Villy

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
vremurivii
tanar
Posts: 32
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Feb 04, 2009 12:22 am
Location: S I B I U - Orasul Meu
Contact:

Post by vremurivii »

Villy e unul dintre preferatii mei artisti - si-l numesc ARTIST. Atatea ar avea omul asta de spus si suflete de linistit prin Muzica Aia... N-am cuvinte, decat de lauda! Astept un album de la el, sincer fara mai multe superlative, ca noul album de la Mafia (cand o fi, si nu ma refer la VN2).

A doua piesa o stiu. E un vis deja implinit !
"Uneori castigi, alteori pierzi.
Dar ramai in viata si traiesti ca sa lupti pentru alta zi."

User avatar
Malla
fratele meu tu esti baiat
Posts: 175
Joined: Thu Dec 06, 2007 9:18 pm
Location: Suceava

Post by Malla »

bine ai punctat "vremurivii"
omul o da foarte bine !

User avatar
Charger
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1180
Joined: Sun Nov 09, 2008 9:24 pm

Re: Villy

Post by Charger »

daca pune cineva un rip cu ''al treilea razboi mondial'' ii sunt recunoscator

User avatar
Darwyn4
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2998
Joined: Sun Jun 25, 2006 3:41 pm
Location: iasi
Contact:

Re: Villy

Post by Darwyn4 »

"They will gaze up, and strain to find the blue dot in their skies"

User avatar
Charger
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1180
Joined: Sun Nov 09, 2008 9:24 pm

Re: Villy

Post by Charger »

Darwyn4 wrote:aici
multumesc

MrMario
fratele meu tu esti baiat
Posts: 183
Joined: Mon Oct 27, 2008 2:25 pm

Re: Villy

Post by MrMario »

http://villy-official.blogspot.com mai bagati si voi intrebari la chat'ul lu villy despre album :P poate asa se motiveaza sa-l termine :P

User avatar
Gyno
un domn / doamna
Posts: 99
Joined: Sun Nov 06, 2005 1:21 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Villy

Post by Gyno »

I was never scared to die, fuck you the world is mine

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Villy

Post by Dani »

un rip la piesa "pe umerii mei" :bow: :bow: apreciez!
mare voce villy

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Villy

Post by Mallone »

Viața e complexă și are multe aspecte.

User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Re: Villy

Post by Chill Will »

hai frate :lol:
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

User avatar
Blu
trendi fensi cul
Posts: 1626
Joined: Tue Dec 21, 2004 11:32 am
Location: Constanta

Re: Villy

Post by Blu »

asa e Leo,tu esti mare repar,si nu-ti plac d-astea.La tine la nunta mireasa o sa strige E SCANDAAAAAAAAAAAAAAAAL si o sa te loveasca cu un element contondent luat dintr-un calorifer in dinti :)) :*

Villy e tare si acum si era tare si la Maniax si e tare si la nunti
Mersi Mallone ptr link,piesele astea le aveam pe un hard vechi pe care nu il mai gasesc .
esti penal

User avatar
nx
dimineata verific forumu
Posts: 883
Joined: Wed Sep 05, 2007 10:35 pm
Location: La plimbare cu pluta prin Bucale !

Re: Villy

Post by nx »

Blu wrote:asa e Leo,tu esti mare repar,si nu-ti plac d-astea.La tine la nunta mireasa o sa strige E SCANDAAAAAAAAAAAAAAAAL si o sa te loveasca cu un element contondent luat dintr-un calorifer in dinti :)) :*
totusi ..nu tre sa fi limitat sa crezi ca nunta se poate face numa cu lautari ... da, na .. fiecare are cultura lui
Io singura chestie pe care n-o-nghit e aia cand tu, la gura cu sloboz, ma-nveti cultura romaneasca in ritm de hip-hop.
Si nu esti decat un altul, cu un "popor" inventat in ultimii 200 de ani cu o istorie "compusa" de fascisti.

User avatar
Blu
trendi fensi cul
Posts: 1626
Joined: Tue Dec 21, 2004 11:32 am
Location: Constanta

Re: Villy

Post by Blu »

nici eu nu am zis NUMAI lautari ;)
esti penal

User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Re: Villy

Post by Chill Will »

Blu wrote:asa e Leo,tu esti mare repar,si nu-ti plac d-astea.La tine la nunta mireasa o sa strige E SCANDAAAAAAAAAAAAAAAAL si o sa te loveasca cu un element contondent luat dintr-un calorifer in dinti :)) :*

Villy e tare si acum si era tare si la Maniax si e tare si la nunti
Mersi Mallone ptr link,piesele astea le aveam pe un hard vechi pe care nu il mai gasesc .
sunt si mare sunt si repar, si nu...nu-mi plac de astea. crede-ma, am vazut nunta unui repist (mai mult sau mai putin cunoscut) unde s-a bagat foarte mult rep (gen hypnotize ca sa-ti fac o idee ca sound) si era toata lumea multumita. eu unu nu prea halesc nuntiile, sau mai bine zis obiceiurile de la nunti care mi se par de toata jena. dar nu vorbeam despre ce-mi place mie si ce nu-mi place, ziceam de villy ...ca nu ma asteptam la asa ceva. e treaba lui ce face, poate-i face placere sa cante la nunti...de fapt, ma fut in discutia asta...ce ma mai mira chestiile astea cand si bitza a fost la ro-mania.
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

Mallone
Niciodata un nimeni
Posts: 7241
Joined: Thu Jul 07, 2005 2:20 am
Location: Cartieru' nebuniei si al noptilor albe

Re: Villy

Post by Mallone »

am vrut sa fac mai demult un topic in care sa intreb lumea de p'aici ce preferinte muzicale ar avea la nunta. dar m-am gandit ca iar o sa iasa o caterinca proasta in stilul caracteristic de pe forum si atunci am renuntat.
villy e rrom de origine maghiara,care intamplator are o voce foarte buna. si ar fi fost pacat sa si-o iroseasca doar cantand cu baietii de la mafia. are familie si copii si trebuie sa le dea de mancare. si daca asta-i place lui sa faca si mai si scoate bani din asta,cinste lui. tu esti una dintre exceptiile care confirma regula. tovarasul tau repist probabil a cultivat de-a lungul anilor prietenii tot cu oameni de aceeasi teapa ca si el. si atunci logic ca s-a simtit super ok lumea cand a bagat hip-hop la nunta. nu stiu,eu unul iau lucrurile ca atare. astea-s obiceiurile,asta e tara-n care traim,nu suntem in state.
eu nu am niciun prieten adevarat care asculta hip-hop,drept pentru care trebuie sa-i impac pe toti,pentru ca nu dansez de unul singur la nunta si nu trebuie numai eu sa ma simt bine.
eu cred ca villy e perfect la nunta oricarui rapper,pentru ca imbina utilul cu placutul. a si facut ceva pentru rapul autohton,dar canta si alte lucruri,astfel impacandu-i pe toti. eu cel putin asa cred.
in muzica in general,din punctul meu de vedere,talentul conteaza mai mult decat credibilitatea. ca asa daca vreau sa ascult rapperi credibili,ascult d'astia ca alde lifer's group,
[video]http://www.youtube.com/watch?v=3YC3-2Al3Kk[/video]
care au stat la puscarie mai mult decat am eu ani. dar prefer sa nu.
Viața e complexă și are multe aspecte.

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests