Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

Pilu
Maestru-n șoșoni
Posts: 4967
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Feb 06, 2008 6:43 pm
Location: Cluj

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by Pilu »

Jager? Eyekon? :lol: :lol:
G-MONEY wrote: exista oameni prosti, oameni foarte prosti, oameni extraordinar de prosti..Pai si eladio in care categorie e? Pai ho ca pana la eladio mai avem.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by Boka »

lol...daca esti un retard care nu stie sa agate decat in club,ca acolo e galagie si nu iti trebuie vrajeala,ba da,grasu e relevant.
Daca te-ai oprit la ascultat biugi mafia,la familia,grasu,spaic,ghies hu si satra benzi si nu te-ai bagat in undergroundul romanesc(nu mai vb de ala strain ca e limba chineza pentru voi) si iti cam place asa repu da nu esti rapper ca e de cacat si rusine si penibil,atunci da,grasu e relevant.
Daca nu mai esti repar ca "te-ai maturizat"si ai "evoluat",atunci da,Grasu e relevant.
Daca esti fost rapper da ai descoperit ca ai si pizda si iti place sa ti-o freci seara inainte de culcare pe dance,pop,si alte cacaturi siropoase sau electronice,atunci da,toti aia de la okapi,hahaha,goldenbwoy,satrabenzi si golani sunt relevanti.
Nu stiu de ce il pui pe Shushi in aceeasi oala cu grasu...unu are respectu international de la oameni ca Lord Lhus,Sean Strange,Mr Erbie,aia de la Killarmy,AOTP,etc,si are si colaborari cu multi dintre ei,si celalalt face dance si are niste fani retarzi.Nu zic ca nu are talent,doar ca si-l foloseste prost.Daca ma luati cu cati bani face,puteti s-o sugeti de pe acum.
Rimaru...vrei sa comparam liricile celor 2?Nu cred.Da acum nimeni nu mai asculta lirica.Pt ca nu o intelege nimeni.Pt ca majoritatea sunt retardati.Skillurile?Iar nu cred.
La naiba,eu sunt mai relevant ca grasu cand vine vorba de rap.
Ahaha,Pilule,te mananca si pe tine...de departe.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by Boka »

am zis AOTP,nu Vinnie :lol:
da,e slaba piesa,Vinnie ii omoara daca se pune la mintea lor :lol:

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by hanno »

cam trist sa i se sustina cauza lui grasu mai ales in comparatie cu rimaru..

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by Dani »

:lol: :lol: ba, mai cititi inca o data, incet asa, ce a scris boka acolo despre raperi si cum trebuie sa arate/imbrace/fie oamenii care inca mai asculta rap. Asta doar asa, ca sa vedeti cu cine plm incercam sa ne contrazicem :connencter:
Deci boka, daca unul asculta rep si isi ia camasa din aia normala pe el si niste pantaloni normali, nu xxxxl, plm nu are voie sa asculte rep, ca nu reprezintah valul. Vai sa-mi bag pl, incerc sa ma duc multi ani inapoi sa ajung la nivel cu tine si nici cand eram copil si prost nu eram atat de prost.

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by Boka »

Dani wrote::lol: :lol: ba, mai cititi inca o data, incet asa, ce a scris boka acolo despre raperi si cum trebuie sa arate/imbrace/fie oamenii care inca mai asculta rap. Asta doar asa, ca sa vedeti cu cine plm incercam sa ne contrazicem :connencter:
Deci boka, daca unul asculta rep si isi ia camasa din aia normala pe el si niste pantaloni normali, nu xxxxl, plm nu are voie sa asculte rep, ca nu reprezintah valul. Vai sa-mi bag pl, incerc sa ma duc multi ani inapoi sa ajung la nivel cu tine si nici cand eram copil si prost nu eram atat de prost.
ia zi,geniule,unde am scris cum ar trebui sa arate/imbrace oamenii care inca mai asculta rap?De aia e relevant grasu pentru tine,ca nu intelegi nici pe drecu.Pentru ca esti retardat.De aia.Si nici nu ai vreo treaba cu rapu.

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by Ionuţ »

hanno wrote:cam trist sa i se sustina cauza lui grasu mai ales in comparatie cu rimaru..

LMAO
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

User avatar
hanno
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2474
Joined: Sat Apr 18, 2009 10:18 pm

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by hanno »

nu mi-a placut niciodata rimaru da ce plm facem? nici pe picior de egalitate nu poti pune un mc cu un artist hip-pop

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by Ionuţ »

Și mă rog, ce e rău în a combina pop cu hip hop? Sau e mai bine cum a făcut Rimaru' de a trecut direct la manele?
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by G-MONEY »

Pilu wrote:Jager? Eyekon? :lol: :lol:
Da coaieee, Eyekon asa !! :lol:
Boka wrote: La naiba,eu sunt mai relevant ca grasu cand vine vorba de rap.
PURE GOLD ! Asta merge direct la posturi memorabile! :lol: :bow: :lol:
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

ciuschi
dimineata verific forumu
Posts: 621
Joined: Fri Sep 24, 2010 8:34 pm

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by ciuschi »

tu esti mai relevant ca grasu cand vine vorba de cantar
Vallejo wrote:mai bine asc manele decat alta muzica romaneasca. pe bune


Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by Vallejo »

ba lasand vrajeala curaj a fost un album fain dar dupaia grasu a devenit naspa frate. deci intr un fel ii dau dreptate lu boka grasu nu mai e relevant pt mine de ex dar n ai nici cum sa zici ca nu mai e relevant pentru ca idiferent de ce besini toxice gen despablito aia sau tare frate o sa fie persoane care o sa l asculte. l as pune grasu in oala cu bug mafia sau parazitii sau la familia. adica pot sa scoata numa muzica penala ca lumea tot o sa i asculte. sunt cateva nume care o sa fie relevante tot timpu

cat despre guess who nu am inteles niciodata cum de e asa apreciat. adica omul n are nimic special. nu a fost niciodata tare sa zici ce versuri smechere are asta sau nu a fost niciodata un artist decent cu muzica buna. a scos numa mizerii

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by Boka »

Pai da,Vallejo,man,da inainte il ascultau rapperii,si eu inca mai ascult treburi mai vechi de la el.Si acu il mai asculta lumea da e alta lume:acum il asculta numai domnisoarele,panselutii(ca asta de deasupra ta cu gluma lui super smechera,yeah),transsexualii si corporatistii(tot aia).Eu spuneam ca nu mai e relevant pentru rapperi si miscarea hip hop,normal ca pentru restul gastelor va fi relevant tot timpu cu versuri gen lalalala de dimineata pana seara.Laketi de vineri seara-n club cu berea la 0,33 15 lei.Si nu il hateresc,dimpotriva,il admir ca om de afaceri ca si-a gasit o nisa mai mare decat a rapperilor si face mai multi bani,bravo lui,dar lumea tre sa se trezeasca si sa constientizeze ca nu mai are treaba cu hip hopul.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by CreativeEgo »

Bă, știu c-am mai spus, dar tre să fie cumplit să fii atât de ignorant încât să nu poți nici măcar să realizezi cât ești de ignorant...
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Grasu X Guess Who (Album 2018)

Post by G-MONEY »

O piesa Eyekon face cât toată discografia lui grasu 8)
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests