Jaden Smith - Syre (2017)

Discutii despre hip hop-ul de-afara

Moderators: greuceanu, .etalosed

Post Reply
User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Jaden Smith - Syre (2017)

Post by CreativeEgo »

Image

Tracklist:
01 – B
02 – L
03 – U
04 – E
05 – Breakfast (feat. A$AP Rocky)
06 – Hope
07 – Falcon (feat. Raury)
08 – Ninety
09 – Lost Boy
10 – Batman
11 – Icon
12 – Watch Me
13 – Fallen
14 – The Passion
15 – George Jeff
16 – Rapper
17 – SYRE

AICI.

Boșilor, nu lăsați prejudecățile să vă împiedice să ascultați materialul ăsta. A fost supriză totală pentru mine, tot ce auzisem anterior de la Jaden Smith era piesa aia jenantă cu Batman (peste care se poate sări ușor) și credeam că-i de luat la mișto... Dar e legit unul dintre cele mai bune albume de anul ăsta. :shock: Think Childish Gambino meets Logic meets Kanye, cam pe-acolo bate stilul lu ăsta micu a lu Smith. Sometimes weird, but the good kind of weird. Are tot ce vreți, de la producție pizdă și până la flowuri și versuri mișto (și, btw, Willow Smith, celălalt copil-minune-pe-Twitter al lui Smith, are o voce foooooarte mișto, chiar nu știam). Dați cu urechea, mă jur că merită.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=cmc8q2dcIMs[/video]

[video]https://www.youtube.com/watch?v=GAO5DuqUgLc[/video]
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
Golf
forumist frustrat
Posts: 1601
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:09 pm

Re: Jaden Smith - Syre (2017)

Post by Golf »

B L U E sunt foarte tari, si am reusit sa ascult pana la Hope, unde am ramas blocat de ieri. :lol:
Losing your mind is a lot more fun when you don't bother looking for it.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Jaden Smith - Syre (2017)

Post by CreativeEgo »

Ce să zic, omul e indubitabil un conspiraționist idiot, dar, muzical vorbind, până și Hope e tare. Am ascultat atâta Cedry2k vorbind despre homosexuali și mafia doctorilor îmbogățiți din avorturi încât pot asculta și un copchil de bani gata de la Hollywood cântând despre 9/11. :lol:
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Jaden Smith - Syre (2017)

Post by Dani »

Muzical vorbind si doar atat, albumul este bun in draci! :bow:

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Jaden Smith - Syre (2017)

Post by Djony »

Am ascultat și eu mai pe sărite așa și îmi plac câteva piese. Producția e impecabila, dar Jaden mi se pare destul de mediocru, sincer. Acuma na, o să mai ascult albumul de câteva ori si poate atunci îmi schimb părerea

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Jaden Smith - Syre (2017)

Post by Vallejo »

nu e mediocru. e sub orice critica. mi ar fi rusine sa ascult will smith dar de asta sa nu zic
lego? pe tine te vad ascultand childish gambino si logic dar ASTA?

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Jaden Smith - Syre (2017)

Post by G-MONEY »

Am zis hai sa arunc si eu o...ureche la asta, ca de cand evit topicul. Vai de plm, cocalarul asta mic mi se pare de o penibilitate cutremuratoare. Faptul ca productia e de nota 10, nu salveaza cu nimic versurile astea de cacat si stilul lui Jaden. Chiar nu stiu daca ego trolleaza cu parerea buna despre album. :lol: Mai bine ascult mumble rap decat mizeria asta. Pai Will Smith ca rapper e ZEU pe langa ce latra fii-su. Chiar nu e hate, asta e parerea mea, nu imi place deloc !
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

User avatar
Golf
forumist frustrat
Posts: 1601
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:09 pm

Re: Jaden Smith - Syre (2017)

Post by Golf »

Image
Losing your mind is a lot more fun when you don't bother looking for it.

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Jaden Smith - Syre (2017)

Post by Vallejo »

G-MONEY wrote:Am zis hai sa arunc si eu o...ureche la asta, ca de cand evit topicul. Vai de plm, cocalarul asta mic mi se pare de o penibilitate cutremuratoare. Faptul ca productia e de nota 10, nu salveaza cu nimic versurile astea de cacat si stilul lui Jaden. Chiar nu stiu daca ego trolleaza cu parerea buna despre album. :lol: Mai bine ascult mumble rap decat mizeria asta. Pai Will Smith ca rapper e ZEU pe langa ce latra fii-su. Chiar nu e hate, asta e parerea mea, nu imi place deloc !
nu toti care fac mumble rap sunt naspa. lil uzi vert de exemplu e destul de tare si face muzica buna. mai e young thug care are multe momente de geniu

eu nu cred ca trolleaza pentru ca lego mai asculta psihotrop sau macanache si pana si jaden smith e mai tare ca astia. deci ma gandesc ca ii place

si sa l compari pe pe ratatu asta cu kanye west e o dovada de incultura muzicala desavarsita

User avatar
h. kissvelvet
dimineata verific forumu
Posts: 545
Joined: Sat Oct 18, 2008 3:07 am
Location: sibiu

Re: Jaden Smith - Syre (2017)

Post by h. kissvelvet »

martin luther king coae, el se compara cu martin luther king. productie si niste flowuri, cam asta e albumu.

Post Reply

Return to “Hip hop strain”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests