Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

Vorbiț prostii, să mor io. Dacă Neli e ZERO, pierdut hip-hop românesc, îl declar nul. Găsitorului, un călduros ”sugeți pula”.
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Werther
Sturm und Drang
Posts: 4675
Joined: Sun Jun 11, 2006 7:39 pm
Location: Bucuresti

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Werther »

mi e foarte rusine de acest hip hop romanesc si de multi oameni din el...

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by iemsy »

Acum vad, am scris torronto fmm de torrente :)) eu chiar vad ipapu asta ca un autobuz de ratb unde veteranii au loc pe scaun si daca vrei si tu sa iei loc, pfff.. ba ce misto era pe vremea hades/facem/veteranii, ok, poate eram si noi mai mici si nu exista facebook si youtube sa vezi toata scursura prin comentarii dar parca era mai misto toata "miscarea" asta..

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Ionuţ »

eu chiar vad ipapu asta ca un autobuz de ratb unde veteranii au loc pe scaun si daca vrei si tu sa iei loc, pfff..
Perfect potrivită analogia lui iemsy.
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

rage
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 3063
Joined: Tue Dec 02, 2008 11:06 pm
Location: bucuresti.

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by rage »

Care este rostul comentariilor "vai, imi e rusine", "vai, e 2016, trogloditilor"? Hai sa fim seriosi, daca voua va place cum arata hip hop-ul romanestc in 2016, atunci... :)

Da, nu imi place Neli. Nu imi transmite nimic. Repet - are rime bune, arunca dume ca lumea, dar atat. Nimic mai mult.

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Djony »

Ba,da tineti minte can Dobrescu si-a batut pula de Sisu la Mic Check ca nu are flow? Sunt curios de ce nu s-a dus Sisu atunci sa il astepte pe VD la concert sa `vorbeasca` cu el :D
Sincer,mie nu mi se pare cine stie ce chestie ca s-a dus Sisu sa `vorbeasca` cu Neli,dar faza e ca de vreo cativa ani o arde crestin,cu iubire si plm...
Pai crestinii nu intorc si celalat obraz??

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Kadhafi »

Eu am inteles ca i au explicat lu asta micu pentru ca fraieri sa inceapa sa cunoasca veteranii sa le explice despre cum e zi de zi ai cum trec anii ...

User avatar
iemsy
Decanul
Posts: 6748
Joined: Thu Jun 14, 2007 12:20 pm
Location: Lujerului 41

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by iemsy »

si sunt tarfele cu muia

User avatar
Shade.
Shaman
Posts: 3273
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:08 pm
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Shade. »

E interesant ce se întâmplă. Amuzant şi tragic în aceeaşi măsură. V-aţi aprins de la un set de date neverificate, nu avem cum să ştim care e povestea în întregimea ei. Cert este că dacă ar fi adevărată, probabil e exagerată, are un adevăr profund care nu s-a înţeles pe deplin. Şisu şi brigada sălăjan (cât de dubios sună ca termen şi concept) au un set de valori foarte puternice, au principii pe baza cărora trăiesc (bune rele sunt ale lor) iar tânărul,probabil a contestat acele valori. Ori de câte ori înjuri sau conteşti valorile cuiva trebuie să îţi asumi şi consecinţele acţiunilor tale. E o naivitate să ceri normalitate, respectarea legii sau maturitate. Nu e atât un principiu social cât unul biologic, oamenii ţin de ideile şi poziţia lor. Eu personal am avut nevoie de peste 10 ani de dezvoltare personală, studii, meditaţie să pot să îmi controlez instinctul de a nu deveni agresiv când cineva mă contestă sau îşi bagă pula în valorile mele, nu toţi oamenii au capacitatea asta. Spre exemplu dacă eu sunt în vacanţă în Filipine şi mă aventurez prin locuri uitate de lume unde încep să râd de musulmanii de acolo şi de valoriie lor îmi asum că există probabilitatea să apar într-un clip cu Abu Sayyaf şi o macetă lungă.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
schumy
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2066
Joined: Tue Apr 21, 2009 6:45 pm
Location: sectoru' 3
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by schumy »

Rezonez
Image

T.Mihai
-Yuhuu!
Posts: 1176
Joined: Mon Jan 07, 2008 5:16 pm
Location: pe zona

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by T.Mihai »

nu-mi plac oamenii care se iau de alti oameni daca nu le-au facut nimic. plm. esti un om slab. de cacat mai exact. vrei publicitate? plateste spot la tv.
"my life is my game"

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Kadhafi »

Eu din ce stiu e ca sisu niciodata n a fost nebun dupa scandal pana cand n a trebuit sa infrunte ura bagabontilor chiar in salajan un de petrecut zile si nopti in strada alaturi de cea nai periculoasa brigada

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by Djony »

Ma invata sa fiu atent la tot ce se intampla,caci pentru bani nu-i o intamplare o gaura in tampla :D :D :D :D
Asa era,nu?:)))

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Neli - Sincer 2 (Album 2016)

Post by CreativeEgo »

oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests