cum spune si cretzu, e un interviu la ADEVARUL, e clar ca omul nu si`o arde gangsta precum intr`o emisiune de profil. Pe langa asta, DOC stia unde se duce, asa ca motivele astea cu "ba Doc a fost de cacat, dar si ala era vai de capu` lui" sunt pur si simplu nule. La ce pizda matii mai mergi acolo daca pe tine te deranjeaza cel ce urmeaza sa`ti ia interviu? E la fel de cocalar ca in interviul alora de la Parazitii care, cum spuneam, sunt niste specimene de oameni. Adica cacat, inteleg un beef, ceva, dar cum mortii tai iti permiti tu sa-l injuri asa pe un om, chit ca ti se pare de cacat - gen cum a facut`o cu Guess Who acolo. Plm, ajung sa cred ca sunt 10% oameni in tot hh asta romanesc care chiar au putina decenta in ei si bun simt. Daca ti`o arzi asa, esti de cacat clar.
alive

dragos23
rapperu vostru preferat
Posts: 214
Joined: Tue Nov 05, 2013 10:03 pm

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by dragos23 »


User avatar
Samio Molfai
Je suis Pateu
Posts: 419
Joined: Thu Nov 17, 2005 5:53 pm

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by Samio Molfai »

Domnu' Doctor de cand sa lasat de fumat e super agitat. Si in interviurile cu Smiley de dinainte de album in studio era la fel de agitat.

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by Kadhafi »

Nu am nimic cu gagiu care e mai mult gagica. Doar ca e mediocru. Practic nu e deloc spontan, fara fise nu are nimic de spus, nu i vine nici in cap sa intrebe ca sa continue discutia intr-un sens. E fara interes si ca reporter fiind incapabil sa aduca in discutie un subiect catusi de outin interesant, sa gaseasca un teren comun cu interlocutorul, si e mediocru ca si prezentator sau ce e el acolo avand carisma unui sobolan innecat. Nici un pic de haz nimic, cand il ai in fata nu iti da pur si simplu imaginea unui baiat dezghetat la minte au contraire zici ca e o baba de la tara caruia ii vorbesti de dizica cuantica.

TMT
un domn / doamna
Posts: 64
Joined: Thu Nov 14, 2013 1:29 am

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by TMT »

Destul de nesimtit DOC. Sunt partial de acord cu Kadhafi, nu e D'artagnan cel mai smecher jurnalist dar hai sa nu uitam ca DOC si VD se stiu de atatia ani si DOC a avut pretentia sa discute cu el la fel ca si cu VD. Adica plm da-o in mortii ei de carisma ca aici nu mai are treaba. Cel putin eu vad interviul ca pe un favor reciproc si sa ti-o arzi asa a fost de cacat rau. Plus ca interviul de presa are un format, MIC Check are alt format, dar asta trebuia deja s-o stie el. M-am uitat 10 minute.

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by hanno »

la partea aia cu istoria pe care o s-o faca el am vazut o combinatie intre gigi becali, vadim si puric..poate face ceva sa-si revina cat mai poate
sper sa dea de un reporter care sa-l aduca cu picioarele pe pamant

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by rage »

prefer sa imi mentin parerea care o am despre el de pe vremea CTC. am inchis pagina dupa ce m-am uiat cam 13-14 minute la interviu.

NskY
#
Posts: 7066
Joined: Wed Apr 04, 2007 7:22 pm

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by NskY »

absolut toti reparii ce au fost la adevarul live au avut o atitudine super ok si toate interviurile de acolo au fost de bun simt. doc e exceptia. chiar am crezut ca sunteti hateri si exagerati. in primul rand la emisiunile alea nu se uita repari, nu reparii sunt publicul tinta, asa ca un limbaj "de lemn" e mai potrivit decat arogante gen "ba, hai sa-ti explic o chestie", injuraturi degeaba sau glume de prost gust cum a facut la finalul emisiunii in legatura cu ochelarii.

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: DOC & Motzu in HD (album 2015)

Post by G-MONEY »

ba ce-mi place mie de voi cateodata, ca INCA mai credeti ca doc da doi bani pe rapperi sau ca mai are de gand sa fie rapper, in afara de cel "de duminica". :) Si acum pe bune, oricat de cacat e atitudinea lui (cum bine ati remarcat, nu e de ieri de azi asa) omul vrea un singur lucru : BANI, BANI, BANI ! Il doare pe el in pula cine l-a facut cunoscut sau cine o sa-i cumpere muzica actuala. Credeti ca aia care asculta pe repeat Pierdut buletin ii intereseaza interviul asta? Nu frate, oamenii se duc in club, danseaza ca bezmeticii pe melodia aia si o asteapta pe urmatoarea.
A zis bine cineva mai sus, cand targetul tau e un public cu varsta intre 16-21, ti-o arzi cum vrei. Nu ma mira deloc atitudinea lui Doc (ma scarbeste in schimb) pentru ca am vazut "simptomele" de multa vreme. :wink:
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests