CNN feat.Mobb Deep and Tragedy Khadafi - L.A. , L.A.

Discutii despre hip hop-ul de-afara

Moderators: greuceanu, .etalosed

Post Reply
User avatar
kif
pleau
Posts: 1239
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Dec 13, 2004 12:52 pm
Location: Pipera-Dr.Taberei. Stiu orice straduta care le leaga. Daca fac o ora inseamna ca le stiu si altii.

CNN feat.Mobb Deep and Tragedy Khadafi - L.A. , L.A.

Post by kif »

CNN feat.Mobb Deep and Tragedy Khadafi - L.A. , L.A.---->Marley Marl Remix


Imi place melodia de mor :D marley marl ruleaza ... e o nebunie totala ... ce se intampla in melodia asta - > totul suna asa cum trebuie
Image

User avatar
Versatill
rapperu vostru preferat
Posts: 284
Joined: Thu Sep 08, 2005 7:12 pm
Location: South of Heaven

Post by Versatill »

...are acelasi sample din Immortal Technique - Creation and Destruction... :) ...e marfa piesa...da se aseamana cam mult cu piesa lu Technique...
Image

arigo
Personal Journalist
Posts: 292
Joined: Wed Jan 12, 2005 5:57 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by arigo »

Versatill wrote:...are acelasi sample din Immortal Technique - Creation and Destruction... :) ...e marfa piesa...da se aseamana cam mult cu piesa lu Technique...
and your point is...................... ?

User avatar
kif
pleau
Posts: 1239
Joined: Mon Dec 13, 2004 12:52 pm
Location: Pipera-Dr.Taberei. Stiu orice straduta care le leaga. Daca fac o ora inseamna ca le stiu si altii.

Post by kif »

Versatill wrote:...are acelasi sample din Immortal Technique - Creation and Destruction... :) ...e marfa piesa...da se aseamana cam mult cu piesa lu Technique...

pei piesa e din 1997 ... imm teh nu prea era in peisaj atunci
Image

iLL:WiLL
jazzhopsoul
Posts: 3394
Joined: Fri Aug 26, 2005 12:03 am
Location: 'stanta
Contact:

Post by iLL:WiLL »

Immortal Technique daca nu ma insel zice in Creation and Destruction numele lui Tragedy Khadafi si deci a luat instrumentalu de la melodia asta...
Image

User avatar
Versatill
rapperu vostru preferat
Posts: 284
Joined: Thu Sep 08, 2005 7:12 pm
Location: South of Heaven

Post by Versatill »

da voi ce pula mea ati inteles ca gata ii acuz p'aia sau pe technique ca au plagiat sau ce?...era vorba de faptu ca suna in proportie de 80% asemanator cu melodia lu Technique....asa ca daca iti place una din ele e imposibil sa nu-ti placa cealalta...era ceva de genu ori ca ascult asta ori aia tot (aproape) la fel e! :)
Image

Post Reply

Return to “Hip hop strain”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest