El Nino - Binecuvântat (2017)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by CreativeEgo »

oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

^h8-
serios, sunt ok
Posts: 413
Joined: Sat Jul 07, 2007 12:43 pm

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by ^h8- »


^h8-
serios, sunt ok
Posts: 413
Joined: Sat Jul 07, 2007 12:43 pm

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by ^h8- »

[video]https://youtu.be/Bo0e4l4jAh4[/video]

:lol: :lol:

"cum e sa fii cel mai slab pe ce-a mai buna piesa a ta?" nu stiu la care se refera dar m-a dus cu gandu la "fac din noapte zi" :lol:

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by Boka »

ataaaat...la pensie cu afonu. :twisted:

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by Vallejo »

sau la lucru ca nu primeste pensie pe ce a muncit

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by Vallejo »

ba da pune si restu daca tot pui diss uri ca sisu pe instagram e cea mai tare parte din cearta asta. nu vrea nimeni sa asculte un diss el nino fara comentariu de la sisu

[video]https://youtu.be/B0eBvcJMY_Y[/video]

RanciD
dimineata verific forumu
Posts: 678
Joined: Fri Jul 12, 2019 7:00 pm
Location: Constsatik

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by RanciD »

are 33 si se crede 66 la dublaje. il face sisu ca are doi septari. nu, 666? off-beat si afon? suna familiar, liricile techno sunt AI-ul lui (virtual-mente). e ca si cum ai da din nietzsche cand tu esti mediocru, dar ai un plus de sarm. nietzsche n-a futut, n-a tras pe nara, la vena, poate opiu, n-a experimentat, era timid, de-asta sisu e idol al gloatei. stiu ca l-a batut pe rimaru, dar rimaru ajunge in rai, sisu tre' sa mai dea matzele pe afara un pic, ca sa-l ia in seama Domnul (allah, iehoveh, GoD). sisu>uzzi>el nino>omu gnom>> ganja, omul a abordat toate stilurile. sunt curios ce ar fi facut rimaru, dupa "'infam". o (C)rima oribila, poate! oricum, ca in caracal, stabor intre tiganizati vezi si-n dobrogea. da sa nu mai zica bucurestiul ca e smecher cand doar militieni si pasarici auzeam in anii 90, adica mesajul h-h-ului nu ajungea la noi, si eram uniformizati mental sa-i gasim cool p-astia. sa mor daca ma identific cu el nino sau sisu sau uzzi sau rimaru, dar nu pot sa suport acesti bulache care o ard capitalist, gen el nino, necro, michael madsen, mike tyson, nasi-miu. aceste femei nu stiu ca pot sa frizeze manelele chiar si doar fiind autentici? ce vreau sa zic e ca nu m-as bucura ca liviu varciu ii da diss lui domnul problema, pentru ca mie imi place domnul problema. sunt uniformizat mental din era iliescu, am doar carti de tonti. ce-i cu bucuria asta a provincialului ca e mai prost al' din bucale, care avea carti, teoretic, cand in rap (nu hip-hop) n-au decat carti de joc.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by Boka »

sisu o puse primu ca nino nu voia sa o puna acum.

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by iustinescu »

Cum vad eu toata treaba:
-el nino are diss.ul asta facut de ceva timp si probabil l.a mai trimis unor "apropiati"
-un "apropiat" i l.a dat mai departe lui Sisu
-sisu a urcat piesa pe youtube alaturi de cel mai prost intro posibil , dorind sa.si creeze un avantaj
-apoi el nino, ca sa nu pice de fraieri, l.a urcat si el imediat, ca oricum n.avea ce sa mai faca

Ideea e ca el nino l.a atins bine pe sisu si a punctat cam la toate capitolele. Nu ma asteptam, sincer sa fiu....cum nu ma astept nici la un raspuns pe masura. Dar ar fi chiar smecher sa vina sisu cu un flow din ala de pe "bine ai venit in paradis" si sa.l scuture putin. Oricum la nivel de smardoiala pe social media, sisu e mai bine pregatit :lol:

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by Vallejo »

in video ala cu comentariu lu sisu la inceput si la sfarsit. la 0:18 am crezut ca o sa inceapa sa dea un freestyle :lol: la 0:26 se aude un cocos? lol la 0:48 cand zice de cedry2k si incepe melodia parca esti in biserica

avem nevoie de un live pe instagram de la sisu. ma indoiesc ca sisu poate sa faca un diss tare. dar pe live e amuzant

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by Mallone »

Viața e complexă și are multe aspecte.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by Boka »

acu vazui :))) a dat si el haleala la botanisti :))) faceam si eu destea acum ceva timp cu x-zibit :))))

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by aghiuta »

RanciD wrote: nu pot sa suport acesti bulache care o ard capitalist, gen el nino, necro, michael madsen, mike tyson, nasi-miu.
Cunoscuți în unele cercuri sub titulatura de The Power (St)rangers.

By our powers combined, Captain Random!

RanciD
dimineata verific forumu
Posts: 678
Joined: Fri Jul 12, 2019 7:00 pm
Location: Constsatik

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by RanciD »

temperamentul individualist ii leaga , si au toti supraeu-ri avide de succes si sine nedezvoltat fobic (cunoastere, aviditate de putere)!

User avatar
aghiuta
Scrib si orator
Posts: 730
Joined: Mon Sep 22, 2008 9:11 pm

Re: El Nino - Binecuvântat (2017)

Post by aghiuta »

Mă gândeam eu...cu Necro și Mike Tyson am ars-o în 2005 când au venit la mine acasă și mi-au băut toată rezerva de alcool, deci nah, îi știam de individualiști. Dar pe naș-tu nu îl cunosc, de aia nu m-am prins de legătură.

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: Mallone [Bot] and 42 guests