Travis Scott

Discuții despe trap

Moderators: Golf, iustinescu

Post Reply
Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Travis Scott

Post by Vallejo »


User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by paranoic »


User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by CreativeEgo »

Cică albumul ăsta e de nota 5/5, 10 din 10, perfect din perfect, mai genial decât Capela Sixtină. L-am ascultat. E zgomot și maimuțăreală. Cred că e timpul să recunosc că-s bătrân și că nu mai înțeleg ce căcat ascultă tineretul... :(
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

ciuschi
dimineata verific forumu
Posts: 621
Joined: Fri Sep 24, 2010 8:34 pm

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by ciuschi »

da, esti batran tare
Vallejo wrote:mai bine asc manele decat alta muzica romaneasca. pe bune


User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by Dani »

Come on, eu nu-s asa batran si imi place Drake super mult ( Ego, shhht), dar tot zic ca albumul asta e mega overrated. Da, productia e blana, da, sunt piese pe care le-as asculta si as sari pe ele la un concert, dar sa fiu singurel eu asa cu castile si sa vreau sa ascult ceva fain, nu as alege albumul asta. I don't get Travis Scott hype either, dar imi place goosebumps, tho.

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by CreativeEgo »

Nici albumul lui Denzel Curry nu e genul meu de muzică, dar negrul ăla are versuri. Dar ăsta ce căcat are? Dacă ajungem să ascultăm hip-hop numai pentru instrumentale și diaree verbală cu autotune, care mai e farmecul? :(
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by Ionuţ »

E gunoi, dar asta se ascultă în ziua de azi.
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by Vallejo »

e fain albumu lasati vrajeala. adica cand o sa scoata ghost sau raekwon sau plm stie lil wayne nas jay z un album dinala smecher sa ai asteptari de la versuri nu albume de umplutura atunci da dawg o sa ascult albumu ala sa vad ce au cioroii de spus dar asa n are nimeni asteptari de la travis scott sa vina cu ceva vai ce a spus negru asta e tare. albumu e fain per total deci plm dar e mai fain albumu lu g herbo oricum. adica eu nu ascult alte genuri de muzica si vreau rapu asta sa fie cat mai diversificat nu toti cioroii sa scoata albume la fel. n ai cum sa nu zici ca migos sau chief keef sau gucci mane sau plm n au schimbat genu asta de muzica cum a schimbat rakim candva. ca nu iti place e ok dar n ai cum sa zici ca nu e asa. si chiar si asa dawg rakim a fost tare atunci n ai cum sa zici ca acum e un mc de top sau ceva de genu. nu cred ca asculta nimeni albumu asta cu gandu la ce versuri sunt pe el si chiar si asa e fain n ai cum sa zici ca e gunoi. in ce secol traim ? pai hai sa comparam asta ultimu album a lui jay z de la care ai asteptari sa fie ceva smecher da nu mai zic asta lu nas cu albumu lu travis. pai dawg albumu lu travis e mult mai fain. pai daca si astia de la care ai asteptari o ard aiurea atunci ce vrei ce la unu ca travis scott. si pana la urma sa fim seriosi boss ce inainte toti erau mc de top ? ca majoritatea erau vai si amar de capu lor dar lumea ii cosidera clasici sau mai stiu eu ce. sau acum in ziua de azi ce ala care suna mai hip hop asa fata de restu e smecher doar pt asta ? tot un mediocru e chiar daca arata cu degetu ca aia si asa si o ard nasol. adica asteptarile sa scoata un album beton le ai tot de la aia care au facut asta dar cand si ei o ard nasol ce asteptari sa ai de la astia de acum. cand dai play la travis scott sau migos te astepti la muzica buna nici mai mult.

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by Ionuţ »

Fără să mă cac în gusturile tale, Vallejo, însă iată cu cea am rămas eu după ce am ascultat albumul lui Travis:

https://youtu.be/izgsppAKtjE?t=3m25s
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by Vallejo »

nici nu mi prea imi place travis dawg dar fara vrajeala gen un freestyle de la cole face cat toata discografia travis scott dar orice piesa de pe albumu asta chiar face cat discografia lu mac lethal

User avatar
paranoic
spre 5000 de posturi, e ok
Posts: 2894
Joined: Tue Apr 15, 2008 9:04 pm
Location: Un loc pe harta.
Contact:

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by paranoic »

pentru unii muzica e cantatul din gat pnetru unii frecvente din univers orice iti stimuleaza simturile intr-un mod placut

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

Re: Travis Scott - Astroworld (2018)

Post by dan »

"La Rosalía"

[video]https://www.youtube.com/watch?v=CSboT1WFX7E[/video]

dan
Pop
Posts: 8654
Joined: Mon Jun 20, 2005 10:58 am

ROSALÍA & Travis Scott - TKN

Post by dan »

azi de dimineata fac spam cu Rosalia :D

[video]https://www.youtube.com/watch?v=q5xIoeG4uVI[/video]

Post Reply

Return to “Trap”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests