Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
iustinescu
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 5209
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:49 am
Location: bercenar

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by iustinescu »

Mallone, ne.ai exasperat sincer cu dorinta ta repetata de a.i spala hoitul retardului de boka. Nu mai incerca sa.i iei apararea, pentru ca in afara faptului ca te repeti, lumea s.a convins de foarte mult timp ca este un dobitoc fara pereche :lol:. Nu cred ca intereseaza pe nimeni cate beri ai baut tu cu boka (inainte sau dupa ce te ameninta cu bataia pe forum),iar afirmatia ta cum ca "Boka de pe forum ≠ Boka din viata reala" arata faptul ca boka e o tarfa cu 2 fete. Pai cum vine asta? In viata reala, dupa 3-4 beri suntem ok, iar cand deschidem forumul brusc ne schimbam de caracter?!?! Dar unde suntem aici, in avatar? :lol: Nu.i tot viata reala...forumul asta? Sau in spatele tastaturii putem sa ne punem orice haina si sa aruncam cu mizerii in stanga si dreapta doar de dragul conflictului?

Kadhafi
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1443
Joined: Tue Sep 03, 2013 2:31 am

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by Kadhafi »

eu daca ma invitati la voi acasa ma pis in chiuveta v-o spun de pe acum

Boka
"TaTy"
Posts: 7247
Joined: Tue Feb 26, 2008 2:49 pm
Location: Craiova/Tg-Jiu
Contact:

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by Boka »

de ce ma jignesti,amice?Vezi cine genereaza conflictele?

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by G-MONEY »

ba cum e descrierea aia despre ego de la sport, da-te-n pula meaaaaaaaa, asa ceva :lol: :lol: Sorry Ego. Eu v-am zis mereu cam ce a zis si Mallone: Boka e dobitoc irecuperabil, si-n virtual, si-n real si unde vreti voi doar cand e vorba despre un singur subiect: politica ! In rest sunt sigur ca e super de treaba.
Omul nu intelege sau nu vrea sa inteleaga ca aia care "i-au dat" pe o parte ii iau pe alta. I-am explicat si acolo pe topicul ala de politica, degeaba, traieste in bula lui. Nu intelege ca daca cineva ii da salariu 10 lei in loc de 5 si inainte mancarea il costa 2 lei si acum 7 lei, el practic se bucura de aceiasi bani. Dar conteaza ca i s-a dat ceva. EXACT ca o baba pe care am vazut-o acum cativa ani de sarbatori care s-a pus la o coada la Piata Unirii, desi NU STIA la ce e coada, dar auzise ca se da ceva (dadeau unii niste gogosi gratis). Nu conta ce era, ea voia sa primeasca, sa i se dea ceva. Asa e si boka si nu-l scoti din ale lui la capitolul asta.

Si legat de muzica Mallone, nu cred ca a zis cineva ca rapperul boka e naspa. Din contra, inclusiv eu i-am luat apararea de multe ori. Oricat de obscur este el in domeniul asta, in mod clar nu a fost praf pe putinele piese pe care a aparut. Dar cum am zis mai sus, dobitocimea de care da dovada la capitolul politica, il ridica pe boka la rangul de animal retardat, pentru ca persista cu adevarat in asta :lol:

Cat despre faptul ca a zis ca nu ii place sau nu ii MAI place Grasu, aici pula mea, chiar nu e de condamnat. Oricine are dreptul sa ii placa ceva sau nu. Bine, tinand cont ca e boka, e normal sa-l luam la pula, asa cum il luam si cand era vorba de pateu si buceaga sau cand a postat (dino parca) desenul cu delfibokul, care a fost apogeul acestui forum ! :lol: :bow: :lol: Dar vorbind serios, despre muzica oricine poate avea o parere.

Aa si app, mie niciodata nu mi-a placut Guess Who, dar NICIODATA ! Mai rapper ca el e F.Charm ala sau cum il cheama. :D
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by Mallone »

iustinescu wrote:Mallone, ne.ai exasperat sincer cu dorinta ta repetata de a.i spala hoitul retardului de boka. Nu mai incerca sa.i iei apararea, pentru ca in afara faptului ca te repeti, lumea s.a convins de foarte mult timp ca este un dobitoc fara pereche :lol:. Nu cred ca intereseaza pe nimeni cate beri ai baut tu cu boka (inainte sau dupa ce te ameninta cu bataia pe forum),iar afirmatia ta cum ca "Boka de pe forum ≠ Boka din viata reala" arata faptul ca boka e o tarfa cu 2 fete. Pai cum vine asta? In viata reala, dupa 3-4 beri suntem ok, iar cand deschidem forumul brusc ne schimbam de caracter?!?! Dar unde suntem aici, in avatar? :lol: Nu.i tot viata reala...forumul asta? Sau in spatele tastaturii putem sa ne punem orice haina si sa aruncam cu mizerii in stanga si dreapta doar de dragul conflictului?
De acord ca si forumul reprezinta o realitate. Dar nimic nu se compara cu momentul ala cand doi oameni se intalnesc fata-n fata.
Viața e complexă și are multe aspecte.

DiNO
Moderatorul Celebru
Posts: 7465
Joined: Sat Mar 03, 2007 11:12 pm

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by DiNO »

As da niste bannuri, just for fun.
Hehehe...

M-am oprit din citit undeva pe la bere la 0.33 vineri seara.
Image

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by nea Caisa »

DiNO wrote:As da niste bannuri, just for fun.
Hehehe...
sustin !

User avatar
creTzu
aka Cascarino sau Nelu
Posts: 1970
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:10 am
Location: Suceava
Contact:

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by creTzu »

am ras :)

Nae.
.|.
Posts: 1076
Joined: Wed Jan 30, 2008 12:57 pm

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by Nae. »

;nza

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by Vallejo »

nu doar acum tot timpu muzica din ro a fost o imitatie dupa ceva. despre ce vorbim?
eu tot astept vremea cand albii din romania nu o sa se mai creada cioroi de atlanta si o sa inceapa sa imite pe cioroii din chicago dar sa se si omoare intre ei daca tot imita ceva sa o faca pana la capat. atunci sa vada daca e fain sa copiezi pe altii pentru paine. nu ca acum toata lumea vrea sa faca trap dar ei vorbesc despre orice altceva doar de trap nu. daca melodia aia doamne ajuta e trap eu imi scot un ochi. am fost anu trecut in londra la un prieten si mi a pus cioroii dinaia urati nespalati de acolo si cica asta e drill music. wtf asta nu e drill music astia sunt niste imitatii proaste chief keef lil jojo si restu. nici macar sa copieze ceva nu sunt in stare. exact ca papagalii din ro care cica fac trap. macar aia din anglia sunt cioroii si exista posibilitatea sa faca ce vorbesc. dar astia lino goldenii si restu despre ce plm sa vorbeasca ca doar toata lumea stie ca n au facut zeci sute de mii de euro in trap house.

ciuschi
dimineata verific forumu
Posts: 621
Joined: Fri Sep 24, 2010 8:34 pm

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by ciuschi »

oricum trap românesc asc doar pustanii si tocilarii
Vallejo wrote:mai bine asc manele decat alta muzica romaneasca. pe bune


User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by G-MONEY »

Si Ego e tocilar dar nu asculta trap :lol:
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by Ionuţ »

degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

nea Caisa
campion pe sate
Posts: 3487
Joined: Thu Mar 26, 2009 11:25 pm
Contact:

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by nea Caisa »

albumul anului de departe

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Grasu x Guess Who - In Labirint (2018)

Post by CreativeEgo »

Având în vedere ce-a apărut anul ăsta, clar. :lol:

Este un album plăcut, destul de unitar. În afară de Pam-pam, care-i o mizerie de piesă, e muzică bună. Grasu, în special, sună foarte bine și are pe alocuri versuri care parcă-s de pe vremurile Privesc de sus în sus. Și instrumentalele-s miez, high quality. Material de păstrat în playlist. 8)
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests