Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Djony »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=BYo8--5 ... c6&index=1[/video]
Ba,cum e piesa cu Pacha :bow: ,dar cu Keri la productie,nu ma mira

User avatar
Cristi
#Spargator fericit
Posts: 1608
Joined: Mon Feb 14, 2011 8:25 am
Location: undeva pe terra

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Cristi »

degeaba vrei s-ajungi erou , nu exista!

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

Bă, cine-i Oscar? Vocea sună a 12 ani, versurile sunt prea pizdă. Şi-n general, piesa asta cu Davaua le-a cam dat ruşine veteranilor. Cum pula mea să suni nişte copii să-i ameninţi cu bătaia că nu-ţi place muzica lor? Repări trişti, plm.

Edit: ăsta e clipul incriminat:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=Jh8x62JHGxI[/video]

Foarte tare, ce să zic? Bravo lui. Nu ştiam că Neli face muzică aşa bună. De fapt, în afară de battle-uri, nu ştiam nimic despre el. Ruşine să-mi fie.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
Godflesh
rapperu vostru preferat
Posts: 265
Joined: Sat Aug 27, 2011 5:51 am

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Godflesh »

blana ultima piesa :bow:

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by aghiuta »

CreativeEgo wrote:Bă, cine-i Oscar? Vocea sună a 12 ani, versurile sunt prea pizdă.
E copchilul ala care mai apare prin videoclipuri la Satra BENZ, l-am vazut si pe artwork-ul de la Pui de Om a lui Chimie. E un fel de Micutzul Coae al zilelor noastre.

Na:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=uQaX972TsAM[/video]

User avatar
HiroHito
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1282
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:14 pm
Location: in chirie.

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by HiroHito »

Au niste voci superenervante amandoi. I'll pass.

ciuschi
dimineata verific forumu
Posts: 621
Joined: Fri Sep 24, 2010 8:34 pm

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by ciuschi »

Cica a venit sisu cu brigada salajan sa il cardeasca pe asta micu la un eveniment battle mc. Muzica rap in 2016 :))
Chiar trist ce se ntampla
Vallejo wrote:mai bine asc manele decat alta muzica romaneasca. pe bune


User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by aghiuta »

Si Eyekon parca a patit ceva asemanator, ori a primit telefon de "dojana" de la Sisu, ori s-a trezit cu brigada nemuritoare peste el la un concert, nu mai stiu. Pana la urma a dat jos de pe net piesa in care facea referire la propovaduitorii cuvantului divin.

Primesti iubirea noastra crestina sau iti dam la cap. Gyeah, amin.

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Djony »

Ca sa nu inteleaga lumea gresit dupa cum stiti toti si radeti, aseara nu m-am prezentat la meciul de battle pentru centura.
Motivul pentru care nu am putut ajunge, este ca am fost avertizat inainte sa plec ca a venit Sisu cu Brigada Salajan si ca sunt vreo
30 de oameni care au avut chiar si pumnale si cutite, dar nu au putut intra cu ele. Stiam ca au venit pentru mine, dar stiti de ce?
Pentru ca in urma cu cateva ore, primeam telefon de la SISU in care spunea " Bãgami-as pula in familia ta cand te prind te bat rau, PAAAA! ".
Am primit mesaj de la toti din Salajan cu amenintari " Ai intins coarda pana la capat" , " Ce te faci cand ne vedem?", am primit de la unul din ei si piesa "I'm a soldier" de la 2pac.
M-a injurat chiar si Cedry2k, mi-a spus " sa-mi mananci toata pula ". Este ok, sincer chiar ma asteptam sa fie o reactie din partea lor mai agresiva verbal...dar au venit 30 de oameni sa ma sparga.
Jianu a zis " ii dau un cutit " toti ma asteptau sa ma incinga.
Sa nu va mai spun ca primeam mesaje de la apropiatii lor care imi spuneau " am vorbit cu toti si vor sa te bata, de asta au venit ", au vrut sa ma umileasca si sa ma bata.
Acesta este motivul real pentru care au fost prezenti la battle. Sisu s-a urcat pe scena si a zis " nu-l batea nimeni, imi pare rau ca nu a venit, doar am vrut sa vorbesc cu el", dar lumea nu stia ca m-au sunat sa ma intimideze de mult.
Da recunosc, m-am speriat si m-am cacat pe mine cand am aflat ca trebuie sa ma intalnesc cu TOTI si stiam ca vor sa ma bata. Eu am zis ca facem rap, ca ei sunt legende si ca eu sunt un invatacel.
Nu le-am dat un diss in care sa-i jignesc sau sa-i injur, doar ca am fost dezamagit ca s-au luat de mine dupa piesa ATENTIE!
Am toate mesajele si amenintarile, am toate lucrurile astea, oricat de barbati sunteti voi astia de ma luati la pula pe facebook. Ia iesiti voi la bataie cu toata brigada salajan si cu Sisu!
Eu nu sunt smardoi parte-n parte, eu fac muzica. Daca eu am vrut sa spun adevarul si s-a ajuns la bataie si amenintari cu moartea... ei bine, eu veneam singur la battle, nu cu brigada de malaci.
Ei nu au nimic de pierdut, dar eu am multe. Sunt constient ca nu faceam fata, asa ca am evitat un scandal plin de nervi si umilinta. Radeti de mine, insa voi in locul meu nu erati deloc.
Am 22 de ani 60 de kile si am tupeu sa vorbesc si sa spun tot ce simt, as fi venit si aseara daca eram la o discutie doar.
Credeti ce vreti, sunteti baieti, dar nu mai punem si noi pixul pe foaie?

PS: Le-am vorbit mereu cu respect, chiar si pe piesa aceea am incercat sa le spun ca eu chiar tineam la ei si la muzica lor si ca s-au luat de mine aiurea.
Pentru cei care credeti ca doar au venit sa vorbeasca aseara...o seara buna!

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

Mda. Trist, în pula mea. "Animale subjugate, gata să iasă turbate cu topoare şi pumnale curbate"... Versus nişte copii, că pula noastră de bagabonţi, rimele ies greu, cuţitele imediat. Dar măcar copii-s oameni. Şi ce-a zis puştiul ăla de doar 14 ani pe piesa aia e mai adevărat decât ce-au zis Cedrea şi Sişu pe ultimele 3-4 albume. (O piesă Oscar face cât toată discografia Cedryr2k. :P)

Mă întreb, dacă le dă Gani diss, ce fac? O scot la parte-n parte?

PS. Jianu ce puţa lui se bagă? Dintre toate mizeriile astea, cel mai mult mă enervează că Bieber-wannabe ăsta se vede păzitor al repului. :evil:

On topic. Am ascultat albumul de vreo 3-4 ori, plus materialele mai vechi, şi-s fericit să raportez că mă gâdilă foarte plăcut la urechi. Neli este de urmărit, are foarte mult talent şi merită tot respectul. Să nu săriţi peste materialul ăsta, e cu siguranţă unul dintre cele mai bune de anul ăsta. :bow: :bow:

EDIT. Am intrat pe FB să citesc comentariile la mesajul de mai sus... Ce specimene de oameni ascultă hip-hop în ţara asta, să-mi bag şi să nu-mi mai scot! Numai gangsteri de 12 ani, cu Haarp băgat undeva în nickname, care-l acuză pe Neli că de ce nu s-a bătut cu ăia... Vai de pula noastră, ţi-e şi ruşine să zici că asculţi hip-hop.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by rage »

Asa fac baietasii. Te-a suparat unul, l-ai ars. Nu stai sa te bati in postari pe Facebook in care sa fii politically correct, ca stai, c-o fi c-o pati, sa privim din toate unghiurile, pula mea.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

Cineva să-l sune pe Sişu şi să-i spună că la 40 de ani nu mai este băieţaş.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

^h8-
serios, sunt ok
Posts: 413
Joined: Sat Jul 07, 2007 12:43 pm

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by ^h8- »

cata agitatie pentru un personaj mediocru din toate punctele de vedere

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

Ei, nu fi aşa aspru, c-a fost mişto ultimul album. Mai puţin piesa cu El Nino şi Rashid. Plus c-a rămas băiat. ;)
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

^h8-
serios, sunt ok
Posts: 413
Joined: Sat Jul 07, 2007 12:43 pm

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by ^h8- »

te rog. sisu e submediocru

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 14 guests