Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Discutii despre hip hop-ul de-afara

Moderators: greuceanu, .etalosed

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by CreativeEgo »



Oi pune și playlist mai târziu, dacă mai ascultă cineva așa ceva pe forumul care a format cândva oameni.




Edit by Ionuț: Pentru spotify nu mai trebuie playlist, puteți folosi tag [ spotify_album ] 4otkd9As6YaxxEkIjXPiZ6 [ / spotify_album] - unde 4otkd9As6YaxxEkIjXPiZ6 este URI-ul de spotify pentru album
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

User avatar
Dani
Mitică
Posts: 2797
Joined: Sat May 24, 2008 2:43 pm
Location: Brasov

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by Dani »


Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by Vallejo »

chiar mai naspa decat kamikaze si revival

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by G-MONEY »

Vallejo wrote:chiar mai naspa decat kamikaze si revival
Eu zic sa te duci pe topicuri cu muzica noua, unde 2 din trei cuvinte sunt cash si money, lasa asta de "batrani", nu e pentru tine, e pentru astia care au "ramas pe loc".
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

ciuschi
dimineata verific forumu
Posts: 621
Joined: Fri Sep 24, 2010 8:34 pm

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by ciuschi »

e mai naspa decat kamikaze.
dar e ok, ascultabil. imi plac unele feat-uri mai mult decat eminem.
Vallejo wrote:mai bine asc manele decat alta muzica romaneasca. pe bune


.trip
ce n'est pas possible
Posts: 2269
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm
Location: in your baby momma's DMs

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by .trip »

efectiv nu stii g-money sa faci diferenta dintre ceva misto si ceva de cacat. asa de stuck esti si tu si restul. ce conteaza ce asculta ma vallejo sau altul, cum poti sa nu vezi cat de oribil e albumul asta :D
la puscarie ma duc mama sunt dependent de heroina

Ionuţ
#pacifist#
Posts: 2543
Joined: Fri Jun 29, 2007 7:08 pm
Location: Tot acolo...

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by Ionuţ »

Pentru că gusturile diferă? În mare parte eu unu nu pot asculta ce ascultați voi și e ok. Nu înseamnă că muzica lor e nașpa, doar ca nu-mi place mie.
degeaba mananci spanac de un briceag ai nevoie

.trip
ce n'est pas possible
Posts: 2269
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm
Location: in your baby momma's DMs

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by .trip »

nu stiu daca e vorba de gusturi aici. si eu am gusturi diferite fata de voi dar pot sa ascult o dinasta de "batrani" uneori si nu am treaba. gen imi plac griselda si inca cativa pe stilul asta. dar cand ceva e obosit, se simte. eminem la 50 de ani inca canta despre bombings si mizerii d-astea controversate. e prea suparat pentru cati bani a facut
la puscarie ma duc mama sunt dependent de heroina

User avatar
G-MONEY
botezatoru'
Posts: 9844
Joined: Wed Mar 09, 2005 8:14 pm
Location: Rahova-City

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by G-MONEY »

Eminem si daca se apuca sa cante despre floraresele de la Eroilor si tot e mai tare decat orice mumble rapper. Vorbim aici exclusiv de lirica si tehnica, nu de subiectele cu care e el obsedat. Eu nici nu am zis ca albumul asta e tare, era o referire la aberatiile postate de vallejo pe alte topicuri, atata tot :wink: Am zis deja de zeci de ori pe aici ca fiecare asculta ce vrea. Darkness, dpdv al mesajului, al abordarii, video, absolut tot, se pisa pe orice piesa scoasa de unu care in afara de bani si Percocept nu stie sa "cante" despre altceva. Nici nu trebuie sa fie Eminem ala de pe vremuri ca sa fie peste orice gunoi care va place voua dar care REPET, e dreptul vostru sa-l ascultati.
http://www.tzakpac.blogspot.com


Image
CreativeEgo wrote: argumentu tău e irelevant pentru că hipster.

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by Vallejo »

iti dai seama canta eminem despre lucruri mai interesante lol

nici nu am de gand sa mi pierd timpu pe subiectu asta. lasa asculta tu pop rapu asta si ascult eu mumble rapu ala

am zis ca albumu e naspa si iara ai venit cu aberatii. de parca ma intereseaza pe mine ce crede g money despre rap

Vallejo
baby scarecrow
Posts: 2760
Joined: Sun Feb 08, 2009 4:58 pm
Location: iN YOUR GiRL CAR

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by Vallejo »

si oricum am ascultat de 10 ori mai mult rap ca tine. asa ca lasa ce asculta vallejo si astea. cu d astea real rap yo lirica mesaje si plm eram in generala. a trecut un secol de atunci. idgaf

User avatar
CreativeEgo
Arhistrateg nebiruitul
Posts: 7759
Joined: Thu Mar 10, 2005 8:20 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by CreativeEgo »

Mi-ar plăcea o opțiune să împart userii pe foldere pe forum. Gen să fac folderul PROȘTI și să-i bag pe Boka și pe trip acolo. Că-s fețe diferite ale aceluiași tip de prostie fundamentală. Incapacitatea de vedea dincolo de niște ziduri pe care și le-au ridicat singuri. D-aia se și ceartă atâta, trip e yangu yingului Boka. :oops:
oamenii dinozauri care inca asculta hepatita aia de rap care te adoarme

.trip
ce n'est pas possible
Posts: 2269
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm
Location: in your baby momma's DMs

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by .trip »

dincolo de ce ziduri nu pot vedea eu, mai exact? :lol:. din care comment la topic-uri ai tras concluzia asta? ascult de la protomanele la young thug la mick jenkins si 3 6 mafia :lol:. pe scurt, mdlp de ce e atata timp cat e misto. aberatiile astea de lyrical miracle in 2020 precum eminem logic hopsin tech n9ne joyner lucas nu ma mai impresioneaza. poate ma impresionau cand aveam 12 ani si nu stiam engleza asa bine mi se parea marfa ca poti sa faci atatea multis si similies dar am 25 de ani acum. exista si rap dinasta de batrani misto doar ca tre sa stii unde cauti. ce vina am eu ca aveti 40 de ani si ascultati rapperi gen NF si tom mcdonald, absolut deprimant. ati si uitat ce inseamna sa faci ceva FUN. imagineaza-ti sa te plimbi cu masina cu gagicata intr-o seara si sa asculti eminem :lol: :lol: :lol:. sau sa stai cu prietenii la un pai sau o bauta si sa ascultati DINTE. beși in plm
la puscarie ma duc mama sunt dependent de heroina

User avatar
Golf
forumist frustrat
Posts: 1601
Joined: Mon Mar 10, 2008 7:09 pm

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by Golf »

Eminem ca eminem, da' a iesit albumul lui Mac Miller. I'm about to cry.
Losing your mind is a lot more fun when you don't bother looking for it.

Djony
dimineata verific forumu
Posts: 571
Joined: Tue Jul 08, 2014 1:01 pm

Re: Eminem - Music to be Murdered By (2020)

Post by Djony »

Mie mi se pare naspa rau albumul,imi plac doar 3 piese,plm. Nu inteleg cum Eminem a scos Kamikaze,care mi-a spart muia,ca apoi sa vina cu un album care suna la fel de prost ca Revival. Nici macar nu e vorba de subiecte,ma doare in pl,e vorba ca beat urile sunt naspa si eminem e mediocru.De exemplu pe Godzilla,una din cele 3 piese care imi plac,la final incepe sa cante foarte repede. Suna ca pula,nici macar nu e sa zici ca wow ce bine o da. Efectiv canta doar repede si e si pe langa beat. Pe Not Alike m-a spart cum a dat,tehnica incredibila si felul cum isi schimba flow-ul mi s a parut incredibil,la fel si pe rap god,tehnica e wow ,dar aici mi se pare ca doar canta repede ,atat,plm

Post Reply

Return to “Hip hop strain”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests