URBAN GROOVE

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
sop
un domn / doamna
Posts: 60
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Jan 06, 2005 6:30 am
Location: www.couchrecords.ro
Contact:

Post by sop »

daca e o emisiune hip-hop ar fi bine sa se vorbeasca absolut despre orice isi are radacinile in hip-hop...

lasand la o parte ideile unora de pe forum.. nu trebuie sa faci o emisiune numai pt forumurile din romania..

daca lovesti doar cu clipuri juma de ora si jumate aialalta despre v.d. si altii ca au reusit sa scoata album pe piata.. nu rezolvi nimic...decat cu o reclama "mai pe gratis".. nu e nimic nou

incearca sa te superi si tu ca dox ca primesti demouri naspa si ca primesti emailuri cu tot felul de clipuri de cacat etc bla
:)))) si poate ca o sa fie bine ..mai educativ asa..

aa si sper sa nu fie o emisiune care sa ridice doar Bucurestiul si Constanta in ochii lumii.. la ce tine in materie de hip-hop romanesc..

incercati sa nu mintiti prea mult..

si aveti grija sa nu cumva sa va vedeti la carcotasi

:)))))))))

respectati ca sa fiti respectati la randul vostru
Gimme the Loot Gimme the Loot !

koolmarz
rapperu vostru preferat
Posts: 241
Joined: Thu Jan 20, 2005 1:48 pm

Post by koolmarz »

da da .. ar fi minunat prin emisiunea asta sa se ridice hh`ul in ochii tuturor ... sa nu faci compromisuri si sa le zici pe fatza ca mandrutza :D si incearca sa faci si editzii speciale si despre breakdance si graffiti .. si fii tu asa cum esti mereu .. tare rau .. :D
Bafta multa inca odata
Image

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

parere personala

Post by BRUGNER_okocha »

da sigur ca da, parerile sunt impartite. Sigur ca nu vrem sa facem o emisiune pt a ridica Bucurestiul sau Constanta in ochii intregii tari. Cred ca s-au ridicat singure ca orase :-). Dar ideea noastra era sa incercam sa mai sustinem aceasta obosita miscare rap. Faptul ca mai apare o emisiune pe langa YO nu inseamna nicidecum ca vrem sa facem concurenta. Doar nu suntem tampiti?!?!? Dupa ce ca beneficiem de spatiu pe TV sau radio cu taraita, nu concep sa mai ne facem si concurenta!!! In ceea ce priveste formatul, binenteles ca am optat pt cel prezent din ratiuni practice. trebuie sa incapa tot ceea ce vrem noi intr-o ora!!! Asta e!!! Si mie mi-ar fi placut sa am spatiu vreo 3 ore, ca am material de umplut pt vreo 3 ani. Vor fi si breakeri si grafitti. Ceea ce cerem noi este rabdare din partea voastra. Lucrurile se vor misca daca emisiunea are rating, iar pt asta voi sunteti vitali. In ceea ce priveste afirmatia cu Carcotasii, in opinia mea 2 oameni care traiesc din facut misto sunt la fel de lamentabili ca un altul care se proclama "Razboinicul luminii". E foarte usor sa faci misto, este mai greu insa sa creezi tu ceva.

koolmarz
rapperu vostru preferat
Posts: 241
Joined: Thu Jan 20, 2005 1:48 pm

Post by koolmarz »

apropo .. daca o sa avetzi vreodata nevoie de ajutor nu ezitatzi sa ceretzi .. ptr oricee postatzi pe forumuri cred ca sunt multzi care se pricep la multe chestii si care ar vrea din toata inima sa va ajute !
Image

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

ANUNT IMPORTANT

Post by BRUGNER_okocha »

koolmarz wrote:apropo .. daca o sa avetzi vreodata nevoie de ajutor nu ezitatzi sa ceretzi .. ptr oricee postatzi pe forumuri cred ca sunt multzi care se pricep la multe chestii si care ar vrea din toata inima sa va ajute !
oricine crede ca merita sa fie promovat in aceasta emisiune este invitat sa trimita materiale (audio, video, poze, etc) pe [email protected]. Asta implica desigur cele 4 elemente hip hop, desigur (Grafitti, MC-ing - sa nu mai repetam greseala :), DJing, Breakdancing)... Va asteptam
Last edited by BRUGNER_okocha on Fri Nov 25, 2005 10:12 am, edited 1 time in total.

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

smash hit

Post by BRUGNER_okocha »

CTC au fost la inaltime. 2 freestyleuri explozive in Recreate Studio, plus un interviu de aprox 20 de minute. Sunt si ceva poze facute, insa le vom posta in curand. Exclusiv pt forumul Hades Records si HipHopKulture. Din primele informatii ale acestei emisiuni, ea se va difuza miercurea la ora 21. Cam atat pt acum, nu uitati pt orice [email protected]

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT

Post by Vicentiu »

BRUGNER_okocha wrote:(Grafitti, B-Boy, DJing, Breakdancing)...
Ai dat importanta dubla breakdance-ului aah? :butch2:

Daca te-ai lasat tu de MC-ing, nu inseamna ca nu mai exista!! :lol: :lol:

Don Ice D.i.A
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Jun 04, 2005 12:49 am
Location: Habar n-am

Post by Don Ice D.i.A »

ceva b-box?

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

Re: ANUNT IMPORTANT

Post by BRUGNER_okocha »

HipHopKulture wrote:
BRUGNER_okocha wrote:(Grafitti, B-Boy, DJing, Breakdancing)...
Ai dat importanta dubla breakdance-ului aah? :butch2:

Daca te-ai lasat tu de MC-ing, nu inseamna ca nu mai exista!! :lol: :lol:
frate am tot auzit chestia asta cu MCing si B-Boy. Sunt sinonime. mai cititi sau mai ascultati muzica, si mai vbim :oops:

Vicentiu
WebMasteraie gen
Posts: 1084
Joined: Thu Dec 16, 2004 8:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vicentiu »

aaah? :?:

User avatar
djdox
un domn / doamna
Posts: 65
Joined: Thu Jan 06, 2005 4:36 pm
Location: worldwide
Contact:

Post by djdox »

brucane,you know my steez.. we gonna work toghether . lasa ca avem pt cine.. si chiar ma plictisisem de unul singur . hai k mi-au venit si niste idei, vb noi.
I'm good . I know it. So.... FUCK YOU ,SHOW ME THE MONEY!

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

indeed all we need

Post by BRUGNER_okocha »

djdox wrote:brucane,you know my steez.. we gonna work toghether . lasa ca avem pt cine.. si chiar ma plictisisem de unul singur . hai k mi-au venit si niste idei, vb noi.
bah chiar voiam sa te invit la emisiune :-) Dar nu stiam daca cu Pirats sau cu TTS. Dar vedem, ca e o certitudine acum!!! :wink:

User avatar
zosteru
adevarat sa mor de nu
Posts: 397
Joined: Thu Jan 06, 2005 12:17 pm
Location: unde vreau
Contact:

Re: indeed all we need

Post by zosteru »

BRUGNER_okocha wrote:
djdox wrote:brucane,you know my steez.. we gonna work toghether . lasa ca avem pt cine.. si chiar ma plictisisem de unul singur . hai k mi-au venit si niste idei, vb noi.
bah chiar voiam sa te invit la emisiune :-) Dar nu stiam daca cu Pirats sau cu TTS. Dar vedem, ca e o certitudine acum!!! :wink:
odata piratii, odata tts!:D

User avatar
BRUGNER_okocha
dimineata verific forumu
Posts: 932
Joined: Mon Jan 10, 2005 7:41 pm
Location: 1 Mai Ro
Contact:

Post by BRUGNER_okocha »

este gata si spotul nostru, si cred ca se poate dezvalui ca urmatorii invitati in show-ul nostru vor fi cei de la Dagga. Pentru a treia editie nu ne-am gandit inca. Multumim tuturor celor care ne sustin, in special staff-ul Hades Rec Crew. Cei care ne saboteaza primesc carnatul la ei in frigider... :mrgreen: :butch2:

User avatar
PAnaIT
un domn / doamna
Posts: 82
Joined: Tue Apr 12, 2005 10:40 pm
Location: focsani
Contact:

Post by PAnaIT »

nu stii daca o sa fie si reluare la emisiune...?in alta zi?
Asta-i resuscitarea hip-hopului romanesc
Rostesc ce gandesc,gandesc liber,vorbesc

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests