Pareri despre restu

Discutii despre hip hop-ul de-afara

Moderators: greuceanu, .etalosed

Post Reply
User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Pareri despre restu

Post by Chill Will »

Nu e vorba despre trupele/mc-ii de afara ci despre fanii de afara!"Navighez" pe 2-3 forumuri de afara printre care si Demigodz.com si am vrut sa aflu parerea lor despre hip-hop-ul romanesc!Rau mi-a picat sa citesc fraze de genu "lord have mercy" sau "hip-hop is only in america" !Parerea mea e ca,chiar daca asculta underground,sunt zero(tot pe plan underground)!De ce?Pentru ca am observat ca asculta doar Apathy si ce mai tzine de Demigodz si muie Copywrite ca deh,e in beef cu Ap si tre sa fim de partea lui sau cacaturi d'astea!In comparatie cu cei de afara,cred ca noi,romanii,suntem peste outsideri cu mult peste la cultura noastra generala legata de hip-hop!Pula mea,poate am aberat,poate nu intelegeti ce vreau sa spun...dar in concluzie : pentru mine,pana nu cunosc,nu exista fani "culti" in afara!Fuck them all...
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

User avatar
dumbinos
rapperu vostru preferat
Posts: 240
Joined: Fri Jul 15, 2005 5:59 pm
Location: bucarest
Contact:

Post by dumbinos »

lumea asta e mare... internetul si mai mare... nu poti sa tragi concluzii corecte dupa ce debiteaza unii pe anumite forumuri...
In comparatie cu cei de afara,cred ca noi,romanii,suntem peste outsideri cu mult peste la cultura noastra generala legata de hip-hop!
asta nu o cred... la noi majoritate care asculta un hiphop cat de cat acceptabil (nu 1/2$) nu inteleg mare lucru din versuri pt ca nu prea stiu inglish... deci faza cu cultura cade :roll:
si iarasi o mare parte sunt fideli spiritului de turma... asculta si aprecieaza ca oile ceea ce le spun niste anumiti "doftori autohtoni" ca ar fi tare...adica nu sunt in stare sa gandeasca singuri si nu au o privire de ansamblu

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

Galambino, un mare CUVANT pentru ceea ce ai scris tu acolo! :lol:
you just never know when you're living in a golden age.

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

oricum mie imi place 50 cent, crema undergroundului elvetian...
99.9%

User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Post by Chill Will »

eu ii vad pe unii de afara fani dinaia ca au acasa in winamp de la demigodz,sage francis,etc la p. diddy,usher,etc. :?
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

preacher
o viata pe forum
Posts: 4131
Joined: Mon Feb 14, 2005 3:40 pm
Location: forum

Post by preacher »

:) ... si io am p diddy in lista :) ....
99.9%

brain killer
rapperu vostru preferat
Posts: 262
Joined: Sun May 08, 2005 8:28 pm
Location: m-am mutat
Contact:

Post by brain killer »

prost intentionat!sorry sa spun asta dar astia din afara sunt ori fani ori sunt super ignoranti!e chestia ca ascultatorii si in general hiphoperii astia de prin state au din ce alege si au totul la nas isi si permit sa aiba ce vor, astfel avand posibilitatile pe care noi le vom avea peste ceva ani aici in tara sunt din ce in ce mai lenesi si sictiriti !probabil nici nu au ascultat hh romanesc si daca au ascultat cred ca au gasit vreun cacat mai spre dance valenta des intalnita la noi in tara !! cu alte cuvinte they're fakin' the funk! noi sa facem calitate si sa -i lasam pe ei sa faca cantitate!respect pentru ei :butch2: :butch2: :butch2: :butch2: :butch2:
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.

User avatar
doru649
dimineata verific forumu
Posts: 662
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:00 pm
Location: Kishinev
Contact:

Post by doru649 »

mda, astia "restu" chiar isi permit sa spuna orice, inclusiv "hiphop is only in america"..

imi pare bine ca un singur lucru avem si noi in comun cu ei: rivalitatile ieftine...

acum mai trebuie doar sa ajungem la nivelul lor...

User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Post by Chill Will »

nu stiu de ce am impresia ca fani&rapperi in adevaratu sens al cuvantului nu-i gasesti pe forumuri.nu vreau sa generalizez cu ce-am zis in primul post dar am vazut pe anumite forumuri cum deschid topicuri si intreaba "cine-i Copywrite?" (exemplu) si alte intrebari care mi se par prostesti!
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

User avatar
doru649
dimineata verific forumu
Posts: 662
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:00 pm
Location: Kishinev
Contact:

Post by doru649 »

iar noi deschidem topicuri ca sa ne'ntrebam despre ei. heh..

User avatar
Chill Will
the funky man
Posts: 5019
Joined: Mon Jan 10, 2005 12:50 pm
Location: Smokin' weed & feelin' fine in my Lacville '79
Contact:

Post by Chill Will »

ceream parerea voastra...
http://listen.radionomy.com/classic-rap.m3u Classic Rap radio 24/7 - 101% dopeness

Post Reply

Return to “Hip hop strain”

Who is online

Users browsing this forum: Mallone [Bot] and 28 guests