Folosim cookie-uri pentru a va putea oferi cea mai buna experienta in utilizarea website-ului. Cookie-urile sunt fisiere stocate in browserul dvs si sunt utilizate de majoritatea website-urilor pentru a permite personalizarea experientei dvs web. Daca dati click pe "ACCEPT", inseamna ca sunteti de acord cu folosirea cookie-urilor. Accept

Freddie Gibbs, Madlib - Bandana (2019)

Discutii despre hip hop-ul de-afara

Moderators: greuceanu, .etalosed

Freddie Gibbs, Madlib - Bandana (2019)

Postby CreativeEgo » Fri Jun 28, 2019 9:43 am

Image

Tracklist:
[00:29] 01. Obrigado
[02:28] 02. Freestyle Shit
[03:12] 03. Half Manne Half Cocaine
[03:02] 04. Crime Pays
[02:26] 05. Massage Seats
[04:05] 06. Palmolive feat. Pusha T & Killer Mike
[03:44] 07. Fake Names
[02:34] 08. Flat Tummy Tea
[03:48] 09. Situations
[03:18] 10. Giannis feat. Anderson .Paak
[02:54] 11. Practice
[03:39] 12. Cataracts
[02:50] 13. Gat Damn
[04:22] 14. Education feat. Yasiin Bey & Black Thought
[03:26] 15. Soul Right

Link: https://open.spotify.com/album/31KbO7WnDp2AjPdmRTJzdf

phpBB [video]
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul

Liked in: 0 post

Re: Freddie Gibbs, Madlib - Bandana (2019)

Postby Golf » Fri Jun 28, 2019 10:41 am

Vreau un review de la ego si unu de la vallejo.
Losing your mind is a lot more fun when you don't bother looking for it.
Golf
forumist frustrat

Re: Freddie Gibbs, Madlib - Bandana (2019)

Postby Vallejo » Fri Jun 28, 2019 8:23 pm

cum sa nu

1. obrigado - ce intro e asta? fuck outta here boy(kratos voice)

2. freestyle shit - yooo chill cu shooteri si gang members. freddie gibbs nici macar nu e un gangbanger. cioroiu e din arizona

3. half manne half cocaine - sunt sigur ca ego se regaseste macar intr o melodie de pe albumu asta. probabil asta e pentru ca ego e un hustler adevarat. nu am vazut niciodata cineva care sa vanda rap naspa cu asa o consistenta ca el(vezi chat ul + 95% din topic uri)

acum mint putin mai sunt cativa dar care nici nu merita sa i mentionez

4. crime pays - in caz ca cineva nu a vazut clipu. asa se conduce o ferma. nu cu o vaca un catel si doi pomi

5. massage seats - gandeste te sa ti pierzi timpu ascultand 100 piese de la freddie gibbs cand poti sa asculti doar una si e ca si cum ai ascultat toata discografia

6. palmolive - bineinteles ca pusha t nu putea sa lipseasca de pe un album trap ca content dar nu ca sound. killer mike e doar un gras overrated pentru ca face muzica cu un rapper alb de care n a auzit nimeni

8. fake names - ma intreb de unde se inspira rapperii astia care nici macar nu sunt certified ca freddie gibbs sau benny the butcher? miami vice? pentru ca bag mana in foc ca astia n au intalnit un plug in viata lor

9. flat tummy tea - da boy asta rapu ala masculin apreciat de grasani albi(din ro o tara fara cultura muzicale in afara de cea mai naspa muzica posibila. muzica populara) care cred ca pararea lor e relevanta cand vine vorba de rap. si au luat lumea in cap nu e de mirare ca au capul in forma unui glob pamantesc

10. situations - dar street niggaz nu vor sa fie reprezentati de gibbs.

11. giannis - cel mai interesant vers de pe piesa asta e unu inspirat de la lil wayne. giannis ? giannis ? astia n au auzit ca a pierdut. lumea nu vorbeste despre invinsi

12. practice - gibbs chiar are nevoie de practice. sa nu se culce pe o ureche. practice. ceva de care allen iverson nu a auzit din pacate altfel poate castiga si el ceva https://youtu.be/eGDBR2L5kzI

13. cataracts - cred ca m am ales eu cu o cataracta incercand sa ascult albumu asta cap coada. aproape ca am adormit de 5 ori si nu mai vad bine de la cat de tare m a obosit

14. gat damn - piesa asta suna ca o rugaciune dar am inteles tot ce trebuia sa inteleg giggs a pus gat in loc de god pentru ca e un shooter boy

15. education - mos def in 2019? cmon chiar nu avem nevoie de asa ceva. cat despre black thought alt rapper overrated de rapperi albi. din pacate eu n am timp de asa ceva. eu sunt cutthroat nu gandesc prea mult

16. soul right - am stat treaz pana la final m am gandit ca poate pe ultima piesa madliability o sa faca ceva mai special. gibbs trebuie sa renunte la el

concluzie: un alt album ca oricare altul de la freddie gibbs. iar madlib un producator peste producatorii low tier ca apollo brown dar tot un producator below average.
Vallejo
baby scarecrow

{ QUICK_REPLY }

Return to Hip hop strain