Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Ha !
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1366
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Jul 28, 2008 3:21 pm
Location: Galati
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Ha ! »

Parerea mea este ca nu ar trebui sa luati parerea niciuneia din parti. Sunt pizde cu totii, Nelu ca nu s-a prezentat si a scris pe facebook, ceilalti ca sunt ei mari smardoi si s-au strans 30 de insi sa bata unul care are 50 de kile ud cu televizorul cu tub in brate. Pizde.
Andrei wrote:Verdele este culoarea mea preferata. Ash dori sa pot sa am grija de tot verdele din lume

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Dani »

ce comportament de maimute salbatice. so 2000.

User avatar
schumy
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2066
Joined: Tue Apr 21, 2009 6:45 pm
Location: sectoru' 3
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by schumy »

''un barbat matur in toate privintele face ce vrea si suporta toate consecintele!''

nu stiu cine e nelly asta, dar tre sa iti mai asumi niste chestii cand dai nume. nu starnesti valuri si pe urma te dai la fund.
nu cred ca il batea nimeni
Image

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

Adică consecinţele normale pentru că le-a spus pe nume sunt semeseuri de ameninţare şi descinderea în brigadă ca să "discute"? Mda. Nu au răspunsuri, piese, argumente, da măcar au brigadă & might makes right, se ştie. Poate ne mai desprindem şi noi de gândirea asta gen banca din faţa scării, că nu strică. Dacă erau "băieţaşi" (whatever the fuck that means in 2016), făceau o piesă, nu mutau la intimidare. Gen, "a, nu, noi n-am venit să batem pe nimeni, voiam doar să discutăm". Ca minerii în iunie 1990. :roll:
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
schumy
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2066
Joined: Tue Apr 21, 2009 6:45 pm
Location: sectoru' 3
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by schumy »

Nelu e nimeni, nu are cine ce sa ii raspunda, doar s-a anturat cu japca. Nu cred ca isi lua vreo palma, doar ca sisu a demonstrat cat de fake o arde nelly. Nu sunt pentru scandaluri sau chestii de genu, dar mi s-a reconfirmat ca e naspa treaba la noi
Image

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

De ce fake, boss? A zis că-i bate şi s-a tras pe cur? I-a înjurat? S-a luat de persoanele lor ilustre? Nu, a zis că-s ipocriţi, că se dau creştini, iubitori de aproape şi antidroguri şi toate cele, când e evident că-s fix pe dos. De fapt Sişu a demonstrat doar cât de fake o arde Sişu, nimic mai mult.

Dar sunt de acord, treaba e naşpa la noi. Pentru că ipopul e populat de neandertali care nu s-au schimbat în sincron cu lumea din jur. Din punctul meu de vedere, poţi să-şi bage moaştele-n cur în timp ce se injectează cu smirnă şi aghiazmă, că mi se fâlfâie. Dar măcar să-i lase pe ăştia mici să facă muzica bună pe care ei au uitat s-o facă de când s-au apucat de propagandă a la sacciv.wordpress.com, dacă tot sunt atât de iluminaţi la cap.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
Godflesh
rapperu vostru preferat
Posts: 265
Joined: Sat Aug 27, 2011 5:51 am

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Godflesh »

ce labareala

User avatar
Godflesh
rapperu vostru preferat
Posts: 265
Joined: Sat Aug 27, 2011 5:51 am

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Godflesh »

Am intrat si eu pe fb de curiozitate. Cred ca rapul de la noi e suprasaturat de baietasi crescuti in scara blocului.
@schumy e doar muzica. singurul raspuns de bun simt la o piesa este o alta piesa.

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Ionuţ »

Băi nici eu nu înțeleg fazele astea, cum să vii cu 30 de inși ca să bați pe unu' singur? Dacă dai povețe în cântecele tale despre iubire și alte lucruri minunate ce vin la pachet cu indentitatea ta de creștin și mâine te duci să-i bați pe toți care nu sunt de acord cu tine, asta nu se numeste ipocrizie?
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by rage »

Da' voi chiar credeti ca era Sisu acolo cu 30 de insi sa il bata/taie/violeze pe baiatul asta de il ia pe sus curentul cand intra metroul in statie? Pe bune acum.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

Hai, boss, n-o arde și tu așa, că e clar ce-a fost asta. ”Show of force”, cum ar zice americanii. Nu zic că l-ar fi bătut, poate doar dacă ar fi făcut urât ăsta micu, dar oricum e super-penală faza, să te duci cu băeții (care-s adulți în toată firea) ca să pui la punct pe cineva care a cântat ceva ce nu ți-a convenit. Așa au făcut și cu Eyekon, și știm cum a decurs discuția aia și ce s-a întâmplat cu piesa cu pricina. Nu s-au dus la dezbatere, ci ca să facă o ofertă greu de refuzat.

Nu credeam s-ajung vreodată să-l laud pe Cheloo, dar măcar conflictul cu GW a rămas la stadiu de muzică, n-a ars-o ca bivolii furioși din Sălăjan.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
h. kissvelvet
dimineata verific forumu
Posts: 545
Joined: Sat Oct 18, 2008 3:07 am
Location: sibiu

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by h. kissvelvet »

Sisu, cedry2k, no nameurile alea din salajean sunt niste ratati pt fazele astea. As vrea sa vad cum ar reactiona ei daca s-ar duce in provincie 2-3 la un concert si ar veni o brigada peste ei la CONCERT. Neli trebuia sa se duca sa-si asume vorbele si sa demonstreze ca e mai barbat ca ei. Rezulta ca toti sunt pizde!

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by iemsy »

Dar nici diss nu trebuie ma sa intoarca, cred ca stie ca i-ar face o publicitate, si asa ii face(caci totusi, sisu e, vrem nu vrem, un nume), vorbim de un pusti care nu-l asculta multa lume si tu oarecum pari ca vrei sa ii pui piedica, nu neaparat sa-i dai o palma ca a spus niste chestii(nici macar injurii) de tine, iti ia fanii?! Hai, ok, fiecare cu ale lui.. ba dar cand ii aud superiori si mandri de treaba asta ca ei au facut bine ca s-au dus n insi sa stea de vorba cu el ca asa e baieteala... pai drake are in pula mea bani de vine cu jumate de torronto peste kid cudi, asta e baieteala? E 2016, las-o-n plm..

User avatar
schumy
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2066
Joined: Tue Apr 21, 2009 6:45 pm
Location: sectoru' 3
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by schumy »

CreativeEgo wrote:De ce fake, boss? A zis că-i bate şi s-a tras pe cur? I-a înjurat? S-a luat de persoanele lor ilustre? Nu, a zis că-s ipocriţi, că se dau creştini, iubitori de aproape şi antidroguri şi toate cele, când e evident că-s fix pe dos. De fapt Sişu a demonstrat doar cât de fake o arde Sişu, nimic mai mult.

Dar sunt de acord, treaba e naşpa la noi. Pentru că ipopul e populat de neandertali care nu s-au schimbat în sincron cu lumea din jur. Din punctul meu de vedere, poţi să-şi bage moaştele-n cur în timp ce se injectează cu smirnă şi aghiazmă, că mi se fâlfâie. Dar măcar să-i lase pe ăştia mici să facă muzica bună pe care ei au uitat s-o facă de când s-au apucat de propagandă a la sacciv.wordpress.com, dacă tot sunt atât de iluminaţi la cap.
E trist, nu sunt partinitor, totul e pe duca in hh romanesc, nici sisu&co nu evolueaza nici pustii noi nu rup mui.Sau poate nu mai am eu entuziasmul varstei. Ma doare labanana si nu vreau sa divaghez spre smirna si porumbei albi dar hh inseamna atitudine, inseamna cojones, mesaj, adevar, tupeu, idei, revolta. Nu vad asta la nelu, nici la majoritatea din generatia lui. Vad vorbe seci cu voci pitigaiate. E din ce in ce mai mare haul din hh, nu se intampla nimic notabil, absolut nimic. Asta nu e hh ce e la noi, e dance pe bpm mai lent
Image

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by rage »

Se duce totul de rapa pentru ca nu mai are (aproape) nimeni atitudinea aia hip hop, care sa iti transmita ceva. Neli doar se pricepe la rime si are niste dume aruncate pe ici pe colo. Atat. In rest e ZERO.

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests