Folosim cookie-uri pentru a va putea oferi cea mai buna experienta in utilizarea website-ului. Cookie-urile sunt fisiere stocate in browserul dvs si sunt utilizate de majoritatea website-urilor pentru a permite personalizarea experientei dvs web. Daca dati click pe "ACCEPT", inseamna ca sunteti de acord cu folosirea cookie-urilor. Accept

RWMNCS - RAW (2017)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Re: RWMNCS - RAW (2017)

Postby Vallejo » Wed Dec 27, 2017 5:32 pm

Vallejo wrote:tineretu stie mai multa engleza pentru ca acum lumea nu prea mai asculta hip hop din romania.

muzica din romania de fapt. aia care asculta 80% sunt copii de 10 12 ani si batrani de 40 50 de ani. 10% nu stiu engleza si mai sunt 5% aia la care le place cu adevarat muzica din tara. si am uitat de aia 5% care sunt rapperi si se asculta intre ei

probabil nici aia care fac muzica din romania cei mai multi nu asculta muzica din romania

eram cu cainele sa si faca nevoile si 4 5 copii de 10 11 12 ani se jucau miuta si ascultau satra benz bernabeu pe telefon . mi am amintit asa ma jucam si ascultam eu grasu . mai ascult acum ? nah . o sa creasca si ei si n o sa mai asculte asa ceva
I'm bout my spinach, cheese, dough, chedder, feddi, gwop, money, moolah, mozzarella, et cetera, et cetera
Vallejo
baby scarecrow

Liked in: 0 post

Postby Flegmaticul » Wed Dec 27, 2017 6:59 pm

hanno wrote:cu atata youtube, facebook si seriale in engleza nesubtitrate chiar cred ca "tinerii" stiu engleza mai bine decat generatia noastra..

voi si tampitii de mallone sau rage, nu sunteti generatia 90, noi stim italiana, franceza, ca rimaru, kazi.si hip hop e un gen mtv-st, nu e mai popular ca alternative sau brit rock. hip hop pt.wu-isti inseamnaa doar gravediggaz, killarmy, warcloud, ca sa stiti. nu uitati nici ca dorian micu e bi!
RZA (sau altul) invented the sun, puppy dogs, ice cream, and electricity. He can’t be touched.
Flegmaticul
rapperu vostru preferat

Postby Ionuţ » Thu Dec 28, 2017 11:15 pm

nu uitati nici ca dorian micu e bi!

El știe sigur, doar s-a futut în cur cu Dorian.
Știi că roata se-ntoarce, când nu crezi atunci ți-o coace
Ea nu prea vorbește, tace și ți-o face...
Când o vezi nici nu-ți dai seama
Nu-i de bine începe teama
Cine-i dama? O cheama Karma, scoate arma
Ionuţ
#pacifist#

Postby Flegmaticul » Fri Dec 29, 2017 6:01 am

nu stiu, man, nu-s din irlanda
RZA (sau altul) invented the sun, puppy dogs, ice cream, and electricity. He can’t be touched.
Flegmaticul
rapperu vostru preferat

Postby Flegmaticul » Sat Jan 06, 2018 7:54 pm

doc e oficial bugs bunny al entertainerilor pro-americani, micu e noul "straight lady", din fratii marx. g
Flegmaticul
rapperu vostru preferat

Postby h. kissvelvet » Wed Jan 10, 2018 5:58 pm

pai si cine face milioane de vizualizari pe youtube daca nimeni nu asculta rap romanesc, vallejo?

din album am ascultat cateva piese si nu pot trece peste cum accentueaza doc cuvintele in engleza, da mai bine dorian.
h. kissvelvet
dimineata verific forumu

Postby Vallejo » Wed Jan 10, 2018 6:29 pm

nu stiu. copiii si batranii ? plm raman la ce am spus ca acum nu se mai asculta rap din romania cum se asculta candva si acum se asculta mai mult rap din state. generatia asta stie mai multa engleza si muzica nu se consuma mai repede acum. muzica slaba s a consumat tot timpu repede

si albumu asta nu e mediocru. e slab rau. de ce nimeni nu e sincer sa o spuna?
I'm bout my spinach, cheese, dough, chedder, feddi, gwop, money, moolah, mozzarella, et cetera, et cetera
Vallejo
baby scarecrow

Postby Marmot » Thu Jan 11, 2018 11:29 am

Eu inca nu l-am ascultat, cand o sa am timp. :))
Marmot
tanar

Postby nea Caisa » Mon Jan 15, 2018 8:30 pm

ce e cel mai surprinzator e ca astia de la ctc mereu au cautat sa faca tevatura cu mult inainte de a scoate ceva, au venit si cu idei noi de marketing si s-au strofocat sa atraga atentia. de cele mai multe ori le-a si iesit. ori nu au avut idei misto de marketing, ori nu au vrut sa cheltuie bani pe promovare, ori si-au pierdut ei insisi increderea in proiect...
nea Caisa
campion pe sate

Postby Flegmaticul » Mon Jan 15, 2018 9:13 pm

e unul, rraduu gghelbeereu, care in loc sa faaca filme cu mine, el face videoclipuri cu micu. e maniat, de parca grasul homosexual are talent si eu nu.
Flegmaticul
rapperu vostru preferat

Previous

{ QUICK_REPLY }

Return to Hip hop romanesc