La Familia - Classic

Discutii despre hip hop-ul romanesc in general

Moderators: dan, DiNO

User avatar
christian k.
vatraș local
Posts: 1933
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Jan 11, 2007 10:12 am
Location: I`m from the place where hardcore is beautiful.
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by christian k. »

daca pretinzi ca esti cineva intr-un domeniu, e mai bine sa ai lucruri facute de tine pe care sa te bazezi zicand asta, gen.
piesa suna bine, mult mai bine decat "kameeeliaa, george hooora"
Image

PROUDLY LOSING MONEY SINCE 2008!

theruler187
dimineata verific forumu
Posts: 713
Joined: Wed Jul 08, 2009 10:22 pm
Location: PTM,Bucuresti,Romania
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by theruler187 »

Frate ,da cum va mai place sa scormoniti in cacat.Cui p*** mea ii pasa de unde este negativul,sample-ul etc etc? Piesa este tare,hai cu albumu'.Atat! :D

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Eladio wutanghiddenmember »

expertii..care nu fac nimic mai bun in viata lor

User avatar
Alin-San
imun
Posts: 4664
Joined: Tue Aug 30, 2005 6:34 pm
Location: Pitesti

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Alin-San »

tweety nu o mai arde asa aiurea. cum adica cui ii pasa? daca asta este repul din anul 2010 eu imi bag pula si ma dau pe alte genuri putin mai originale totusi. avem o gramada de producatori buni, nu au fost in stare sa dea 100-200E pe un negativ tare? cum cacat sa aiba ei pretentia sa dau eu 20 lei pe album cand ei nu sunt in stare sa cumpere un amarat de negativ. RUSINE BA, RUSINE. daca era prima data mai ziceam, dar la fiecare album si-au facut un obiecei sa aiba 1/2 negative ciorde

eladio: ia pula in spinare si fugi cu ea. pupa-n cur artistii prin alte parti

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Eladio wutanghiddenmember »

eram sigur ca tu te simti cel mai papagal. bineinteles tu nu primesti avert daca ma tragi de coaie ca pupi in anus moderatorii. RUSINE TIE RASULE

theruler187
dimineata verific forumu
Posts: 713
Joined: Wed Jul 08, 2009 10:22 pm
Location: PTM,Bucuresti,Romania
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by theruler187 »

Alin-San wrote:tweety nu o mai arde asa aiurea
:lol: Ai devenit ceva de speriat in ultima vreme.Nu-ti mai intra nimeni si nimic in voie. Pana la urma este vorba de muzica,si sincer m-ar durea fix in p*** daca ar lua o piesa de la Lynyrd Skynyrd si ar da pe ea.Si mai sincer,mi-ar parea rau de tot sa te vad intrand in "selecta" clica a celor care analizeaza pana si ultimul bot de cacat, iesit din curul artistului cand acesta sta pe buda la 7 dimineata. :lol:

User avatar
Alin-San
imun
Posts: 4664
Joined: Tue Aug 30, 2005 6:34 pm
Location: Pitesti

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Alin-San »

cine a zis ca nu primesc, uitate pe topicul de averturi si o sa vezi ca am primti si o sa mai primesc. mai ales cand vin toti pupincuristii ca tine. de curiozitate, exista vreun artist nelins in rect de tine?

User avatar
Alin-San
imun
Posts: 4664
Joined: Tue Aug 30, 2005 6:34 pm
Location: Pitesti

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Alin-San »

theruler187 wrote:
Alin-San wrote:tweety nu o mai arde asa aiurea
:lol: Ai devenit ceva de speriat in ultima vreme.Nu-ti mai intra nimeni si nimic in voie. Pana la urma este vorba de muzica,si sincer m-ar durea fix in p*** daca ar lua o piesa de la Lynyrd Skynyrd si ar da pe ea.Si mai sincer,mi-ar parea rau de tot sa te vad intrand in "selecta" clica a celor care analizeaza pana si ultimul bot de c***t, iesit din curul artistului cand acesta sta pe buda la 7 dimineata. :lol:
nu analizez, piesa la familia am ascultato o data si atunci doar 1 minut din ea, mi-am dat seama de unde e negativul si atat. sa le fie de bine. mi se rupe fix cotul ca ei fura sau nu. la sfarsitul zilei nu ma aleg cu nimic din treaba asta asa ca nu ma intereseaza deloc.

theruler187
dimineata verific forumu
Posts: 713
Joined: Wed Jul 08, 2009 10:22 pm
Location: PTM,Bucuresti,Romania
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by theruler187 »

Alin-San wrote:
nu analizez, piesa la familia am ascultato o data si atunci doar 1 minut din ea, mi-am dat seama de unde e negativul si atat. sa le fie de bine. mi se rupe fix cotul ca ei fura sau nu. la sfarsitul zilei nu ma aleg cu nimic din treaba asta asa ca nu ma intereseaza deloc.
Exact! Noi sa fim sanatosi,sa ascultam muzica ,cum o fi ea,buna sau rea,pe negative compuse sau furate! :lol:

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Eladio wutanghiddenmember »

asa e cand sunt toti experti in muzica. cand gdr copiau nu mai manca atat cacat, le lua apararea si se lua de leasa. acum e invers ca lui "nu-i place gangsta reperii"

User avatar
Alin-San
imun
Posts: 4664
Joined: Tue Aug 30, 2005 6:34 pm
Location: Pitesti

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Alin-San »

nu stiu daca m-am luat eu vreodata de leasa sau daca am aprecia pe vreun topic ca un artist a copiat/folosit/samplat din acelasi loc. daca te referi la gdr pot sa iti spun cu mana pe inima ca nu imi plac.

cat despre la familia, piesa e tare. dar repet, nu inteleg de ce a fost nevoie sa faca treaba asta cu negativul, cum a fost si la cea de la "camin fericit". ei chiar cred ca toti sunt prosti si nu asculta "andargraund". daca vrei sa fi respectat, respecta si tu. cum am zis, nu poate sa aiba pretentia ca lumea sa ii cumpere albumul daca el la randul lui se trage pe cur la un beat

l.e. cat pentru faza de mai sus o sa ii las mesaj lui koma sa-mi dea avert

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Eladio wutanghiddenmember »

da-mi un motiv pentru care nu poate fi sample

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Eladio wutanghiddenmember »

Fabiano wrote:Dezbaterea asta "Sample -> Furaciune -> Mentionare" e destul de complexa si delicata. Cred ca e o rata de 1 la 20 de fani care intereseaza de unde a samplat producatoru' piesa. Lumea ar trebui sa plece urechea mai mult la mesajul transmis de artist decat sa aiba pretentii sa mentioneze de unde e sampleul. In cazul "Pesti mici", Sisu a zis din prima ca piesa contine sample dintr-o piesa cunoscuta. Pe mine ma deranjeaza astia care nu stiu sa faca diferenta dintre sample si furaciune.

User avatar
Alin-San
imun
Posts: 4664
Joined: Tue Aug 30, 2005 6:34 pm
Location: Pitesti

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Alin-San »

sincer si pe mine ma deranjeaza oamenii care nu fac diferenta dintre furaciune si sample. adica e ca si cum ar fi taiat o bucata din piesa, a schimba tobele si snareul si ai piesa la familia. cat despre piesa "camin fericit" la aia chiar nu s-au sinchisit sa ii schimbe ceva. e identica.

asculta si tu piesa cunninlyinguists cand incepe ala strofa si asculta dupa unde incepe puya si zi'mi care e diferenta. chiar te rog sa faci asta sa-mi zici daca vezi una

User avatar
Eladio wutanghiddenmember
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 9571
Joined: Sun Mar 08, 2009 12:52 pm
Contact:

Re: La Familia - Classic ( Martie 2010 - GSP)

Post by Eladio wutanghiddenmember »

gen:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=u72nMAIJkno[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=T7qpfGVUd8c[/video]

?
The song features an interpolation of The Beatles song "While My Guitar Gently Weeps", played by John Frusciante formerly of Red Hot Chili Peppers on lead guitar and Dhani Harrison on rhythm guitar. The vocals are sung by R&B singer Erykah Badu. This song was made using a cover version of the George Harrison song played by the blues guitarist Jimmy Ponder.

Out of respect for George Harrison, RZA, who produced this song, asked Harrison's son Dhani to play rhythm guitar. It was played using a mint condition Gretsch guitar from 1961 which was given to RZA as a gift from Russell Crowe after they had finished filming American Gangster.
dar iti dai seama ca astea sunt alte nivele, nu?

Post Reply

Return to “Hip hop romanesc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests