KID Koala - daca mai este ceva de adaugat!!!

Discutii despre hip hop-ul de-afara

Moderators: greuceanu, .etalosed

User avatar
sunrah
.
Posts: 5371
atmoposciel.pl - Jedwabne poszewki na poduszki
Joined: Mon Jan 31, 2005 11:26 pm
Location: a satellite, bitch!

Post by sunrah »

Nu, imi e tare simpatica expresia si o folosesc doar in cazuri speciale, unul fiind cel de fata...

Hai, la treaba cu noi. :lol:
you just never know when you're living in a golden age.

gr@n@t@
rapperu vostru preferat
Posts: 205
Joined: Tue Feb 15, 2005 12:33 pm
Location: targu mures
Contact:

Post by gr@n@t@ »

mihai.lazar wrote:ps: sau paote unii membri (cazul meu) nu-s entuziasmati de kid koala
mda...am observat...

:lol:

regret foarte tare ca n-am ajuns la marele eveniment(:lol:), din simplul motiv ca l-am ratat pe vexx...dar asta e, sper ca voi mai avea ocazia sa asist la vreun concert cu el
ImageImage

tvrr_1
adevarat sa mor de nu
Posts: 372
Joined: Sat Sep 17, 2005 6:42 pm
Location: mosilor
Contact:

Post by tvrr_1 »

kid koala este un bestial... un preten a fost si ne-a povesttit ce a postat brugner la inceput...... cred k este cea mai amre pierdere a mea in materie de hiphop k nu am fost la acest concert...promit k nu mai fac asa ceva niciodata.... multzam de linku cu ce s-a petrecut. PACE heephup

User avatar
cain.marko
rapperu vostru preferat
Posts: 295
Joined: Sun Mar 13, 2005 5:10 pm
Location: voronet

Post by cain.marko »

A meritat toti banii .

Cand am ajuns lumea o ardea gen MISA, toti intinsi pe jos si hipnotizati de Ubic, care personal nu mi-a placut :) nu prea am inteles eu genul lui de muzica, eu vroiam ceva cu beat sa pot sa mai misc capu, altii se unduiau pe muzica zici ca imitau fantome.
Vexxx... mult asteptatul Vexx... nu prea mi-a placut: gen lipsea beat-ul si versurile erau indescifrabile, dar restul oamenilor prezenti cred ca aveau orgasme cand s-a urcat pe scena, omul a evoluat e altceva.
KidKoala a inceput bine si a tinut-o bine pana la sfarsit. nu mi-a placut ce ascultasem de la el (sau in fine, putin "Some of my best friends are dj`s"), si totusi m-a lasat masca... cum putea el sa o dea in absolut toate genurile... si ca skill-uri am ramas socat frate, era imposibil ce facea acolo (acum am flashbackuri gen cum isi misca mainile pe platane).
Cel mai mult mi-a placut partea "scary" de la sfarsit unde a bagat ceva mai grav (Slayer, Jay-z 99problems etc).
Ma bucur ca s-au epuizat toate biletele, poate se simt si mai aduc oameni de afara. :!:
Publicul cred ca a fost in proportie de 3-4% hiphop, si astia nici macar nu erau "the usual" din Griffins, Expirat, B52, Underworld etc, erau in general artisti: Dox, Brugner, Piele, Vexx, CTC (cu Paul si Dobrescu in primul rand in public), Da Hood, Raku, FaiboX, Nwanda, Carbon, Pacientul (poate ma insel dar cred ca asa il chema, a cantat prin Griffins gen) etc.

Concluzia Koala e taaaaaaaaaaaaare si ma bucur ca am avut ocazia sa raman cu gura cascata la un oncert de al lui. :)
wolverine is my homeboy™

User avatar
Shutz
un harnic machitor
Posts: 544
Joined: Wed Feb 09, 2005 4:56 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Shutz »

Sarin3 wrote:...Pacientul (poate ma insel dar cred ca asa il chema, a cantat prin Griffins gen) etc.
pe langa topic: da, asa il cheama, Pacientu' / Secta :)

User avatar
DJ Strike
rapperu vostru preferat
Posts: 234
Joined: Fri Jan 07, 2005 4:43 pm

Post by DJ Strike »

cam asta lipsea...

:arrow: Interviu: Kid Koala

Image
Image

iLL:WiLL
jazzhopsoul
Posts: 3394
Joined: Fri Aug 26, 2005 12:03 am
Location: 'stanta
Contact:

Post by iLL:WiLL »

Am vazut azi'noapte la YO! concertu'.......tare rau "copilu"
Image

Post Reply

Return to “Hip hop strain”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests