Bibanu' Mixxl

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

KaTa
fratele meu tu esti baiat
Posts: 106
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 05, 2009 1:33 pm
Location: Bistrita

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by KaTa »

tare piesa, pacat ca nu prea e soare sa purtam ochelarii:))

User avatar
vik
serios, sunt ok
Posts: 434
Joined: Sun Apr 01, 2007 11:38 pm
Location: suceava
Contact:

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by vik »

oare ascult asta de cateva zile? :))
http://www.ceilalti.ro
"iti dai seama"-uzzi

swiftie
RockN'Rolla
Posts: 1709
Joined: Mon Jan 15, 2007 8:08 pm
Location: Umblu teleleu
Contact:

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by swiftie »

eu da :shock:

Zellu_FT
rapperu vostru preferat
Posts: 231
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:39 pm
Location: Bistrita

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by Zellu_FT »

Miricu wrote:Cum c***t sa te dai ascultator de hip-hop si sa inghiti asa ceva? Ii inteleg pe copiii care isi cauta fara succes personalitatea ca se regasesc... ca viseaza la pizde si masini cu jante care se rotesc... da' totusi... cum sa zici ca ASCULTI asa ceva? voi chiar n-auziti versurile? omu' n-are absolut nimic de transmis! de fapt... are! hai sa balim la niste masini si niste pizde... cat de cocalaresc sa-mi bag p***...
sa iti spun cum e filmu: ''Iesi de la lucru, rupt de oboseala si mergi la o bere cu baietii tai ... pun pariu ca nu te apuci sa asculti immortal tehnique sau ''secretele din atom'' ... adica ''piesele cu mesaj'' la care presupun ca faci tu aluzie ... te relaxezi doar ...

eu unu sunt satul de ''repari'' care atunci cand aud o manea ... sau sa zicem o piesa comerciala...isi rup hainele de pe ei ... ca sa atraga atentia ca ei sunt ''repari'' ... oare cand o sa inteleaga lumea ca muzica nu iti da si caracter ... ''onoarea'' de care tot se vorbeste mie imi pare mai mult o mandrie prosteasca, copilareasca ... dorinta de a atrage atentia, de a fi ''diferit''... de aia repul e mort in romania ... parerea mea

e ff tare piesa ... am baut 4 litrii de vin cu niste fosti colegi de liceu ... toti ''manelari'' ... si a sunat non-stop piesa asta ... si m-a ajutat mult piesa de obtine o stare de spirit de relax ... de voie-buna

Deci in concluzie: Foarte Foarte Tare Piesa ...

User avatar
SoSa
dimineata verific forumu
Posts: 693
Joined: Fri Nov 09, 2007 3:44 pm
Location: Brasov
Contact:

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by SoSa »

da asa e ... dar tot de CACAAT ramane jegul asta de piesa! Refrenul este de n ori repetat, exact ca-n manele
Deci in concluzie: Foarte foarte de rahat piesa asta ca si bibanu de altfel..
FREE TOLEA

User avatar
Gecko
rapperu vostru preferat
Posts: 208
Joined: Wed Jun 18, 2008 9:13 pm

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by Gecko »

^ zise baiatu facand o labuta mica cu ochii la clip:))

smechera piesa... de pus la o terasa ceva la o bere
FOUS TA CAGOULE!!!

User avatar
bogdanovski
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 1001
Joined: Mon Apr 13, 2009 1:23 am
Location: Cluj-Napoca

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by bogdanovski »

zellu ai mare dreptate in faza cu "nu muzica face caracterul"
daca eu de exemplu stau 10 rapperi si ascult lil wayne oare cati mai raman langa mine?o ard gen "hai frate ce e cu maneaua asta? noi suntem anti-manele, noi nu agreem asemenea chestii..." (exceptie puya)
Lumea ma-ntreaba daca autobuzul in care am fost vazut e al meu.

User avatar
RaDoooI
fratele meu tu esti baiat
Posts: 189
Joined: Mon Mar 30, 2009 2:47 pm

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by RaDoooI »

SoSa wrote:da asa e ... dar tot de CACAAT ramane jegul asta de piesa! Refrenul este de n ori repetat, exact ca-n manele
Deci in concluzie: Foarte foarte de rahat piesa asta ca si bibanu de altfel..
Daca tie nu-ti place nu inseamna ca e de cacat. Nu esti Dre.

ON: Nu e pe stilu' meu...
"Ascultatorii stiu cum trebuie facut hip-hopu' ca la teoria piz..ii toti se pricep ca bebe sexologu" - Ryu - Replica "R.I.P. Hip-hop"

"Asculta cu inima si taci in p... mea cu gura" - Ais the Chef

Zellu_FT
rapperu vostru preferat
Posts: 231
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:39 pm
Location: Bistrita

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by Zellu_FT »

mah...am cam ajuns la aceleasi vesnice discutii

eu unu personal o ard cu cineva, atunci cand ma simt confortabil in preajma lui ... asta ce inseamna pentru mine: sa vb frumos, sa nu dea dume de prost gust, sa nu fie un papagal, sa stie din discutiile noastre ce sa fie confidential si ce nu etc etc ... si apoi dupa vreo 50.000 de bla bla-uri...mai vine si faza: Ce muzica asculti? a ok...uite mie imi place aia...dar totusi prea putin conteaza ...

si acum sa revenim la piesa: cand asculti muzica tre sa iti dea o stare de spirit ... ca si daca e sa o luam din punct de vedere rep ... si daca asculti cele mai tari versuri din lume, daca MC-ul nu le scuipa cum trebuie, sa fie in armonie cu instrumentalul nu stai sa asculti mai mult de 10 secunde ...

In concluzie: piesa e ff reusita pentru ca transmite la maxim starea de spirit care se intentioneaza sa se transmita ...
eu unu ma simt pe piesa asta gen: :butch: deci se vb despre iarba...dar uite ca e ''iarba'' pentru cei la care le atinge corasonu` ... si presupun ca majoritatea de aici s-o fumat ... pe ici pe colo...pe la coltzuri ... :mrgreen:

Ma intelege careva?

swiftie
RockN'Rolla
Posts: 1709
Joined: Mon Jan 15, 2007 8:08 pm
Location: Umblu teleleu
Contact:

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by swiftie »

da da , intradevar piesa merge cand fumezi :)

been there done that !

cazzi_tuoi
tanar
Posts: 29
Joined: Wed Feb 04, 2009 1:13 am

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by cazzi_tuoi »

ruuupeee piesa asta :lol: bibanee..rupe d'aici pentru fitil 8) :lol:

ps: si click o da bine :wink:

User avatar
RaDoooI
fratele meu tu esti baiat
Posts: 189
Joined: Mon Mar 30, 2009 2:47 pm

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by RaDoooI »

15 days later: piesa sta pe repeat de vreo 3 zile :shock:

acum am recitit prima pagina. nu cred ca a inteles cineva la ce se refera piesa :O
"Ascultatorii stiu cum trebuie facut hip-hopu' ca la teoria piz..ii toti se pricep ca bebe sexologu" - Ryu - Replica "R.I.P. Hip-hop"

"Asculta cu inima si taci in p... mea cu gura" - Ais the Chef

User avatar
iSPAS
Shaworman
Posts: 5401
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:30 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by iSPAS »

s-au fumat piesele cu verde :))
enjoy life.

murlo
tanar
Posts: 1
Joined: Tue Jul 28, 2009 1:44 pm

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by murlo »

Miricu wrote:Cum c***t sa te dai ascultator de hip-hop si sa inghiti asa ceva? Ii inteleg pe copiii care isi cauta fara succes personalitatea ca se regasesc... ca viseaza la pizde si masini cu jante care se rotesc... da' totusi... cum sa zici ca ASCULTI asa ceva? voi chiar n-auziti versurile? omu' n-are absolut nimic de transmis! de fapt... are! hai sa balim la niste masini si niste pizde... cat de cocalaresc sa-mi bag p***...
Coiee...asculta ff atent piesa..si uiate ff atent la video...nu e vorba de p***e si de masini...:))..pt cunoscatori..respect..si spun asta nu nu ma tie..tuturo care zicetzi k piesa e kkt sau nu are nimic de spus sau plm..uitatziva atent knd incepe videoul..trebuie sa va datzi seama k nu e vb de p***e si masini..sa fugim de politie pana'n olanda..ce draq e in olanda..amsterdam???!!..:))"imi palce de tine ca'tzi place s'o arzi in FOITZEE.."..oare??..nu criticatzi dak nu cunoastetzi..:))...respect pt cunoscatori ink o data...;)

souljunk.fane
funk soul sensation
Posts: 1393
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:03 am
Location: favela
Contact:

Re: Bibanu' Mixxl - Cu ochelari de soare (feat. Camuflaj)

Post by souljunk.fane »

ba ce praf sunteti toti

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests