Kanye West - Late Registration

Discutii despre hip hop-ul de-afara

Moderators: greuceanu, .etalosed

Post Reply
arigo
Personal Journalist
Posts: 292
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Wed Jan 12, 2005 5:57 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Kanye West - Late Registration

Post by arigo »

Image

Albumul e deja pe net, cu doua saptamani inaintea aparitiei sale in magazine.
E un album ciudat. Are piese foarte tari si piese care mi se par a fi insuportabile. Ca MC, a crescut; daca pe College Dropout era cel mult mediocru, acum pot spune ca e cat-de-cat interesant. Productia e buna spre foarte buna, poate prea soft pe alocuri. Nu-mi place ca pe o piesa foloseste acelasi sample pe care l-a avut si 2Pac in Shorty Wanna Be a Thug. Invitatii sunt OK, cele mai bune aparitii fiind cele ale lui Nas si Lupe Fiasco.

gr@n@t@
rapperu vostru preferat
Posts: 205
Joined: Tue Feb 15, 2005 12:33 pm
Location: targu mures
Contact:

Post by gr@n@t@ »

am cateva piese din LR de vreo 4-5 luni(!!!)...merge, dar cred ca era mult mai bun College Dropout...erau cateva piese acolo care m-au impresionat...pe asta ar fi de remarcat Wack Niggas(cu Talib), Livin' a Moment si Diamonds, care-mi plac...restul sunt doar ok...
ImageImage

arigo
Personal Journalist
Posts: 292
Joined: Wed Jan 12, 2005 5:57 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by arigo »

gr@n@t@ wrote:am cateva piese din LR de vreo 4-5 luni
so you claim... piesele care au tot circulat pe net erau de pe un mixtape semi-oficial (freshman adjustment)... erau piese mai vechi si piese care n-au mai incaput pe late registration.

dintre piesele enumerate de tine, wack niggaz a fost inclusa pe "the beautiful mix" al lui kweli, iar diamonds a fost single-ul de promovare al albumului si a fost lansat la inceputul verii... cat despre "livin' a moment", stiu doar o piesa care se numeste "livin' a movie" si care a aparut pe mixul mai sus amintit.

(!!!)
Last edited by arigo on Sun Aug 21, 2005 10:03 am, edited 1 time in total.

User avatar
Kremlin
Still a Late Night fan
Posts: 1204
Joined: Wed Mar 23, 2005 10:54 pm
Location: Show a la Krem
Contact:

Post by Kremlin »

nushd de ce ..da mie nu prea-mi place omu... :?
Show a la Krem @ Facebook:
Image

iLL:WiLL
jazzhopsoul
Posts: 3394
Joined: Fri Aug 26, 2005 12:03 am
Location: 'stanta
Contact:

Post by iLL:WiLL »

Albumu e bun! Se poate apropia de College Dropout da nu cred ca'l depaseste.Oricum piesele noi sunt f.bune iar cele vechi din toate care trebuiau sa fie pe album au ramas doua(hey mamma si celebration).Merita nota 10 albumu oricum...
Image

abricot
tanar
Posts: 16
Joined: Mon Aug 29, 2005 8:48 pm

Post by abricot »

Album superb....niscaiva influente soul si jazz...

La album a lucrat cu un compozitor destul de cunoscut, Jon Brion, care i-a oferit un "arsenal" de instrumente si orchestratii, astfel ca Kanye a experminetat ceva nou pentru album. Parerea mea e ca...i-a iesit.

Allhiphop.com i-a dat albumului 4.5 stele din 5. Sa vedem ceilalti critici ce or sa zica.

Si track-listu :

Intro - cu Cedric The Entertainer
Heard Em Say - cu Adam de la Maroon 5
Touch The Sky - cu Lupe Fiasco
Gold Digger - cu Jamie Foxx
Skit 1
Drive Slow - cu Paul Wall si GLC
My Way Home - cu Common
Crack Music -cu Game
Roses
Bring Me Down - cu Brandy
Addiction
Skit 2
Diamonds From Sierra Leone Remix - cu Jay-Z
We Major - cu Nas si Really Doe
Skit 3
Hey Mama
Celebration
Skit 4
Gone - cu Consequence si Cam`Ron
Diamonds From Sierra Leone (bonus track)

Late (USA hidden track)
We Can Make It Better (UK hidden track)
Back To The Basics (Japan Hidden Track)
Now..baby..pull your g-string down souf...

User avatar
ronin
rapperu vostru preferat
Posts: 228
Joined: Fri Jun 17, 2005 7:07 pm
Location: Straight from Shamballah fightin the new world order on the surface (adica nu ne jucam aici)

Post by ronin »

Mie nu-mi place Kanye. Are un fel de a vorbi care ma enerveaza.
it's not where ya from. it's where ya at!

User avatar
Changed
fratele meu tu esti baiat
Posts: 190
Joined: Wed Feb 02, 2005 5:23 pm
Location: Constanta

Post by Changed »

Am ascultat multe piese de pe album si sunt f. reusite,iar c??t despre Kanye imi place cum canta in general
Image

gr@n@t@
rapperu vostru preferat
Posts: 205
Joined: Tue Feb 15, 2005 12:33 pm
Location: targu mures
Contact:

Post by gr@n@t@ »

arigo wrote:
gr@n@t@ wrote:am cateva piese din LR de vreo 4-5 luni
so you claim... piesele care au tot circulat pe net erau de pe un mixtape semi-oficial (freshman adjustment)... erau piese mai vechi si piese care n-au mai incaput pe late registration.

dintre piesele enumerate de tine, wack niggaz a fost inclusa pe "the beautiful mix" al lui kweli, iar diamonds a fost single-ul de promovare al albumului si a fost lansat la inceputul verii... cat despre "livin' a moment", stiu doar o piesa care se numeste "livin' a movie" si care a aparut pe mixul mai sus amintit.

(!!!)
mda, am observat si eu atunci cand am facut rost de album, ulterior...

albumul e bun, foarte bun chiar, ma bucura faptul ca West are niste oameni "ai lui"(John Legend, Jamie Foxx, etc) la care nu renunta...
ImageImage

Anto.
Psycho
Posts: 1040
Joined: Sun Sep 04, 2005 7:18 pm

Post by Anto. »

Am ascultat albumul si mi se pare bun spre foarte bun! :D

iLL:WiLL
jazzhopsoul
Posts: 3394
Joined: Fri Aug 26, 2005 12:03 am
Location: 'stanta
Contact:

Post by iLL:WiLL »

Mi'a placut ca albumu a avut 1.7milioane de comenzi inainte de a fi lansat...si albumu nu este nici pe aproape de The massacre sa albumu lu yayo ala...chiar gasesti versuri bune pe album si beaturi de care nu auzi la toti...in schimb featu cu paul wall mi s'a parut cam penibil de comercial si asta e partea de la kanye care nu'mi place...bine ca e doar o melodie de gen bling.
Image

User avatar
Changed
fratele meu tu esti baiat
Posts: 190
Joined: Wed Feb 02, 2005 5:23 pm
Location: Constanta

Post by Changed »

Faci niste diferente mari de tot,a vb-it cineva de The Massacre aici sau de albumul lui Yayo? Aici se vb-ea despre el nu diferente intre el si altii dar totusi se pare ca tie iti place sa " deraiezi" de la subiect . Fiecare face muzica in genul lui si are succes in felul lui nu trebuie sa fii hater ptr. asta... Se pare ca [virgula ] tu te-ai nascut in under_ground...Nu trebuie sa facem diferente intre aceste 2 genuri at??t de diferite si totusi uneori at??t de aseman??toare...Think twice be4 u post other shits :(
Image

Post Reply

Return to “Hip hop strain”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest